Майже 2 мільярди доларів на «доступне житло»: Amazon інвестує в міста де розташовано хаби техногіганта

До міст, де планується втілювати програму, в найближчі роки мають прибути приблизно п’ять тисяч нових співробітників Amazon, що ще більше посилюватиме нерівність
415 11.01.2021 в 10:26Майже 2 мільярди доларів на
«доступне житло» від Amazon


Корпорація Amazon планує інвестувати протягом п’яти років 185 мільйонів доларів у будівництво доступного житла в трьох локаціях, де розташовано хаби техногіганта.

Так, планується збудувати 20 тисяч квартир у районі затоки П’юджет-Саунд (Сіетл, Такома, Белв’ю), Арлінґтоні, штат Вірджинія та у Нешвіллі, штат Теннессі.

У такий спосіб корпорація спробує врівноважити вплив своєї діяльності на міста – як і багато інших великих IT-корпорацій, Amazon сприяє збільшенню кількості високооплачуваних програмістів, що призводить до зростання вартості оренди житла, підвищення цін та більшого соціального розриву, а також до збільшення кількості бездомних. Наприклад, за останні двадцять років в Арлінґтоні медіана вартості житла зросла на 20%, у той час як медіанний рівень доходу – лише на 7%.

При цьому до вищеназваних міст у найближчі роки мають прибути приблизно п’ять тисяч нових співробітників Amazon, що ще більше посилюватиме нерівність.

Ипотека-2021: сколько стоит, кто кредитует и какие перспективы (ТАБЛИЦА)

Житло призначатиметься для сімей із доходом, який становить від 30% до 80% медіанного доходу жителів того чи іншого регіону. Так, для Сіетлу, Такоми і Белв’ю це – менш як 95,2 тисячі доларів річного доходу на сім’ю з чотирьох осіб. Більша частина коштів надаватиметься у вигляді дешевих позик, решта – як ґранти.

«Два мільярди на п’ять років у трьох різних локаціях у вигляді як ґрантів, так і дешевших позик – це мізер у порівнянні з тим, що треба для врівноваження місцевих ринків», – зазначив експерт із житлової політики.

Ключові законодавчі новели 2020 року

Він також звертає увагу на те, що «доступне» житло від Amazon розраховане на людей із достатком, який вираховується від медіанного доходу – показник якого, у свою чергу, зростає за рахунок високих зарплат тих же співробітників Amazon. Таким чином, корпорація «просто непрямо субсидує власних працівників через дешевші кредити».

Торік Amazon збудував у Сіетлі притулок для бездомних сімей, і цей крок також зазнав критики. Найдорожчий у світі бренд, чия капіталізація перевищує трильйон доларів, сплачує у бюджет Сіетла порівняно невеликі податки. Крім того, жителі притулку залежатимуть від інфраструктури, яку фінансує місто.

За коммуналку заплатим больше: с 1 января подорожали газ, электричество, тепло и вода (ИНФОГРАФИКА) 

Интересно о ремонте: ранее мы писали о видах и преимуществах остекления балконов
Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
11.01.2021
523
У місті Харбін, що в найпівнічнішій провінції Китаю Хейлунцзян, туристичний сезон в розпалі. Тисячі ...
11.01.2021
14890
Ориентировочная пропускная способность канатной дороги составит 2400 человек/час...
16.01.2021
458
Для пользователей велосипедов с колесом Rolloe разработают мобильное приложение, чтобы фиксировать д...
15.01.2021
3251
Довгий час зловживання на дорожніх роботах призводили до значних втрат коштів платників податків. Чи...
15.01.2021
674
На востоке Индии, в штате Мегхалая, который считается одним из самых влажных мест на Земле, пле...