За опалення платити не доведеться: у Фінляндії споруджують багатоповерхівки, які забезпечують себе електроенергією та теплом

У Фінляндії будують помешкання, які здатні забезпечити мешканців електроенергією та теплом. Їх називають "будинками нульової енергії"
926 04.03.2021 в 10:16 "Дім нульової енергії"


Не платити за опалення й світло – звучить як недосяжна мрія. Однак мешканці деяких сучасних фінських будинків можуть це собі дозволити. У Фінляндії почали з'являтися будинки, які забезпечують своїх мешканців безкоштовною електроенергією.

Ці технології вже пройшли випробування часом і поступово будуть виходити на ринок. В "будинках нульової енергії" встановлюють спеціальне обладнання, що максимально використовує енергію вітру, сонця і тепло землі.

За газ доведеться платити, навіть якщо не споживали. НКРЕКП затвердила мінімальний тариф за доставку газу

Такі технології вже активно використовують при будівництві приватних будинків. Однак у багатоквартирних помешканнях вони ще не стали популярними.

Реалізацію проєкту будинків-електростанцій у Фінляндії почали ще 10 років тому. Перший енергоефективний дім побудували в Куопіо, що на березі озера Каллавеси. Ним став студентський гуртожиток на 47 квартир.

Будинок під назвою Luukku виробляє електроенергію за допомогою сонячних панелей. А для підтримки сталої температури у квартирах використовують силу води – тут встановлена геотермальна система опалення.

Перші будинки, надруковані на 3D-принтерах наробили галасу на будівельному ринку США

Цікаво! Перший "будинок нульової енергії" спроєктували студенти з архітектурного факультету університету Aalto.

Чималу увагу прийшлося приділити зовнішній оболонці будівлі. Потрібно було зробити втрату тепла мінімальною. Це непросто в умовах суворого клімату Фінляндії. При будівництві використали особливо міцні теплоізолювальні елементи. А щоб тепло не виходило назовні – тут зробили безрамні склопакети, що вбудовані в стіни. На даху розмістили сонячні панелі.

Футуристичний кампус Hyperloop: святилище науки і архітектурне диво у штаті Невада (ФОТО)

Другим енергоефективним будинком став дім для людей літнього віку поблизу Гельсінкі. Його зробили досконалішим за попередній варіант. Ця будівля максимально економить тепло та електроенергію.

 

Дім-електростанція виробляє стільки електроенергії, що в літні місяці її можна навіть продавати. Взимку дохід від продажу дозволяє докупити ті кіловати, яких не вистачає. Звідси й назва "дім нульової енергії".

Источник: design
 
Интересные новости:
04.03.2021
618
Проєкт і кошторис розробляла компанія «Ізобуд», яка перемогла у тендері з пропозицією 1,...
04.03.2021
641
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про вплив інвестицій в інфраструктуру на ВВП...
04.03.2021
799
Илон Маск объявил о строительстве с нуля нового города и дал ему название – Starbase...
20.04.2021
493
"Киевавтодор" заключил договоров на ремонт мостов и улиц на 500 миллионов гривен...
20.04.2021
568
Следующий этап - устройство первого прогонного строения конструкции моста...
19.04.2021
347
Радимо вам подумки перенестися у ці закинуті міста, вулиці чи безлюдні будівлі. Переглядаючи ці фото...