РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.227 EUR: 42.442
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.227
EUR 40.000 41.000 42.442
USD 39.180 39.515 39.227
EUR 42.320 42.839 42.442
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Гібридний формат роботи стає потужним фактором відновлення економіки

З початком програми вакцинації в усьому світі підприємства повертаються до роботи, і стає як ніколи зрозуміло, що гібридна форма роботи залишиться з нами назавжди

8146 17.11.2021 в 09:15



Гібридний формат роботи,
як драйвер відновлення економіки


З послабленням обмежень, пов’язаних з Covid-19, та з введенням вакцинації багато компаній зітхнули з полегшенням.

Намітилася тенденція до зростання в багатьох секторах; і такі технологічні гіганти, як Google, висвітлюють рекордні результати. За інформацією S&P 500 за другий квартал цього року прибутки зросли у 88% компаній США. Водночас індустрія гостинно-ресторанного бізнесу Великобританії - одна із галузей, яка найбільше постраждала від пандемії - демонструє вражаючі 40% економічного зростання між першим і другим кварталами 2021 року.

Ці події є очевидним передвісником зростання популярності гібридної форми роботи - і здається, що саме така модель стане частиною довгострокових стратегій багатьох компаній.


Зліт гібриду

Перехід до моделі hub-and-spoke дозволяє співробітникам розподіляти свій час між корпоративним офісом, домівкою і місцем поблизу будинку. Така форма роботи призвела до сплеску попиту на гнучкий робочий простір у різних сферах по всьому світу. «Значний перехід до гібридної форми роботи створив безпрецедентний попит на таке ж гнучке виробництво продукції», - наголошує Марк Діксон, засновник і генеральний директор IWG.

За результатами такого піврічного досвіду гнучкого графіка роботи стало очевидним, що попит повернувся до того самого рівня, що був до пандемії. Тим часом франчайзингове партнерство за цей період зросло на 350% у порівнянні з попереднім роком.

Глобальні компанії, такі як Google, BP, Barclays і Microsoft, вже продемонстрували свою прихильність до гібридної форми роботи в довгостроковій перспективі. IWG додала 900 нових клієнтів до своєї всесвітньої мережі Flexspaces протягом першої половини року. Загалом у 2021 році 2 мільйони нових користувачів отримали доступ до гнучкого робочого простору IWG - найвищий показник за 30-тирічну історію компанії.

За словами засновника та генерального директора IWG, Марка Діксона, те, що було еволюцією до гібридної форми роботи, набрало темпів внаслідок Covid-19. «Пандемія, безумовно, має серйозний і перманентний вплив, - стверджує він, – та, загалом, вона лише прискорила тенденцію, яка спостерігалася протягом кількох останніх років».

Все йде до того, що вже немає сенсу змушувати співробітників повертатися до буденної рутини з понеділка по п’ятницю, що тягне за собою виснажливі поїздки на роботу та з роботи, відсутність балансу між кар’єрою та особистим життям. Це заохочує роботодавців по всьому світу при повторному відкритті офісів мислити творчо. Після тривалого періоду вимушеної віддаленої роботи підприємства усвідомлюють переваги гібридної форми роботи для людей, компаній та планети загалом.

Ринок офісної нерухомості: тенденції та орендні ставки


Переваги для співробітників

Співробітники мають можливість проводити частину робочого тижня вдома або на локальному робочому місці, що значно впливає на їхній особистий добробут. «Щоденна поїздка на роботу і назад - наш головний ворог», - нещодавно сказав Діксон на Катарському економічному форумі. «Проблема полягає у часі, необхідному людині, щоб дістатися до місця роботи».

Довгі періоди карантину показали, що цей час краще витрачати на продуктивні робочі завдання або на зміцнення психічного та емоційного здоров’я, спілкуючись із сім’єю та друзями, займаючись фізичними вправами та готуючи здорову їжу. Загалом, каже Діксон, «заганяти» людей до офісу стає все більш застарілим, дорогим і незручним.

Гібридний підхід стає ключовим для залучення та довготривалого співробітництва з найталановитішими. Такі потенційні співробітники віддають перевагу гнучкій формі роботи й, за даними Управління національної статистики, 85% працівників, які перебували вдома під час Covid-19, відтепер не воліють повертатися в офіс на повний робочий день.


Переваги для роботодавців

Крім того, задоволені працівники, які мають свободу працювати там, де їм найбільше підходить, як правило, більш продуктивні та лояльні, що має позитивний вплив на прибуток компанії.

Дослідження EY показує, що компанії можуть заощадити близько $11 000 на кожного співробітника, який працює за змішаним графіком, тоді як, згідно з дослідженням CIPD, в більшості випадків, віддалена робота не впливає на продуктивність співробітників. Водночас Accenture виявила, що 63% організацій з показниками швидкого зростання використовують робочі моделі з гаслом:  «продуктивність будь-де». Не дивно, що 69% компаній, які знаходяться в занепаді або не розвиваються, все ще зосереджені на тому, де збирати людей, а не на тому, що і як вони насправді роблять.

Потенційна економія витрат на нерухомість є ще однією значною перевагою для компаній, які використовують гібридну форму роботи, як і розширення кадрового резерву, коли прийде час наймати нових членів команди. Більше не обтяжені необхідністю шукати фахівця, який мешкає поруч з офісом компанії, менеджери з персоналу можуть віддавати перевагу найбільш відповідним кандидатам.


Переваги для навколишнього середовища

І найбільш переконливим фактором зростання популярності гібридної робочої моделі є її позитивний вплив на навколишнє середовище.

Зменшення трафіку, пов’язаного з пересуванням людей з роботи й на роботу, йде пліч-о-пліч з гібридним підходом і може мати величезний ефект, зазначає Діксон. «Компанії будь-якого масштабу мають розглянути потребу своїх співробітників їздити на роботу, і зробити свій єдиний глобальний внесок, за рахунок зменшення вуглецевого сліду».

На додаток, змішана форма роботи передбачає більш ефективне використання офісної будівлі. Вони є значними споживачами енергії, а також потребують величезної кількості енергії для будівництва.

Як облаштувати офіс, у якому хочеться залишатися якомога довше


У майбутнє

«Після оголошення про послаблення обмежень у березні, попит на більш розподілену роботу збільшив наші продажі в багатьох містах-супутниках за межами Лондона», - розповідає Діксон. «Ми спостерігаємо, як компанії по всьому світу почали переміщати свою діяльність у передмістя та міста, де насправді живуть їхні співробітники, і протягом останніх двох років IWG відкрила майже всі свої нові центри не в центрі міста».

Загалом, стверджує Діксон, щодня спонукати людей приїздити на роботу здалека «виглядає все більш застарілим, дорогим і незручним». Однак новий робочий світ обіцяє стати кращим як для працівників, так і для роботодавців, а головне, для навколишнього середовища.


Цікаво про ремонти: як чистити і доглядати за дерев'яними поверхнями всередині приміщення

Переклад: Ірина Реміш

Источник: propertytimes
 
 
Интересные новости:
15.11.2021
13631
Ефективність праці співробітників безпосередньо залежить від ергономічності та комфорту робочого сер...
12.11.2021
3034
ІТ-сектор останніми роками перетворився на двигун розвитку офісного ринку в Україні, особливо після ...
04.11.2021
10123
Гібридна робота не поховала офіси, вона призвела до різкої трансформації офісного простору. Каб...
18.02.2022
1469
В Україні з листопада для юридичних осіб піднявся тариф на опалення нежитлового фонду, де застосовує...
10.02.2022
23670
У році, що минув, відбулося відновлення орендної активності, після певного затишшя через жорсткі лок...
17.01.2022
1258
Станом на кінець 2021 року показник коворкінгових площ досяг в Україні 99 тисяч квадратних метрів, щ...