Переговори щодо «промислового безвізу» з ЄС планують провести у 2022 році

Зараз Україна перейшла до третього етапу оціночних перевірок ЄС
780 25.11.2021 в 09:49Промисловий безвіз з ЄС


Україна очікує початку формальних переговорів щодо укладення «промислового безвіза» з Євросоюзом в 2022 році. Про це заявив Тарас Качка, заступник міністра економіки України, за підсумками переговорів з представниками Єврокомісії в Брюсселі.

За його словами, зараз Україна перейшла до третього етапу оціночних перевірок ЄС щодо укладення «промислового безвіза». Очікується, що загалом таких перевірок буде вісім.

«Коли ми говоримо про промисловий безвіз, за цей рік насправді ми зробили великий поступ, бо ці оціночні місії почалися. Процес зараз знаходиться в дуже інтенсивній фазі. Ми сподіваємося за наступний рік вийти якщо не на остаточне рішення, то на початок формальних переговорів щодо укладення угоди про промислове безвізе», – наголосив Тарас Качка.

Імплементація 305 Регламенту: як запровадити європейський контроль якості та безпечності будівельної продукції

Він додав, що Єврокомісія вперше за 15 років провела комплексну оцінку всіх досягнень України в сфері технічного регулювання на рівні законодавства, технічних регламентів і стандартів. Результати цих перевірок створили позитивний настрій з боку ЄС.

«Зараз ми динамічно рухаємося щодо оцінки окремих секторів. Уже була оцінена область стандартизації та метрології. На початку року очікуємо, що буде розглянута сфера так званої оцінки відповідності та акредитації, тобто як перевіряються і функціонують українські лабораторії. Тобто ми рухаємося вперед досить активним темпом, і вже почали працювати над впровадженням тих рекомендацій, які були зроблені раніше», – пояснив заступник міністра економіки.

Нагадаємо, що Україна очікує підписання «промислового безвізу» з ЄС на наступному саміті Україна – ЄС. Про це заявив президент Володимир Зеленський в жовтні в рамках 23 саміту.

Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів («промисловий безвіз») являє собою угоду про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів між Україною та ЄС. Документ забезпечує синхронізацію та уніфікацію технічних стандартів для спрощеного експорту промислових товарів у ЄС.

Чи може виробник користуватися скасованими ГОСТами? 

Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!
Источник: gmk
 
Интересные новости:
25.11.2021
2232
Є декілька проєктів з міжнародними партнерами, які дозволять акумулювати достатню кількість коштів н...
25.11.2021
750
К концу 2021 года планируется подписать договор между МИУ, "Укравтодором", EBRD и IFC...
25.11.2021
1479
Для того, аби врятувати столичні дороги від руйнівних наслідків проїзду великогабаритного транспорту...
07.12.2021
525
У Китаї побудували унікальний концертний зал у гірській місцевості. Вишуканий Chapel of Sound &ndash...
07.12.2021
572
Ілон Маск продав свій останній маєток у Гіллсборо, штат Каліфорнія. Новий власник викупив особняк за...
07.12.2021
1137
Длина струнной дороги между Шарджей и Хаур-Факканом может составить 130 км...