Теплоізоляційні плити з попкорну для утеплення будинків: що відомо про нову розробку вчених

Попкорн виявився стійкою альтернативою продуктам з нафти і може стати природною сировиною для утеплення

949 25.11.2021 в 10:15Теплоізоляція з попкорну


Вчені з німецького Геттінгенського університету навчились створювати будівельні теплоізоляційні плити з гранульованого попкорну. Про це йдеться в релізі на сайті закладу.

За словами дослідників, ці плити виявились більш стійкими та екологічно чистими у порівнянні з аналогами на нафтовій основі. Зокрема, зараз близько 90% матеріалів для утеплення будівель виготовляються з пластмас або мінеральних волокон. Вони не піддаються біологічному розкладанню.

За даними університету, така піна поглинає тепло краще, ніж пінополістирол (синтетичний термопластичний полімер), вона менш горюча та її можна компостувати, подрібнити для повторного використання, використовувати для виробництва біогазу або навіть як корм для тварин. Крім того, окрім зерен кукурудзи при її виробництві можуть використовуватися відходи кукурудзяної промисловості, такі як биті качани. Вчені заявили, що цей новий процес дозволяє рентабельно виробляти теплоізоляційні плити в промислових масштабах.

Розроблено нове покоління "розумних вікон", яке допоможе економити кошти

Відтак попкорн виявився рослинною, екологічно безпечною та стійкою альтернативою продуктам з нафти і може стати природною сировиною для утеплення.

Ліцензію на технології нещодавно передали німецькій компанії Bachl Group, яка комерціалізуватиме її для використання в теплоізоляції будівель.


Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!

Фото: uni-goettingen. de
Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
16.11.2021
826
У XXI столітті з'являється все більше речей з приставкою "розумний": розумні годинники, окуляри, буд...
28.03.2019
3146
Украина сохранила место в топ-15 мировых производителей стали...