РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.500 EUR: 46.092
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.500
EUR 40.000 41.000 46.092
USD 41.330 41.831 41.500
EUR 46.090 46.849 46.092
Новость

"Ніхто нічого там не збудує": у Львові скандал через зруйновану мозаїку (фото)

Підрядник, який обіцяв зберегти модерністську мозаїку з магазину "Океан", схоже, таки знищив її повністю
4204
22 июля 2019 г.



Рибки з "Океану"

На вулиці Володимира Великого у Львові забудовник знищив мозаїку рибного магазину «Океан», повідомляє Юрій Рудий. На фото також видно, що повністю знесено саму будівлю, збудовану 1982 року.

Фото: Юрій Рудий


Нагадаємо, директор компанії-забудовника «Ріел-Естейт Груп» Віталій Молінський повідомив, що реставратори забрали мозаїку на збереження і пізніше її відновлять.

«Це є планові роботи, які відповідають проєкту. Спочатку ми демонтуємо стіну з мозаїкою, потім переносимо, а в кінці встановимо так, як було. Навіть покращимо її вигляд», – запевнив він.


Процес «переміщення мозаїки на збереження». Фото з Facebook-сторінки Юрія Рудого

Співвласник компанії Володимир Швед повідомив, що перед демонтажем мозаїку відсканували у 3D-форматі.

«У нас згідно з проєктом, є переміщення цієї стіни на два метри. Фахівцями тиждень тому в 3D-форматі було зроблено сканування… Я можу пообіцяти, що стіна з цим орнаментом буде в такому вигляді, в якому вона була», – цитує Шведа Львівський портал.

Мер Львова Андрій Садовий запевнив, що без відновлення мозаїки будівництва не буде.

«Компанія, яка будує на місці магазину “Океан”, брала офіційне зобов’язання зберегти мозаїку Володимира Патика. Зараз забудовник запевняє, що лише демонтував її та планує повернути на місце на новозбудовану стіну. Перевіряємо інформацію. Скажу лише, що без відновлення мозаїки ніхто нічого там не збудує», – заявив він.

Пресслужба Львівської міської ради повідомила, що Інспекція держархбудконтролю проведе позапланову перевірку об’єкта і з’ясує, чи дотримався забудовник містобудівного законодавства.

«Справді зафіксовано, що фреска була знищена. Перевірка триває. У разі доведення вини порушникам загрожують штрафні санкції», — розповіли Львівському порталу в Інспекції держархбудконтролю.

У разі виявлення фактів порушення містобудівних умов та обмежень чи відхилень від проєкту, місто вимагатиме анулювати дозвіл на початок виконання будівельних робіт, а також винесе припис про зупинення будівельних робіт.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський вважає демонтаж мозаїки вандалізмом.

«Хочу звернутися до забудовника, який зруйнував мозаїку, Володимира Шведа і його компанії «Ріел-Естейт Груп». Я докладу всіх зусиль, щоби ви більше не будували у Львові. Також закликаю архітектора цього проєкту Сергія Іванова-Костецького звернутися до ДАБІ України з заявою про порушення вашого проєкту. Якщо ви цього не зробите, то вважатиму вас співучасником акту вандалізму», — заявив він у своєму блозі.

«Реконструкцію» магазину «Океан» розпочали у лютому цього року. За виданими забудовнику МУО, висота будівлі не має перевищувати 20 метрів. Чаплінський заявляв, що в оновленій будівлі має залишитися рибний магазин, а також автентична назва та радянська мозаїка.

Будівля магазину не мала статусу пам’ятки, проте завдяки популярності мозаїки у львів’ян місто домовилось з забудовником про її збереження.

Торік компанію «Ріел-Естейт Груп» було оштрафовано майже на 190 тисяч гривень за перепланування пам’яток архітектури на площі Ринок, 11 та 19.

Источник:
hmarochos
22 июля 2019 г.
3870
В Києві перефарбовують корпус університету Шевченка...
22 июля 2019 г.
5054
Демонтували понад півсотні білбордів...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2792
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3989
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6407
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Вчера
559
Ручная уборка отнимает часы и не всегда эффективна, из-за чего современный робот пылесос для очистки...
Вчера
708
Нестабильность энергетики в Украине вынуждают большинство домохозяйств и бизнес использовать альтерн...
Вчера
6292
Його відзначили за «виняткові досягнення в спотворенні міських пейзажів»...
23 декабря 2024 г.
3536
Юрій Шевага, Директор компанії БІГ-СІТІ розповів про стан та вплив війни на мостову інфраструкт...
16 января 2023 г.
7023
Кабінет Міністрів ухвалив рішення про створення Державного агентства відновлення та розвитку інфраст...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!