РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.284 EUR: 48.393
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.284
EUR 40.000 41.000 48.393
USD 41.050 41.490 41.284
EUR 48.100 48.750 48.393
Новость

Парцхаладзе: «У 90% українських навчальних закладів евакуаційні двері перекриті»

Офіційним листом КБУ звернулася до центральних та місцевих органів влади з пропозицією здійснювати постійний контроль за дотриманням ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти»

1828
18 декабря 2019 г.


ДБН містять важливі зміни що стосуються підвищення безпеки та комфорту навчальних закладів

Сьогодні 90% українських навчальних закладів мають перекриті евакуаційні двері. Про це написав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Офіційним листом від Конфедерації будівельників України він звернувся до Кабінету Міністрів України, Центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування – з пропозицією здійснювати постійний контроль за дотриманням ДБН В.2.2.-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», які вступили в дію 1 вересня 2018 року.

«Враховуючи трагічну пожежу в Одеському коледжі, а це не перший летальний випадок у закладах освіти – аби запобігти подібним ситуаціям у майбутньому, пропоную розглянути можливість фінансування у 2020 році обов’язкового переоснащення та реконструкції всіх діючих навчальних закладів відповідно нового ДБН», - зазначив Лев Парцхаладзе.

За його словами, вищезгадані ДБН містять важливі зміни щодо проектування закладів освіти, що стосуються підвищення безпеки та комфорту навчальних закладів.

Вони передбачають:

  • встановлення у навчальних закладах безпечних евакуаційних дверей без затворів, з вільним відчиненням зсередини без ключа - дверей «антипаніка»;
  • вільний доступ до евакуаційних виходів - їх в жодному разі не можна перекривати або загороджувати, що, на жаль, іноді трапляється навіть у закладах освіти;
  • двері евакуаційних виходів із коридорів поверху, сходових клітин, актових і фізкультурно-спортивних залів, аудиторій, класів, навчальних кабінетів і лабораторій, вестибюлів та інші двері на шляхах евакуації у школах повинні бути без затворів і у разі пожежі вільно відкриватись зсередини без ключа;
  • неможливість облаштування евакуаційних виходів через розсувні, обертальні та піднімально-опускні двері, а також турнікети, що обертаються або розсуваються.


Раніше ми розповідали, що нові ДБН створюють умови для усунення бар’єрів у закладах освіти.  А також про те, що нові школи в Україні будуть проектуватися з відкритим навчальним простором. 

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
17 декабря 2019 г.
1295
Правительство в ближайшие дни представит карту инфраструктурных инвестиционных проектов. Об этом соо...
17 декабря 2019 г.
1760
У Мінрегіоні відбулось обговорення актуальних питань щодо формування в умовах децентралізації інклюз...
17 декабря 2019 г.
1311
На будівництво євроколії зі Скнилова до Мостиськ необхідно 900 млн гривень. Про це в повідомив голов...
13 августа 2025 г.
3458
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
11 августа 2025 г.
187609
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
31 июля 2025 г.
3472
Документ передбачає залучення приватних інвестицій для швидкого відновлення інфраструктури...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
05 сентября 2025 г.
1843
Під час BUSINESS DAY КБУ будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами ...
04 сентября 2025 г.
2230
September Fest — головний міський урбан фестиваль цієї осені, де поєднуються архітектура, куль...
05 августа 2025 г.
1456
6 серпня відбудеться розширене спільне засідання Ради Будівельної палати України, Профспілки працівн...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY КБУ та розширене засідання Ради директорів КБУ відбудуться 08 жовтня 2025 року!
Під час BUSINESS DAY КБУ будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
8
октября
необходима регистрация