РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.872 EUR: 50.852
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.550 44.150 43.872
EUR 50.200 51.200 50.852
USD 43.730 44.230 43.872
EUR 50.520 51.219 50.852
Новость

Будівництво: зупинився кожен п'ятий будмайданчик, але більшість продовжує роботи

На первинному ринку нерухомості за підсумками 1-го тижня карантину активні будівельні роботи продовжилися в понад 50% об’єктів, що будуються, в близько 30% — роботи велися частково, а в 20% — були тимчасово припинені
4175
27 марта 2020 г.

Перші підсумки карантину 

На первинному ринку нерухомості за підсумками 1-го тижня карантину активні будівельні роботи продовжилися в понад 50% об’єктів, що будуються, в близько 30% — роботи велися частково, а в 20% — були тимчасово припинені.

Про це, посилаючись на дані аналітичного відділу компанії Citex Development розповіла керівник з розвитку проектів Дар’я Бедя.

Що стосується роботи відділів продажів споруджуваних житлових комплексів, то практично всі були переведені в режим роботи вихідного дня (до 4-5 годин в день), але основне консультування і надання інформації про об’єкт сконцентрувалося в онлайн-режимі — в соцмережах і месенджерах. Також спілкування з інвесторами ведеться за допомогою відео-переговорів, електронного листування, а також телефонного зв’язку.

Дар’я Бедя зазначила, що в умовах обмеженого попиту і зростання конкуренції між проектами, компанії-забудовники були змушені піти на безпрецедентні заходи по забезпеченню відділів продажів всіма необхідними засобами захисту, починаючи від медичних масок, антисептиків і закінчуючи вологим прибиранням офісу кілька разів на день і кварцуванням приміщень.

«Кількість зустрічей з потенційними покупцями безпосередньо у відділах продажів лімітовано і відбувається індивідуально і в разі крайньої необхідності. При цьому, дуже часто забудовники забезпечують клієнта засобами індивідуального захисту, якщо у відвідувача немає захисної маски», — розповіла експерт.



Що стосується рівня попиту і кількості продажів, то вона зазначила, що ситуація з коронавірусом перш за все, позначилася на сегментах бізнес і преміум-житла.

«Ці сегменти дуже чутливі до змін на різних ринках. В наслідок підвищення курсу долара продажу в цих класах нерухомості почали просідати ще в кінці лютого», — зазначила Дар’я Бедя.

Разом з тим, за її даними, більш активні продажі велися в тих ЖК, де вартість кв.м не прив’язана до доларового курсу і в яких забудовники не встигли переглянути гривневі ціни.



Експерт повідомила, що в період з 16-го по 22-березня на ринку спостерігалося зниження активності потенційних покупців практично на 20-25%. Кількість дзвінків до відділів продажів знизилася в середньому на 10-15% в об’єктах комфорт-класу, і до 35% в об’єктах економ-класу і більш дорогих категорій. При цьому рівень продажів теж дещо скоротився: до 15-18% запланованих угод були перенесені на більш пізній термін (на 1-2 тижні), і тільки в 2-3% випадків угоди були скасовані. Дар’я Бедя переконана, що накопичується відкладений попит, який буде задоволено після завершення карантину.

«Оголошений карантин з цілком об’єктивних причин вплинув на рівень продажів. Але разом з тим це тимчасове ситуативне явище, бо відсоток відмови від угод був досить низький. У більшості випадків вони були перенесені на термін до 1-2 тижнів. Зараз суспільство проходить стан адаптації до нових реалій. Наприклад, деякі забудовники, щоб утримати купівельний інтерес, запропонували набір додаткових знижок в розмірі до 10% при 100-процентній оплаті вартості квартир або фіксацію курсу гривні для тих, хто прагне придбати житло за національну валюту. Але в міру стабілізації ситуації в країні, інтерес до придбання житла на первинному ринку може збільшиться, досягши лютневого рівня», — підсумувала Дар’я Бедя.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Джерело:
3m2
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Карантин и строительство
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
24 марта 2020 г.
1972
Відкрите звернення до Уряду від Івана Салія, президента Всеукраїнської спілки виробників будмат...
23 марта 2020 г.
2268
На металургів очікує падіння попиту на 50% і більше протягом двох найближчих кварталів. Детальн...
23 марта 2020 г.
4130
Аналіз впливу коронавірусу на глобальний ринок нерухомості на базі сценарного підходу...
16 марта 2026 г.
7194
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3553
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3396
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
2424
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2193
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация