РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.734 EUR: 49.121
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.734
EUR 40.000 41.000 49.121
USD 41.500 41.999 41.734
EUR 48.800 49.500 49.121
Новость

НБУ погіршив прогноз зростання ВВП до 3,1%

Через пандемію і зростання цін на газ НБУ погіршив прогноз зростання ВВП
775
22 октября 2021 г.


Прогноз зростання ВВП 


Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 році з 3,8% до 3,1% через негативний вплив пандемії і різке підвищення цін на газ. Про це повідомив глава правління НБУ Кирило Шевченко на брифінгу 21 жовтня.

Глава НБУ зазначив, що в першому півріччі 2021 року відновлення економіки було слабкішим, ніж прогнозував НБУ через вплив пандемії і підвищення цін на газ. Водночас НБУ констатує ознаки пожвавлення економіки в другому півріччі.

Також у НБУ переглянули прогноз зростання ВВП України на 2022 рік у бік зниження з 4% до 3,8%. Серед головних причин – несприятлива ситуація на ринку енергоносіїв і логістичних проблем, які будуть обмежувати випуск української промисловості.

Водночас Нацбанк зберігає прогноз зростання ВВП України в 2023 році на рівні 4%.

Інфляції триматиметься на рівні 9,6% у 2021 році і сповільниться до 5% наприкінці 2022 року, прогнозують у НБУ.

Завдяки рекордному врожаю і високим експортним цінами дефіцит поточного рахунку 2021 року складе близько 1% ВВП. У наступні роки негативне сальдо поступово зросте до 3-4% ВВП.

За словами глави НБУ, чи збудеться макропрогноз НБУ, залежить від продовження співпраці України з МВФ – виконання чинної програми stand-by.

"Співпраця з МВФ сприятиме прискоренню економічного зростання, стабілізації інфляції на рівні мети і утримання міжнародних резервів у обсязі $30-31 млрд у наступні роки", – додав Шевченко.

Интересно о ремонтах: преимущества, характеристики и способ применения клеевых смесей от Polimin
Источник:
finance
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
22 октября 2021 г.
2586
Рішення узгоджується зі зниженням інфляції до цілі 5% наприкінці наступного року, кажуть в НБУ...
22 октября 2021 г.
2406
Подрядчики уже работают над перемещением понтонного моста, который будет выполнять функцию переправы...
22 октября 2021 г.
1598
14 нових зелених просторів загальною площею 7,25 га з’являться у семи районах Києва....
16 июня 2025 г.
2789
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2559
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3031
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 июля 2025 г.
1431
Роль праймера у створенні надійної адгезії та технічні переваги бітумного праймера SWEETON...
30 июня 2025 г.
7093
Через зростання цін і нестачу доступного житла Барселона стикається з серйозною житловою кризою. Том...
19 июня 2025 г.
3062
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
478
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3093
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!