РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.885 EUR: 50.610
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.520 44.120 43.885
EUR 50.050 51.050 50.610
USD 43.730 44.230 43.885
EUR 50.400 51.010 50.610
Новость

Теплоізоляційні плити з попкорну для утеплення будинків: що відомо про нову розробку вчених

Попкорн виявився стійкою альтернативою продуктам з нафти і може стати природною сировиною для утеплення

1595
25 ноября 2021 г.


Теплоізоляція з попкорну


Вчені з німецького Геттінгенського університету навчились створювати будівельні теплоізоляційні плити з гранульованого попкорну. Про це йдеться в релізі на сайті закладу.

За словами дослідників, ці плити виявились більш стійкими та екологічно чистими у порівнянні з аналогами на нафтовій основі. Зокрема, зараз близько 90% матеріалів для утеплення будівель виготовляються з пластмас або мінеральних волокон. Вони не піддаються біологічному розкладанню.

За даними університету, така піна поглинає тепло краще, ніж пінополістирол (синтетичний термопластичний полімер), вона менш горюча та її можна компостувати, подрібнити для повторного використання, використовувати для виробництва біогазу або навіть як корм для тварин. Крім того, окрім зерен кукурудзи при її виробництві можуть використовуватися відходи кукурудзяної промисловості, такі як биті качани. Вчені заявили, що цей новий процес дозволяє рентабельно виробляти теплоізоляційні плити в промислових масштабах.

Відтак попкорн виявився рослинною, екологічно безпечною та стійкою альтернативою продуктам з нафти і може стати природною сировиною для утеплення.

Ліцензію на технології нещодавно передали німецькій компанії Bachl Group, яка комерціалізуватиме її для використання в теплоізоляції будівель.


Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!

Фото: uni-goettingen. de
Источник:
hmarochos
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
ЗеБилдинг
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
16 ноября 2021 г.
1408
У XXI столітті з'являється все більше речей з приставкою "розумний": розумні годинники, окуляри, буд...
16 января 2019 г.
3457
Ученые модернизировали старую модель...
16 марта 2026 г.
7222
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3553
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3396
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
2434
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2195
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация