РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.709 EUR: 47.313
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.709
EUR 40.000 41.000 47.313
USD 41.400 41.839 41.709
EUR 46.950 47.751 47.313
Новость

Відновлення України коштуватиме 750 млрд доларів і займе десятиліття

Коротко про головні плани уряду на відновлення та повоєнну відбудову України
20616
05 июля 2022 г.


План післявоєнного
відновлення України


4 липня в швейцарському Лугано стартувала конференція на тему відновлення України. На ній презентували план післявоєнного відновлення країни та програми для досягнення ключових результатів.

План розрахований на 10 років: за цей час мають реалізувати 850 проєктів загальною вартістю 750 млрд доларів. Головним джерелом фінансування називають конфісковані активи РФ.

Перша частину плану передбачає більшу кількість проєктів, які мають втілити упродовж 2023-2025 років. Решту мають реалізувати з 2026 по 2032 роки. Щорічне зростання ВВП має становити 7%.

Національні програми стосуються найрізноманітніших сфер життя. Залежно від поставлених завдань, на них виділятимуть від кількох сотень мільйонів до кількох мільярдів доларів. Пріоритетними напрямками є:

  • зміцнення оборони і безпеки (50 млрд дол. інвестицій);
  • відбудова чистого і захищеного середовища (20 млрд дол.);
  • інтеграція в ЄС та розширення логістики (160 млрд дол.);
  • енергетична незалежність та "зелений" курс (130 млрд дол.);
  • модернізація житла та інфраструктури (250 млрд дол.);
  • забезпечення конкурентного доступу до капіталу (75 млрд дол.) та ін.


Відбудова житла й інфраструктури

Відновлення та модернізація житла та інфраструктури регіонів передбачає сотні великих та малих проєктів. Зокрема нове житло будуватимуть із забезпеченням енергоефективності та безбар’єрності, з якісними мережами водовідведення та водопостачання.

Передбачене також зведення нових очисних споруд та систем централізованого охолодження. Встановлюватимуть і теплові насоси для забезпечення потреб в опаленні. У сільській місцевості видобуватимуть біодизель, а біомасу використовуватимуть для опалення.

Уже готові інвестиційні квартири держава викуповуватиме для наповнення фондів соціального й тимчасового житла. Наявні нежитлові приміщення переобладнуватимуть для тимчасового проживання. Пропонують також проєкт з відшкодування (компенсації) вартості оренди визначеним вразливим групам населення.

Щоб уникнути можливого дефіциту, українські виробники активно продукуватимуть вікна (5-6 млн одиниць на рік), скло (300 тис. тонн на рік), термоізоляційні матеріали (13 млн кубометрів на рік). Для формування запасів устаткування й запасних частин створюватимуть логістичні хаби, а самі будинки мають зводити з близьким до нульового рівнем енергоспоживання (NZEB).

У житлових будинках масово замінятимуть газові котли на теплові насоси й здійснюватимуть програми з термомодернізації. Запустять також пілотний проєкт будівництва житла з нульовим рівнем викидів парникових газів (ZEB).

Серед іншого, реалізують проєкт "Енерголіс", який передбачає вирощування на сільських територіях енергетичних рослин для забезпечення паливом бюджетних установ.


Проєкти в сфері енергетики

Багато важливих ініціатив планують здійснити у сфері енергетики, серйозний акцент зроблять на розвитку "зеленої" інфраструктури та забезпеченню країни власними ресурсами. Насамперед мають:

  • відбудувати пошкоджені окупантами енергетичні об’єкти, зокрема Кременецьку, Чернігівську та Охтирську ТЕЦ;
  • завершити нафтопровід Адамова Застава – Броди;
  • збільшити ядерні потужності країни (модернізація об’єктів, добудова нових блоків на Хмельницькій АЕС, спорудження заводу з виробництва ядерного палива та зберігання відходів).

Енергетичні потужності мають зростати: збудують пікові потужності на 1,5-2 ГВт і акумулятори на 0,7-1 ГВт. Розвиватимуть розумні мережі (smart grids). Українські виробники також мають налагодити продукування обладнання для вітрової енергетики – вежі, трансформатори, кабелі, батареї.

Збудують нові гідроелектростанції потужністю 3,5 ГВт, налагодять виробництво водню та інфраструктуру для його транспортування. В українських підземних сховищах зберігатимуть запаси газу як для України, так і для постачання в ЄС. Україна матиме доступ до LNG-терміналів Польщі, Греції, Хорватії, Туреччини, Італії, Німеччини.

Наявну газотранспортну систему модернізують для скорочення викидів метану, а також налагодять розробку газу зі щільних порід до 4,2 млрд кубометрів на рік. Запасів нафти та нафтопродуктів в Україні завжди має бути на 30 і більше днів.

Окрім цього, мають намір збудувати новий нафтопереробний завод (до 10 млн тонн) та розвивати виробництво біопалива (біоетанолу, біодизелю, біометану, біомаси) із сільськогосподарської продукції, залишків та відходів.

Розробка газу з традиційних родовищ в Україні має сягати 10 млрд кубометрів на рік. В Європу продаватимуть українську енергоносії, розширять канали постачання нафтопродуктів.

Цікаво про будівництво: Теплоізоляційний матеріал для кладки: що зумовило зростання попиту на полістиролбетон в Україні

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник:
industry
05 июля 2022 г.
796
Україна долучає до процесу відбудови усіх міжнародних партнерів для того, щоб показати, що кошти, ви...
05 июля 2022 г.
1902
Шмигаль пояснив, як виглядатиме платформа з відновлення України...
05 июля 2022 г.
2606
План відновлення України складається із трьох етапів, і після перемоги у війні треба буде реалізуват...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2721
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3948
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6376
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Сегодня
857
Завдяки унікальній державній програмі, інвестувати в нову українську спецтехніку стало на 15% вигідн...
02 мая 2025 г.
465
Каковы преимущества модульных городков и какие виды сооружений можно в них запланировать...
02 мая 2025 г.
912
Якими є переваги модульних містечок і які види споруд можна в них запланувати...
11 апреля 2025 г.
2004
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
04 апреля 2025 г.
1524
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
606
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
782
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!