РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.685 EUR: 47.859
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.685
EUR 40.000 41.000 47.859
USD 41.550 41.999 41.685
EUR 47.810 48.499 47.859
Новость

Як змінилась ситуація на ринку житла столиці напередодні осіннього сезону

З червня по серпень 67% відділів продажу новобудов відновили свою роботу, а середня вартість первинного житла зросла до 27 349 гривень за квадратний метр. Водночас однокімнатку на вторинному ринку можна знайти за 35 833 доларів
2243
01 сентября 2022 г.


Як змінилась ситуація
на ринку нерухомості


Про це свідчать дані українського маркетплейса. Що відомо про звички та уподобання споживачів щодо придбання, продажу та оренди житла улітку – далі.


Нерухомість у новобудовах

До серпня 2022 року роботу відновили 67% відділів продажу новобудов. Це на 17% більше у порівнянні із весняним періодом. Будівництво відновилося у 42% новобудов.

Більше ніж 35% новобудов змінили терміни вводу в експлуатацію. Серед 8% заявили про повну зупинку будівництва на період воєнного стану. Ще 2% сфокусувались на відновлювальних роботах.

Серед пропозицій левову частку становлять житлові комплекси – 74%. У порівнянні із весною їхня частка зменшилась на 7%. Ще 15% становлять таунхауси, їхня кількість зросла на 6%, Також на ринку залишається незначна кількість котеджних містечок (+2%) та 1% бізнес-центрів (-1% від весни).

Переважно забудовники пропонують однокімнатні квартири (44% від усіх пропозицій). Трохи менше квартир із двома кімнатами – 39% пропозицій Ще 16% – трикімнатні квартири. 1% – понад три кімнати.

Розглядаючи динаміку цін, бачимо, що 81% новобудов збільшили ціну влітку, а 16% новобудов не змінювали вартість взагалі.

Наразі середня вартість первинного житла в Україні становить 27 349 гривень за квадратний метр. У Києві на кінець серпня вартість стартує від 41 803 гривні за квадратний метр.



Нерухомість на вторинному ринку

Порівнюючи кількість пропозицій з продажу з весною, у всіх відносно безпечних регіонах України спостерігається позитивна динаміка. До прикладу, у Київській області кількість пропозицій зросла на 814%.

Серед лідерів:

  • місто Київ зі зростанням на 821%,
  • Кіровоградська область, де кількість оголошень виросла на 928%,
  • Полтавська область зі зростанням у 880%.

Розглядаючи пропозиції з продажу за типами житла, наразі на вторинному ринку:

  • 78% – кватири,
  • 13% – будинки,
  • 4% – комерційна нерухомість,
  • 4% – інша нерухомість.



Станом на кінець серпня, середня вартість однокімнатного житла на вторинному ринку в Україні становить 35 833 доларів. До прикладу, у столиці середня вартість однокімнатної квартири становить 80 585 доларів, а трикімнатної – 117 470 доларів.


Оренда житла

Кількість пропозицій по оренді житла зростає по всій Україні. Найбільше пропозицій за кількістю активних оголошень зафіксовано у Києві та області, а також у Дніпропетровській та Одеській областях.

Кількість оголошень у Києві, в порівнянні із весною, зросла на 370%.

Змінилася і середня вартість оренди однокімнатної квартири.

  • Орендувати житло у Києві можна за 19 830 гривень,
  • на Закарпатті – 20 168 гривень,
  • на Львівщині – 18 215 гривень

Багатокімнатний будинок, в середньому, можна орендувати за 94 018 гривні на Київщині, за 43 460 гривень на Закарпатті та за 51 795 гривень на Львівщині.

Цікаво про ремонти: для чого потрібна та як використовувати пропитку мокрий камінь BlackStone

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal

За даними DOM.RIA
Источник:
realestate
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
аналитика: недвижимость *
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 августа 2022 г.
19121
Ринок вторинної нерухомості досі перебуває у депресії...
17 августа 2022 г.
7763
Кількість потенційних квартиронаймачів у Києві повернулася до довоєнного рівня станом на&n...
16 августа 2022 г.
1172
Кількість продажів нерухомості впала у вісім разів...
16 июня 2025 г.
2744
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2529
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
2990
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
19 июня 2025 г.
6381
Район стане прикладом того, як місто може адаптуватися до змін клімату та ефективно використовувати ...
18 июня 2025 г.
4606
Будівля центру є прикладом передової архітектури з домінуванням бетону й скла. Центр частково &ldquo...
18 июня 2025 г.
6484
Натхненням для проєкту стали природа та світло Австралії. Низький горизонтальний обрис терміналу від...
19 июня 2025 г.
2760
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
417
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
2995
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: Business Day КБУ відбудеться вже в середу 18 червня! (ЗАХІД ВЖЕ ВІДБУВСЯ)
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
18
июня
необходима регистрация