РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.604 EUR: 47.187
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.604
EUR 40.000 41.000 47.187
USD 41.340 41.839 41.604
EUR 46.800 47.551 47.187
Новость

Збереження культурної спадщини: нардеп розповіла, як взаємодіятимуть ЄДЕССБ та Держреєстр нерухомих пам’яток

В Україні з’явиться Державний реєстр нерухомих пам’яток України, що наповнюватиметься переліком пам’яток культурної спадщини, які держава офіційно бере під охорону
3383
27 декабря 2023 г.



Збереження культурної
спадщини


Реєстр взаємодіятиме з Єдиною державною е-системою у будівництві (ЄДЕССБ), що забезпечить обмін інформацією про надання погоджень щодо робіт на пам’ятках; погоджених проектів будівництва, які впливають на пам’ятки; інформації про рішення органів охорони культурної спадщини щодо робіт на пам’ятках тощо.

Інструменти задля збереження культурних пам’яток в Україні обговорили представники парламенту, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства культури та інформаційної політики, проєкту USAID/UK Aid Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS, департаменту охорони культурної спадщини КМДА та експертного середовища під час круглого столу, який організував Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Як зазначила очільниця партії «Слуга Народу», голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, взаємодія між реєстром держпам’яток та Єдиною державною е-системою у будівництві (ЄДЕССБ), забезпечить обмін інформацією про надання погоджень щодо робіт на пам’ятках; погоджених проектів будівництва, які впливають на пам’ятки; інформації про рішення органів охорони культурної спадщини щодо робіт на пам’ятках тощо. А ще дозволить ділитися даними про зареєстровані документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт щодо об’єктів, які є пам’ятками культурної спадщини.

Такі нововведення забезпечать більш прозорий механізм прийняття рішень, які стосуються пам’яток, тобто зменшить корупційну складову. А в результаті – забезпечить реальний захист пам’яток, бо вся інформація буде публічною і приховати статус об’єкта вже ніхто не зможе.

Своєю чергою, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська наголосила під час заходу на важливості упорядкування адміністративних послуг у сфері будівництва, які, з метою збереження пам’яток культурної спадщини, їхніх територій та зон охорони, надаються органами охорони культурної спадщини.

«Важливо, щоб це не був Реєстр заради реєстру, а щоб це була платформа з певною інформацією, яка дозволить верифікувати наступні дані стосовно того чи іншого об’єкта», – зазначила вона.

Так, у категорії обліку об’єктів культурної спадщини – об’єкт всесвітньої спадщини, пам’ятка національного значення, пам’ятка місцевого значення, щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

За її словами, наразі регуляція стосовно документів на об’єкт сформована так, що «ми не забезпечуємо збереження об’єкта свідомо чи несвідомо. Саме тому підходи до розробки облікової документації та процедури стосовно об’єктів, зокрема, укладання  охоронних договорів потрібно змінювати.

Наразі в е-системі налічується 165 наданих дозволів щодо проведення робіт на пам`ятках, 851 погодження науково-проєктної та проєктної документації.

Створення інформаційно-комунікаційної системи обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» стане інструментом для збереження спадщини, важливого елементу національної ідентичності, переконаний присутній на круглому столі директор Департаменту підтримки та координації інформаційних технологій МКІП Євген Тонкопрядов.

Він повідомив, що загальна кількість об’єктів культурної спадщини в Україні, взятих на облік станом на 31 грудня 2022 року становила 144 643 об’єкти. Наразі в нашу систему вже введено дані про 105 532 об’єкти культурної спадщини: архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва.

На сьогодні серед стратегічних напрямків захисту об’єктів архітектурної культурної спадщини – створення  ГІС реєстрів архітектурної та мистецької спадщини, створення освітніх та просвітницьких програм, створення секторальних реставраційних майстерень, розробка нової методології облікової документації, розповів представник архітектурної спільноти, журналіст, видавець, головний редактор Pragmatika.Media  Костянтин Ковшевацький.
 


Цікаво про будівництво і ремонти:
 Сила краси: надміцні поліровані підлоги із Peneseal

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Источник:
sluga-narodu
27 декабря 2023 г.
1817
Завдяки допомозі полтавських будівельників 400 мешканців цих сіл зустрічають Різдво у власних домівк...
27 декабря 2023 г.
3702
Інтерактивна мапа дозволяє відстежувати видатки на відновлення Київщини. Тут є вся інформація про фі...
26 декабря 2023 г.
4691
На це є дві причини - нестача самих будівельників, тому що багато хто пішов на фронт захищати У...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2731
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3952
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6378
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Сегодня
4649
80% структури автостоянки зберегли, перетворивши її на офісні, торговельні та ресторанні приміщення...
Вчера
870
Завдяки унікальній державній програмі, інвестувати в нову українську спецтехніку стало на 15% вигідн...
02 мая 2025 г.
471
Каковы преимущества модульных городков и какие виды сооружений можно в них запланировать...
Сегодня
916
15 травня 2025 року у Києві відбудеться Форум "Сучасні фінські технології, обладнання і досвід ...
Сегодня
971
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
612
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
784
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!