РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.734 EUR: 49.121
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.734
EUR 40.000 41.000 49.121
USD 41.500 41.999 41.734
EUR 48.800 49.500 49.121
Новость официальная

В Україні з'являться цифрові ваучери на оплату навчання нової спеціальності або підвищення професійного рівня

Ваучер можна використовувати для навчання за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування
2198
17 сентября 2024 г.

Цифрові ваучери на оплату навчання

Ваучери на оплату навчання нової професії від Державної служби зайнятості будуть повністю цифровізовані та доступні через портал "Дія". Про це повідомила міністр економіки Юлія Свириденко. 

Це спростить процес перенавчання та підвищення кваліфікації для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та громадян віком від 45 років, пояснює міністр.

Держава надасть можливість отримати ваучер на 30 000 грн для навчання нової спеціальності або підвищення професійного рівня. Послугу можна буде отримати онлайн.

У 2023 році було видано 18025 ваучерів на навчання. З тих, хто пройшов навчання, 45% знайшли роботу за новою спеціальністю.

"Завдяки цифровізації ми плануємо вдвічі збільшити кількість виданих ваучерів, як і кількість працевлаштованих осіб у 2025 році", – заявила Свириденко.

З цифровими ваучерами більше не потрібно заповнювати паперові документи або відвідувати територіальне відділення служби зайнятості. Заявку можна буде подати онлайн через портал "Дія". Після введення необхідної інформації система автоматично перевірить дані та запропонує варіанти навчальних програм.

Ваучер у вигляді електронної картки із сумою 30 000 грн буде доступний для оплати навчання. Громадянин зможе обрати навчальний заклад із запропонованого переліку та оплатити навчання.

На цьому етапі звичайний ваучер можна використовувати для навчання за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування.

Професію, навчальний заклад у межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно.

Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, що мають ліцензію на таку освітню діяльність.

Сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець чи людина доплачує різницю самостійно.

Отримати ваучер можуть окремі категорії громадян, які мають профтехнічну або вищу освіту, які не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх трьох років.

 Цікаво про ремонти і будівництво: Як створити додатковий комфортний простір у квартирі: утеплення балконів і лоджій з використанням теплоізоляції STYROPLIT 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
biz
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Читать полностью
17 сентября 2024 г.
1850
Наступною послугою в єДозвіл стане отримання висновку для продовження граничного терміну розрахунків...
18 сентября 2024 г.
4274
Гайд на (майже) всі інстанції для підприємців, які зіткнулися з тиском на бізнес...
18 сентября 2024 г.
6415
У 1П 2024 року орендна активність продемонструвала стійке зростання, а обсяг валового поглинання скл...
16 июня 2025 г.
2789
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2557
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3028
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 июля 2025 г.
1429
Роль праймера у створенні надійної адгезії та технічні переваги бітумного праймера SWEETON...
30 июня 2025 г.
7068
Через зростання цін і нестачу доступного житла Барселона стикається з серйозною житловою кризою. Том...
19 июня 2025 г.
3048
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
476
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3091
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!