РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.495 EUR: 50.271
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.050 43.650 43.495
EUR 50.150 51.150 50.271
USD 43.350 43.850 43.495
EUR 50.500 51.201 50.271
Новость официальная

ЄС не буде фінансувати добудову енергоблоків Хмельницької АЕС

Cтруктури Євросоюзу не були залучені до підготовки цієї ініціативи
2216
19 декабря 2024 г.

ЄС не фінансуватиме добудову Хмельницької АЕС

Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що законопроєкт стосовно добудови енергоблоків Хмельницької АЕС коштом західних партнерів розроблявся без консультацій із ЄС.

Про це вона заявила в коментарі Європейській правді.

Парламент планував розглянути законопроєкт № 11 146 «про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції» вранці у вівторок, 17 грудня. Проте народний депутат України Ярослав Железняк повідомив, що Рада зняла з розгляду даний законопроєкт.

Глава дипмісії ЄС в Україні наголосила, що структури Євросоюзу не були залучені до підготовки цієї законодавчої ініціативи.

«Ми не брали участі в підготовці цього законопроєкту. Але це рішення повністю в компетенції української влади - чи буде Україна будувати АЕС, чи ні», - заявила Матернова.

Уряд розраховує використати кошти донорів на добудову АЕС. Матернова наголосила, що ЄС не братиме в цьому участі.

«Євросоюз не фінансує розбудову ядерних електростанцій, зокрема через те, що в ЄС є різні позиції щодо ядерної енергетики», - пояснила вона.

Натомість у ЄС є інші очікування від влади України в контексті діяльності «Енергоатому». Україна добровільно взяла на себе зобов’язання привести наглядову раду «Енергоатому» у відповідність до стандартів ОЕСР, що потребує наявності у цієї державної компанії незалежної наглядової ради.

«Я хочу наголосити, що ми дуже зацікавлені у формуванні наглядової ради „Енергоатому“. І ми від G7 минулого тижня надіслали листа про це прем’єр-міністру», - додала пані посол. 

 Від невеликого закинутого цегляного заводу до 25% ринку керамоблоку – озвучено історію бізнесу КЕРАТЕРМ 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
news
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 декабря 2024 г.
3010
Дохідність першокласних логістичних об'єктів стабілізувалася на багатьох ринках. Сектор торгове...
18 декабря 2024 г.
3069
Весь проєкт оцінюється у понад 36 мільярдів євро. Загалом це 200 кілометрів нових колій...
18 декабря 2024 г.
2376
За 2 роки держава виплатила кошти на 22 тис. мікрогрантів і сприяла створенню 42 тис. нових робочих ...
16 марта 2026 г.
7345
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3652
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3441
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
02 апреля 2026 г.
1417
Подія стане платформою для діалогу про ключові механізми відбудови України - від фінансування до реа...
26 марта 2026 г.
2590
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2264
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!