РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.885 EUR: 50.610
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.520 44.120 43.885
EUR 50.050 51.050 50.610
USD 43.730 44.230 43.885
EUR 50.400 51.010 50.610
Новость

Пенсіонери не зможуть компенсувати дефіцит робочих рук

Активніше залучення людей старшого віку до праці для компенсації дефіциту робочих рук Україні не підійде, оскільки середня тривалість життя в Україні застопорилась на рівні 68-70 років
2505
24 апреля 2025 г.

Україна на зможе компенсувати дефіцит робочих рук через залучення пенсіонерів

Згідно з прогнозом експертів Всесвітнього економічного форуму, до 2050 року кожна шоста людина у світі буде старше 65 років, а у Європі та Північній Америці цей показник зросте до однієї людини з чотирьох. В цьому ж переліку буде і Україна, яка має низькі показники народжуваності.

Про це пише Zn.ua.

У статті зазначається, що в 2023 році коефіцієнт народжуваності в світі становив у середньому 2,3 дитини на жінку, але такі цифри були спричинені, здебільшого, через зростання народжуваності у бідних країнах.

«При середньому показнику 2,3 дитини на одну жінку фертильного віку в світі країни з низькими доходами можуть похвалитися показником у 4,6 дитини на жінку, тоді як у багатих країнах і країнах із середніми доходами рівень народжуваності становить 1,4 та 1,6, відповідно. Навіть у країнах з доходами нижче середнього рівень народжуваності стрімко знижується з кінця 80-х - з 5,4 до 2,7», - вказує автор.

За прогнозами аналітиків за наступні 25 років населення в країнах Африки на південь від Сахари збільшиться на 750 мільйонів, і це буде єдиним регіоном, де рівень народжуваності до 2050 року не падатиме.

Натомість рівень народжуваності у країнах «розвинутого світу» падає з 1970-х років, і ця тенденція зберігатиметься, хоча компенсуватиметься збільшенням тривалості життя. Очікується, що через чверть століття у таких країнах як Японія, Південна Корея та Італія, старшим за 65 років буде кожен третій.

«Україна мала би бути у цьому ж синонімічному ряду, бо за рівнем народжуваності має аналогічно низькі показники, але нижча очікувана тривалість життя не пускає», - зазначає видання.

Активніше залучення людей старшого віку до праці для компенсації дефіциту робочих рук Україні не підійде, оскільки середня тривалість життя в Україні застопорилась на рівні 68-70 років.

 Оптимізація витрат на інженерні системи: що варто знати забудовникам? 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Інфографіка: Zn.ua

Источник:
news
Рубрика:
Читайте все статьи рубрик
Экономические новости для строителей
Отток кадров из за войны
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
14 января 2025 г.
720
Rauta Director Andriy Ozeychuk spoke about demand and major changes in the construction industry....
14 января 2025 г.
1100
Директор Rauta Андрей Озейчук рассказал о спросе и основных изменениях в строительной отрасли....
18 апреля 2025 г.
1975
Мобілізація фахівців до лав ЗСУ стала важливим викликом для економіки, тому у Міністерстві економіки...
16 марта 2026 г.
7229
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3556
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3398
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
2446
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2197
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация