США досягли прориву в термоядерній енергії (Фото: National Ignition Facility)
Термоядерна установка в США побила власний рекорд
Система працює за принципом інерційного термоядерного синтезу, використовуючи 192 лазерні промені для стиснення покритої алмазом гранули розміром з перцеву горошинку - по суті, спричиняючи крихітний зіркоподібний вибух всередині золотого циліндра. Лазерний вибух відбувається всередині 10-метрової вакуумної камери, нагріваючи паливо до температури понад 100 мільйонів градусів за Фаренгейтом та створюючи тиск, що в сотні мільярдів разів перевищує тиск земної атмосфери. Команда повторила цей трюк у 2023 році, і, судячи з останніх повідомлень ефективність експерименту лише покращилася.
Команда Національного центру запалювання (NIF) Міністерства енергетики США збільшила потужність експерименту спочатку до 5,2 мегаджоуля, а потім до 8,6 мегаджоуля, повідомляє TechCrunch з посиланням на джерела.
Ці результати є значним покращенням порівняно з історичним експериментом 2022 року, який був першою контрольованою реакцією синтезу, що виробила більше енергії, ніж спожила. Це було першим випадком, коли вчені досягли «запалювання» - реакції синтезу, яка генерувала більше енергії (3,15 мегаджоуля), ніж лазери вкладали в паливо (2,05 мегаджоулів).
Важливо, що це досягнення не враховує кількість енергії, що вкладається в систему для живлення реакції. Новий сплеск у виробництві енергії - це значний стрибок для експерименту, хоча він все ще дуже далекий від забезпечення сталого джерела чистої енергії (для живлення експерименту 2022 року витратили 300 мегаджоулів).
Вогнестійкість та безпека: Чому THERMOWOOL – кращий вибір для сучасних будівель
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.