РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.774 EUR: 49.101
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.774
EUR 40.000 41.000 49.101
USD 41.500 42.010 41.774
EUR 48.800 49.490 49.101
Новость

Ухвалено законопроєкт про нові строки для комплексних планів просторового розвитку громад: що він змінює

Нагальність цього кроку зумовлена тим, що далеко не всі українські територіальні громади в змозі приступити до розробки цього стратегічного планувального документа з огляду на безпекові умови
2782
23 июля 2025 г.

Плани просторового розвитку громад 

Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт №13437 щодо перенесення та уточнення строків обовʼязкості для громад комплексних планів просторового розвитку (ППР) - за проголосували 238 народних депутатів. Для тилових і прифронтових громад вони відрізнятимуться - рішення щодо цього було ухвалено під час Конгресових слухань при Офісі Президента України. Важливо, що третина українських громад уже перебувають на стадії розробки своїх ППР.

На цьому наголосила співавторка законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо просторового планування територій (земель)», голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк

За її словами, нагальність цього кроку зумовлена тим, що далеко не всі українські територіальні громади в змозі приступити до розробки цього стратегічного планувального документа з огляду на безпекові умови. Тому дію закону №711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», який передбачав обовʼязкосіть для громад ППР з 1 січня 2025 року, було вирішено перенести. 

«Це рішення було сформоване під час Конгресових слухань при Офісі Президента України, до яких долучились понад 1700 учасників: народних депутатів, міністрів, представників громад, ОВА, обласних рад, експертів та інших. Ми розуміємо, що умови, в яких нині живуть наші громади, суттєво відрізняються. Для тилових у пріоритеті відновлення. Для прифронтових - насамперед боротьба за своє існування», – зазначила Олена Шуляк. 

Вона пояснила, що для тилових громад ухвалений законопроєкт передбачає встановлення додаткового перехідного періоду до 1 січня 2028 року, а для територіальних громад або їхніх частин, котрі станом на день набрання чинності відповідних змін, передбачених цим законопроєктом, внесені до переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих рф, - до спливу трьох років з дня припинення або скасування воєнного стану. 

«Наразі 495 громад із 1469 уже створюють свої комплексні плани просторового розвитку. Ба більше, у новому законодавстві також передбачили, що наявність ППР є перевагою при розгляді питань щодо фінансування відновлення громади та розвитку інфраструктури за рахунок бюджетних коштів або коштом міжнародної фінансової допомоги», – акцентувала Шуляк.  

Парламентарка також наголосила на тому, що  майже третина українських територіальних громад вже працює над розробкою комплексних планів просторового розвитку. ППР, пояснює Шуляк, є одночасно і містобудівною документацією на місцевому рівні, і документацію із землеустрою. Він охоплює всю територію громади і не має терміну дії, проте дуже гнучкий, адже зміни можна вносити щороку. І саме ця документація визначатиме, де буде споруджуватись дитсадок, школа або житло, де розвиватиметься промисловість, а де природні парки. Це відкриває нові можливості для автоматизації та прозорості всіх процесів. Більше того, після створення та реалізації ППР доходи місцевих бюджетів можуть зрости на 10-20%.

Народна депутатка зазначила, що на на сьогодні для спрощення процесу створення комплексного плану просторового розвитку пропонується одразу два інструменти. Це містобудівний кадастр державного рівня, який вже почав працювати, а також програми комплексного відновлення (ПКВ), дані з яких можуть стати основою планів просторового розвитку.

«Плани просторового розвитку означають створення якісної містобудівної документації. А це фактичний знак «стоп» різним видам рейдерства, появі незаконних довгобудів, самобудів та різних схем у сфері містобудування. До того ж, якісна містобудівна документація, зрештою, означатиме збільшення надходжень до місцевих бюджетів. А це вже вагома перевага для ОМС», – резюмувала Олена Шуляк. 

 Крок за кроком: як влаштувати довговічну рулонну покрівлю HYDROBASE з дотриманням стандартів SWEETONDALE 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
Фото:
Фото иллюстративное
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Законопроекты и нововведения
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
18 июля 2025 г.
2248
Система моніторингу приєднань - це трансформація підходів до контролю за наданням послуг: менше бюро...
17 июля 2025 г.
3390
16 липня Верховна Рада України проголосувала у першому читанні один з найважливіших для житлової сфе...
14 июля 2025 г.
1569
ЮНЕСКО разом із дорадчими органами додаватиме до майбутніх звітів окрему секцію, присвячену впливу з...
22 июля 2025 г.
2918
Головна зміна - замість окремих тендерів на проєктування і будівництво, держава укладатиме...
16 июня 2025 г.
2857
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2598
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
23 июля 2025 г.
6444
Ходять чутки, що там буде більше тисячі квартир...
24 июля 2025 г.
1756
Ви знали? Ця прихована проблема може зруйнувати конструкцію вашого даху...
Вчера
1557
Головна мета зустрічі — консолідація зусиль будівельного бізнесу задля подолання наслідків рос...
22 июля 2025 г.
818
Вже в середу відбудеться Business Club КБУ, присвячений аналітиці українського ринку нерухомості за ...
18 июля 2025 г.
1712
Вже за тиждень відбудеться Business Club КБУ, присвячений аналітиці українського ринку нерухомості з...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!