РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.781 EUR: 50.821
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.500 44.100 43.781
EUR 50.100 51.100 50.821
USD 43.670 44.039 43.781
EUR 50.350 51.010 50.821
Новость официальная

В Україні схвалили державну програму контролю якості води на 2026 рік

Новий державний моніторинг охопить басейни основних річок та джерел водопостачання, з яких мільйони українців отримують питну воду
1866
03 февраля 2026 г.

Програма моніторингу вод 2026: що передбачили в новому документі

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України затвердило Програму державного моніторингу вод на 2026 рік, яка встановлює єдину систему контролю якості поверхневих і підземних вод у різних регіонах країни, пише Build Portal, посилаючись на Мінекономіки.

Документ визначає мережу спостереження за водними ресурсами, які забезпечують питну воду для мільйонів українців, зокрема в річках, озерах, водосховищах та підземних джерелах водопостачання.

Згідно з програмою, моніторинг здійснюватиметься у 553 пунктах на поверхневих водоймах та 587 пунктах на підземних водах, включно з свердловинами та іншими джерелами. Така широка мережа дозволить регулярно оцінювати стан водних ресурсів та виявляти потенційні загрози.

Перевірка води передбачає оцінку за різними групами показників: біологічними, фізико-хімічними та хімічними пріоритетними індикаторами, що дає змогу комплексно відслідковувати якість води та своєчасно реагувати на забруднення.

Моніторинг охоплює ключові водні басейни України, де розташовані ресурси, що активно використовуються для водопостачання населення та господарських потреб. Дані, що накопичуватимуться, дозволять порівнювати якість води в динаміці з року в рік і робити висновки щодо ефективності заходів у сфері управління водними ресурсами.

Затверджена програма також враховує міжнародні зобов’язання щодо співпраці у сфері водних ресурсів та потенційні ризики забруднення, що можуть виникати внаслідок різних чинників, включно з екологічними та економічними викликами.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Фото:
Фото иллюстративное, Build Portal
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Законопроекты и нововведения
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 января 2026 г.
2687
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни, що звільняють монтаж СЕС від бюрократичних вимог - достатнь...
28 января 2026 г.
1907
Закон «Про основні засади житлової політики» запускає реформу, яка має оновити підходи д...
23 января 2026 г.
1608
В Україні планують автоматизувати процедуру прийняття обʼєктів в експлуатацію. Новий функціонал у за...
16 марта 2026 г.
7303
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3610
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3421
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Сегодня
1360
Подія стане платформою для діалогу про ключові механізми відбудови України - від фінансування до реа...
26 марта 2026 г.
2540
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2233
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!