Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.319 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 42.993 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.319 |
EUR | 43.100 | 43.800 | 42.993 |
Кабінет Міністрів України 10 жовтня ц.р. ухвалив Постанову №819 «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом». Цим документом затверджено Порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом і Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.
- Ухвалення постанови №819 – це рішення, на яке зачекалося суспільство. Адже потреба українців у власному житлі величезна, і небагато людей мають змогу вирішити це питання самотужки, без підтримки держави, - заявив голова правління Державного фонду молодіжного житлового будівництва Фонду Сергій Комнатний.
- Зроблено важливий крок до унеможливлення впливу чиновника на реалізацію програми «Доступне житло», усунення потенційних можливостей для корупції, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, - зазначив очільник Фонду.
При цьому основні засади програми «Доступне житло» залишилися незмінними. 30 відсотків вартості житла за програмою громадянам і надалі компенсуватиме державний бюджет, а учасники АТО і внутрішньо переміщені особи, як і 2017 року, отримуватимуть 50 відсотків компенсації.
Постанова набула законної сили. Відтак у Держмолодьжитлі очікують на відновлення фінансування програми «Доступне житло». Рестарт програми матиме значний соціальний та економічний ефект. Залучивши з держбюджету 100 млн грн, залучаємо в будівельну галузь не менше 150 млн грн коштів громадян і кошти співфінансування з місцевих бюджетів.
- Наступним, по-державницькому мудрим кроком назустріч очікуванням людей має стати належне фінансування житлових програм з бюджету держави – відповідно до бюджетного запиту Держмолодьжитла, який на програму «Доступне житло» становить 1 млрд грн на рік, - зазначив Сергій Комнатний.
Також очільник Фонду поінформував про 4 кроки, які повинен зробити громадянин, щоб узяти участь у зазначеній програмі. Відповідна інформація буде представлена на офіційному інтернет-сайті Держмолодьжитла.
Довідка. Постанова №819 «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом» розроблена Мінрегіоном і Держмолодьжитлом і спрямована на оптимізацію умов програми надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.
Внесено зміни та об’єднано в цілісний документ дві постанови Кабінету Міністрів України:
- №140 від 11 лютого 2009 р. (зі змінами від 22.09.2017 р.) «Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом»,
- №193 від 29 лютого 2012 р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла».
При цьому основні положення програми «Доступне житло» залишилися незмінними. 30 відсотків вартості житла за програмою громадянам і надалі компенсуватиме державний бюджет, а учасники АТО і внутрішньо переміщені особи, як і 2017 року, отримуватимуть 50 відсотків такої компенсації.
Після ухвалення документу в Держмолодьжитлі чекають на надходження 100 млн грн, передбачених на реалізацію програми в держбюджеті України 2018 року. Завдяки цим коштам до кінця року придбають власне житло понад 300 сімей в усіх регіонах держави.
Постанова «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом», зокрема, передбачає:
- учасник програми самостійно обиратиме житло для придбання, у т.ч. готове житло від забудовника – з процесу прибрано міжвідомчу комісію;
- учасник програми самостійно обиратиме банк, у якому він відкриватиме рахунок, з якого здійснюватиметься платіж за обране житло;
- обмеження вартості, за якою може бути придбане житло учасниками програми, граничною вартістю;
- створення комісії Мінрегіону для схвалення переліку осіб на отримання державної підтримки;
- зниження верхньої межі рівня доходу учасників програми – дохід сім'ї не має перевищувати трикратного розміру середньомісячної зарплати в регіоні на особу;
- обмеження площі житла, яке може бути придбано в рамках програми, відповідно до чисельності сім’ї;
- удосконалення розподілу коштів між регіонами – розподіл буде здійснюватися пропорційно до кількості населення в регіоні;
- учасник програми протягом 3 років має підтверджувати проживання у придбаному житлі – забороняється продаж такого житла протягом цього часу;
- Держмолодьжитло забезпечує відкрите інформування про учасників програми – як про тих, хто виявив бажання взяти в ній участь, так і про тих, хто придбав житло за програмою.
Источник: прес-служба Держмолодьжитло
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.