РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.319 EUR: 42.993
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.319
EUR 40.000 41.000 42.993
USD 41.150 41.649 41.319
EUR 42.900 43.600 42.993
Новость

Лише 15 зі 100 київських довгобудів будуть добудовуватись протягом найближчих двох років

У 2019-2020 роках тільки в 15 з більш ніж 100 недобудов Києві та Київській області розпочнуться роботи по завершенню будівництва. Головною проблемою, яка заважає девелоперам включиться в реалізацію таких об'єктів і забезпечити ошуканих інвесторів квартирами, є те, що у більшості недобудов вже продано більше половини квартир

3363
18 октября 2019 г.



«Механізм «доплат» - на даний момент є єдиним дієвим механізмом для забезпечення добудови будинку


У 2019-2020 роках тільки в 15 з більш ніж 100 недобудов Києві та Київській області розпочнуться роботи по завершенню будівництва. Про це повідомив Олексій Коваль, керівник проектів групи компаній Perfect Group.

На його думку, головною проблемою, яка заважає девелоперам включиться в реалізацію таких об'єктів і забезпечити ошуканих інвесторів квартирами, є те, що у більшості недобудов вже продано більше половини квартир.

«Якщо в об'єкті продано 50% квартир, рентабельність добудови проекту становить не більше 10%, а якщо продано 2/3 квартир - цей проект виходить у кращому випадку в «нуль». Природно, в таких умовах нові девелопери не можуть взятися за проект через практично нульову рентабельність. Усі прекрасно розуміють, що тільки за рахунок залучення нових забудовників проблему довгобудів не вирішити», - сказав він.

Експерт зазначив, що на сьогоднішній день участь залученого девелопера в довгобудах може бути вигідно тільки у випадку, коли у такому об'єкті продано не більше 30% квартир.

«На сьогоднішній день при добудові об'єкту, в якому продано 1/3 квартир, забудовник розраховує отримати не менше 20% рентабельності, але це на 5-10% нижче середньоринкового рівня», - сказав він.

Вирішення питання добудови об'єктів незавершеного будівництва за рахунок виділення коштів з бюджету також нереально, вважає експерт.

«На сьогоднішній день, щоб закінчити всі недобудовані об'єкти, необхідні колосальні кошти. За попередніми оцінками, мова йде про десятки мільярдів гривень. У поточній ринковій ситуації покласти такі фінансові витрати на державу неможливо. Таких грошей у бюджетах просто немає», - підкреслив представник Perfect Group.

Олексій Коваль звернув увагу на те, що на сьогоднішній день існує декілька реальних механізмів, щоб вирішити проблему недобудов.

Одним з механізмів вирішення проблеми довгобудів експерт вважає часткову, партнерська участь органів влади в добудові об'єктів.

«Сенс цього шляху - залучити до добудови приватні компанії, які могли б розраховувати на прибуток від участі в таких проектах. При цьому держава може взяти на себе частину фінансового навантаження або ж компенсувати забудовнику його витрати. Це може бути як виділення нової ділянки під будівництво, так і інші пільги для девелопера », - сказав він.

Також, за його словами, можна вирішити цю проблему за прикладом Польщі або деяких інших країн, коли гроші покупців незавершених об'єктів будівництва повинні надходити на банківський рахунок забудовника, але розпоряджатися ними забудовник зможе тільки після завершення всього процесу будівництва.

«Важливо розуміти, що при такій схемі, будівництво може вестися або за власні кошти забудовника, або за рахунок пільгового кредитування. У будь-якому випадку, такий механізм спричинить за собою збільшення вартості житла для кінцевого інвестора », - зазначив він.

Ще один механізм, за словами Олексія Коваля, - це готовність ошуканих інвесторів самостійно найняти компанію, яка добудує їх будинок.

«Покупці об'єднуються в кооперативи, витрачають свої кошти, щоб найняти забудовника, проте не володіють необхідними знаннями та досвідом, щоб контролювати процес будівництва. У таких ситуаціях сума додаткових вкладень може становити від 100 до 300 у.о. за кв м», - сказав він.

На думку Олексія Коваля, залучення коштів обдурених вкладників - так званий «механізм «доплат» - на даний момент є єдиним дієвим механізмом для забезпечення добудови будинку. Експерт упевнений, що рішення проблем недобудов може лежати у площині укладання договору між місцевою владою, забудовником та інвесторами, в якому б обговорювалися умови необхідних доплат та їх причина, а також дата закінчення будівництва. При цьому, при складанні загального кошторису робіт на весь період будівництва, важливо враховувати постійне зростання цін на будівельні матеріали в Україні.

«Кожен інвестор повинен знаходиться у правовому полі, він повинен бути захищений державою від недобросовісних забудовників. Але не тільки від забудовника або місцевої влади залежить, чи отримає він свою квартиру. Необхідна чітка і зрозуміла система приватного партнерства, преференції тим компаніям, які зважаться взятися за таку складну справу», - вважає Олексій Коваль.


Читайте також про те, що для запобігання кризи ринку необхідний закон про захист прав покупців житла. А також про те, що у Києві налічується щонайменше 108 незаконних будівництв.

17 октября 2019 г.
3256
В 2017 году количество долгостроев в Украине составляла более 16000 объектов, среди которых более 60...
01 октября 2019 г.
2531
Если компания заботится о людях, то отток людей будет намного меньше – уверен Кирилл Куницкий,...
01 октября 2019 г.
2524
Основатель компании Taryan Group, девелопер Артур Мхитарян рассказал Build Portal о том, как прекрат...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3833
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3694
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3907
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Вчера
578
Разновидности, материал изготовлений и особенности шармов...
Вчера
4436
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Вчера
7560
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
22 ноября 2024 г.
716
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1411
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1309
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
395
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3735
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!