РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.319 EUR: 42.993
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.319
EUR 40.000 41.000 42.993
USD 41.150 41.649 41.319
EUR 42.900 43.600 42.993
Новость

Що буде далі в історії з "Укрбудом"

Що чекає «Київміськбуд» при добудові будинків «Укрбуду» та на що варто сподіватися інвесторам житла, яке потрібно добудувати
1968
16 декабря 2019 г.



Хто є хто? 

12 грудня президент України Володимир Зеленський заявив про те, що всі об'єкти «Укрбуд Девелопмент» передадуть на добудову холдинговій компанії «Київміськбуд»:

«Сьогодні це питання вирішене. Недобудови будуть добудовувати, зобов'язання взяв на себе «Київміськбуд», – пообіцяв президент у ефірі телевізійної програми «Право на владу».

Під час ефіру під будівлею каналу «1+1» проходив мітинг інвесторів компанії «Укрбуд».  З якими складнощами зіткнеться «Київміськбуд» при добудові об'єктів, і скільки часу інвесторам очікувати свої квартири, розбирався Mind.

«Київміськбуд» – найстаріша будівельна компанія в Україні, вона заснована 65 років тому. 80% КМБ належить столичній міській громаді. Інформація по 20% не розкривається. У офіційних реєстрах вказані фізичні особи, серед власників – багато співробітників компанії.

Минулого року чистий прибуток «Київміськбуду» склав 65 млн грн, а в 2017 році – 71 млн грн. За даними YouControl, у 2018 році в обороті у компанії налічувалося активів на 8,4 млрд грн, з яких 3,4 млрд грн – оборотні кошти.

«Укрбуд Девелопмент» – флангова компанія державного холдингу «Укрбуд»; вона спеціалізується на будівництві житлових комплексів. У портфелі компанії близько 50 об'єктів, з яких 26 знаходиться на етапі будівництва. 25 об'єктів – ЖК, розташовані в Києві, а один – столичний бізнес-центр. За темпами будівництва «Укрбуд Девелопмент» є одним з лідерів серед будівельних компаній України, поступаючись лише «Київміськбуду».

Загалом «Укрбуд» об'єднує близько 100 компаній, більшість з яких належить приватним особам. Крім житла, спеціалізується на будівництві промислових об'єктів у Чорнобилі та інфраструктурних – наприклад, мостів.

Раніше «Укрбуд Девелопмент» належав екснардепу Максиму Микитасю (через офшори). Однак інші компанії, які входять в «Укрбуд», очолюють особи, пов'язані з Андрієм Кравцем, колишнім «завгоспом» експрезидента України Віктора Януковича. Також Микитась контролював компанії, які зводили Шулявський міст і «Укриття» над четвертим блоком Чорнобильської АЕС.

Як раніше писав Mind, протягом декількох років житлові комплекси «Укрбуд Девелопмент» опинялися в епіцентрі скандалів. Основна проблема – забудова в спірних місцях і відсутність повного пакету дозвільних документів. Скандали навколо ЖК стали також приводом для затримання детективами НАБУ спочатку генерального директора компанії Олега Майбороди, а пізніше – і Максима Микитася. Втім, проблем у Микитася вистачало і за іншими проєктами. Наприклад, за Шулявським шляхопроводом.

Як виник корпоративний конфлікт в «Укрбуді»? 

Влітку темпи робіт на багатьох будівельних майданчиках «Укрбуду» почали падати, а на деяких – і взагалі зупинилися. Будівельним ринком «гуляла» інформація, що компанія шукає покупця на свої активи. «У них утворилася діра в 1,5–2 млрд грн. Вони шукали гроші», – розповідає керівник великої будкомпанії, який побажав зберегти свою анонімність.

Одним із потенційних покупців був названий політик Віталій Хомутинник. Але після проведення аудиту об'єктів він відмовився від угоди.

«Укрбуд Девелопмент» шукала й інші джерела для фінансування. Так, компанія залучила компанію Володимира Зубика «Інтергал-Буд» для спільної реалізації ЖК Sky Аvenue. Потім об'єкт повністю відійшов «Інтергал-Буд».

Восени Максим Микитась, а після – і генеральний директор «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода заявили на своїх сторінках у Facebook про те, що компанію продано «групі інвесторів». В юридичних реєстрах новими власниками вказані невідомі на будівельному ринку Євген Дікін та Василь Польовий.

Трохи пізніше представником групи інвесторів назвався ресторатор Дмитро Федотенков.

А після – розкрився корпоративний конфлікт між менеджментом «Укрбуд Девелопмент» і Микитасем. Сторони взаємно звинувачували один одного в розтраті коштів. Також Микитась заявив, що не продавав компанію, а підписував лише меморандуми. І що підписи на документах – підроблені.

Будівельні роботи на багатьох майданчиках компанії зупинилися. Коли стало зрозуміло, то у компанії немає коштів для продовження будівельних робіт, інвестори «Укрбуд» (йдеться майже про 14 000 людей) провели декілька мітингів. Також була направлена петиція президенту Зеленському.

Що чекає «Київміськбуд»? 

Про свою готовність добудувати об'єкти «Укрбуду» раніше заявила компанія «Інтергал-Буд». Але вона виставила владі декілька вимог. Серед них – отримання дозвільної документації по об'єктах «Укрбуд Девелопмент», гарантія відсутності претензій до нового забудовнику за існуючими кримінальними справами та зняття арештів, що блокують будівництво. А також підключення до інженерної інфраструктури та введення в експлуатацію об'єктів.

Сьогодні, за словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, заарештовані всі ділянки «Укрбуд Девелопмент». «Там 30 кримінальних справ. Ми заарештували всі майданчики і майно, щоб воно не тікало далі по микитасівським проблемам...», – заявив він 12 грудня на зустрічі з інвесторами.

Однак і без цього у проєктів «Укрбуду» вистачає судових розглядів.

Найпроблемніші – це ЖК «Сонячна Рів'єра», «Чарівне місто», Urban park, «Верховина» та ін.

Мабуть, вимоги «Інтергал-Буд» виявилися для влади непідйомними, бо для добудови проєктів було залучено «Київміськбуд».

«Основна проблема, з якою зіткнеться КМБ, – це передання фондів фінансування будівництва (ФФБ). Там вже може не бути коштів, і вони можуть виявитися порожнечею», – говорить старший партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

За його словами, владі, можливо, доведеться поміркувати над збільшенням площ у проектах, аби підсилити інвестиційну привабливість ЖК, які стали проблемними, для нового забудовника. Йтиметься або про нарощування поверховості, або про будівництво додаткових черг.

У «Київміськбуді» Mind пообіцяли надати коментарі пізніше. За даними, наявними в розпорядженні редакції, схеми передання об'єктів і джерела фінансування добудови поки обговорюються. Ще належить провести аудит об'єктів, який може забрати декілька місяців по кожному проєкту.

Олег Майборода в коментарі Мind сказав, що в будинках, які передаються, ще не продано майже 3000 квартир, понад 1500 паркомісць, мотомісця, нежитлові та офісні приміщення. «Ми робили розрахунки з попередніми оцінками – за вартістю всіх цих площ, майбутнім виплатам за розстрочками і тим грошам покупців, які є у ФФБ. Цього більш ніж достатньо, аби покрити всі витрати на добудову», – вважає він.

За словами Майбороди, якщо після активізації робіт підтримувати будівельний процес продажами, то попервах знадобиться близько 1,5–2 млрд грн. «Це сума інвестицій, яка потрібна, щоб повернути ситуацію в нормальне русло. Якщо ж будувати лише на гроші компанії, без залучення коштів покупців, і продавати тільки в стані повної готовності, то загальна сума може сягати 5 млрд грн», – уточнив він.

Окремо стоїть питання судових розглядів, які щодо деяких об'єктів тривають вже не перший рік. «Якщо йдеться про суди від ДАБК, то після оформлення всіх документів належним чином, позови можуть бути відкликані через відсутність предмета спору. У суперечках про законність передачі земельних ділянок під будівництво трохи складніше. Я поки не бачу механізму вирішення даного питання. Без «політичної волі» ці спори не так просто розв'язати», – резюмує керуючий партнер юридичної фірми KopotLawyers Володимир Копоть.


Автори: Дарина Кутецька, Олександр Здробилко



Слідкуйте як вирішуються питання із недобудовами "Укрбуду" в спецтемі Build Portal



13 декабря 2019 г.
2999
Будівельна компанія «Київміськбуд» взяла на себе зобов'язання завершити будівництво проє...
09 декабря 2019 г.
4477
Что происходит с крупнейшей строительной компанией Киева и чего ждать людям, купившим у нее жилье...
06 декабря 2019 г.
2706
Компанія "Укрбуд" передає усі недобудовані проєкти "Інтергал-Буду", який буде добудовувати об'єкти п...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3818
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3691
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3907
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Вчера
578
Разновидности, материал изготовлений и особенности шармов...
Вчера
4433
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Вчера
7559
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
22 ноября 2024 г.
701
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1408
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1306
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
395
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3735
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!