РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.726 EUR: 43.324
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.726
EUR 40.000 41.000 43.324
USD 41.550 42.010 41.726
EUR 43.100 43.800 43.324
Новость

Чому в Україні не будують знакові об'єкти?

Які основні перешкоди у будівництві знакових об'єктів в Україні
4381
03 февраля 2020 г.




Проблеми будівництва

Експерт розповів своє бачення, що перешкоджає розвитку будівництва як галузі в Україні.

Перш ніж я розповім про видимі причини відсутності знакових об'єктів у нашій країні, хочеться зробити акцент на глибинних аспектах розвитку в принципі. Ми звикли думати, що час розкручується по спіралі, але я вас трошки засмучу: час закручується і прискорюється — як суб'єктивно, так і технологічно. Те, що раніше розтягувалося на століття, зараз можна зробити буквально за лічені місяці. І технологічна сингулярність вже на порозі.

Але що ми робимо у глобальному масштабі? Ми збільшуємо ентропію Всесвіту. Іноді бездарно і безглуздо, іноді на благо і корисно. Ентропія — це, в певному сенсі, міра хаосу. Вся історія розвитку нашого Всесвіту йде по осі y, і коли ентропія Всесвіту доросте до свого максимуму, настане так звана теплова смерть Всесвіту — все закінчиться. Створюючи неякісні проекти, ми збільшуємо ентропію, а значить наближаємо смерть людства в обсязі Всесвіту. Тому я хочу, щоб уся наша праця була спрямована на благородну і творчу справу.

Всі знакові об'єкти — це випадковості. Ніхто спочатку не знає, чи стане проект знаковим і чи буде реалізований у принципі
Виконання однієї і тієї ж послідовності дій у науці називається випадковістю. Так ось, всі знакові об'єкти — це випадковості. Ніхто спочатку не знає, чи стане проект знаковим і чи буде реалізований у принципі.

Що нам заважає

Гроші, а точніше їх відсутність. За їх наявності набагато простіше будувати знакові об'єкти — можна купити унікальну ділянку, найняти іменитого архітектора, написати власну програму проектування або придумати новий матеріал. Спробуйте побудувати що-небудь без грошей. Я для себе вивів просту формулу: один метр хмарочоса коштує один мільйон доларів. Хочеш кілометр — витратиш мінімум мільярд. Якщо мудрувати, багато мільярдів.

Норми. Саме ДБНи заважають будувати нормальні об'єкти. Я дуже радий, що вже цьогоріч на законодавчому рівні прийняли параметричний метод проектування в будівництві. Цей підхід дозволяє прозоро і швидко впроваджувати інноваційні та прогресивні технології та матеріали. Але багато в чому совок ще живий і поки не збирається вмирати.

Чиновники. Історія вічна як світ, і, сподіваюся, вона колись виправиться в Україні. Але поки бажання або небажання лише одного чиновника може застопорити і навіть зупинити реалізацію проекту.

Закони. Дуже часто їх пишуть під конкретні цілі та компанії, тим самим не вирішуючи запити суспільства і не відповідаючи світовим трендам і тенденціям.

ДПТ і генплани міст. Це абсолютно недолуга документація, яка дозволяє чиновникам імітувати бурхливу діяльність. Повірте, знакові об'єкти, коли є затверджений генплан і ДПТ, не з’являться ніколи.

Вузли та деталі. Спочатку архітектори не дуже люблять креслити вузли та деталі, а потім на об'єктах будівельник-початківець не знає, як примкнути склом до бетону.

Що нам допоможе

Знаєте, що має бути у замовника, який хоче побудувати знаковий об'єкт? Віра! Як не дивно, найдорожчий об'єкт у світі — мечеть Аль-Харам у Мецці. Її будівництво оцінюють у 100 млрд доларів. Споруда площею приблизно 400 тисяч квадратних метрів здатна вмістити до 4 мільйонів осіб. Для порівняння: стільки ж людей живе у всій Хорватії, або на 300 тис. більше, ніж у Грузії. Тільки віра дозволяє будувати такі масштабні об'єкти.

Чому нам може бути цікава вода на Марсі? Як варіант потрібно мати план Б, щоб перебратися, коли життя на Землі стане нестерпним. Але насправді, наука, яка рухає космосом, згодом завжди знаходить відображення і в архітектурі — у вигляді кортенівської сталі або скляних елементів, які не розбиваються. І космічні архітектори — це професія навіть не завтрашнього дня, а вчорашнього.

Штучний інтелект. Більшу частину рутинної роботи архітектора незабаром замінять роботи. І тут не стоїть питання: чи стане робот архітектором. Тут питання, коли повноцінно і що робити. Моя відповідь: бути талановитим, вірити, боротися з чиновниками і нормативами, вміти рахувати гроші.

Я щиро вважаю, що всі ці перешкоди за наявності бажання і волі легко здолати. Ми вже на порозі якісних змін. Зібравши воєдино талант, віру і рішучість, ми точно створимо знакові об'єкти, про які говоритиме весь світ.


Андрій Рижиков, СEO та керуючий партнер компанії DC Evolution

Читайте також про те, що Укравтодор оголосив тендер на будівництво транспортних розв’язок на двох автомобільних дорогах, та чи є у новому законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» якісні зміни.

Источник:
nv
23 января 2020 г.
9301
У 2019 році дохід від інвестицій в житлову нерухомість знизився майже вдвічі. Чи варто і надалі вкла...
10 августа 2000 г.
1639
6% в ВВП від будівельної галузі — цілком реальна цифра. Звичайно, при існуючих 2,5% (статистик...
19 декабря 2019 г.
6068
Игорь Никонов о тенденциях и боли рынка недвижимости Киева...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 января 2025 г.
3449
Новий механізм підтримки вимушених переселенців запущено 29 січня...
24 января 2025 г.
3873
У період, коли оновлювали реєстри, "єОселя" не  могла приймати заявки, адже при подачі в "...
15 января 2025 г.
6175
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
28 января 2025 г.
5011
Архітектори створили дизайн, який зберігає архітектурну цілісність будівлі, спроєктованої Тао Г...
27 января 2025 г.
6503
В бункері вартістю 300 мільйонів доларів зможуть розміститися 625 найбагатших людей світу...
23 января 2025 г.
4383
Будинок закрито від вулиці бетонними стінами без вікон. Навколишня забудова настільки щільна, що вік...
28 января 2025 г.
1814
6 березня 2025 року у Києві відбудеться знакова подія для економіки та бізнесу України — Украї...
20 декабря 2024 г.
2107
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2510
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2981
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
552
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!