РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.253 EUR: 43.563
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.253
EUR 40.000 41.000 43.563
USD 41.150 41.649 41.253
EUR 43.370 44.039 43.563
Новость

Коронавірус, розумна нерухомість та діджиталізація. Експерт про зміни на риноку нерухомості

Карантин, віддалена робота і соціальна ізоляція показали, що діджиталізовані компанії є більш стійкими до сучасних викликів
1505
09 апреля 2020 г.



Як адаптується ринок нерухомості
до умов кризи


Дмитрий Исаенко, Вице-президент Конфедерации строительства Украины
Карантин, віддалена робота і соціальна ізоляція показали, що діджиталізовані компанії є більш стійкими до сучасних викликів. І поки переважна частина українських девелоперів тільки починають впроваджувати у свою роботу з клієнтами сучасні технології, світові інвестиції у сферу розумної нерухомості лише за 2019 рік зросли на третину, досягнувши рекордних 75 мільярдів доларів.

В 2019 році загальний обсяг інвестицій в стартапи розумної нерухомості досяг, за оцінками експертів, 75 мільярдів доларів. Індустрію розумної нерухомості можна поділити на декілька сфер. Найперша – це різноманітні блокчейн-стартапи. Вони пропонують анонімно купувати будинки чи квартири за біткоїни або іншу криптовалюту. Також блокчейн-стартапи займаються розв'язанням питань щодо впорядкування даних, як-то реєстрів власників нерухомості.

Чимало компаній працюють над застосуванням технологій віртуальної і доповненої реальності на ринку нерухомості. Наприклад, це можуть бути віртуальні тури квартирами. Такі опції доступні і в України, а особливо популярними стали під час карантину. Чимало забудовників швидко додали можливість переглядати квартири у 3D на комп’ютері або зі смартфона. У більш просунутому виконанні, центри продажів обладнуються справжніми кімнатами віртуальної реальності, де кожен покупець одягає окуляри та може реально помандрувати майбутньою квартирою. Такі тури актуальні для об’єктів, які є лише в проекті або тільки почали будуватися, а тому покупець не може піднятися на свій поверх та подивитися на майбутню квартиру.

Щодо доповненої реальності, її застосування поки далеко від ідеалу, але потенціал вражає. Наприклад, відвідуючи об’єкт без ремонту, в спеціальних окулярах людина зможе бачити усе так, нібито в будинку чи квартирі вже закінчені всі оздоблювальні роботи і навіть стоять меблі. Для продавців це може стати вагомою перевагою, адже даватиме можливість продавати не стіни, а стиль життя.

Дуже цікавим напрямком є стик традиційних лістингів – сайтів з оголошеннями, та інструментів великих даних (Big Data). В США вже працюють стартапи, які допомагають клієнту підібрати квартиру чи будинок за його особистісними характеристиками. До них може відноситися рівень доходу, місце роботи та час, який необхідний до неї дістатися, наявність чи відсутність родини або кількість та вік дітей. Алгоритми враховують навіть звички харчування – і пропонують вегетаріанцю селитися там, де є багато гарних кафе зі стравами без м’яса в меню.

Також інструменти великих даних прекрасно визначають справедливі ціни. Алгоритми враховують на всі параметри, починаючи від віку будинку та стану ремонту, і закінчуючи кількістю злочинів в районі, віддаленістю від громадського басейна, школи або парку. На основі цих даних вони створюють карти цін та пропонують ідеальну ринкову вартість об’єкта. За умови масовості і довіри з боку покупців та продавців, такі системи відкривають дорогу контрактам за день-два, коли кожна нерухомість буде справедливо оцінена, а також запропонована лише цільовій аудиторії.

Нарешті, чимало стартапів пропонують девелоперам допомогу у виборі оптимальних ділянок під проект. Або, враховуючи всі параметри навколо вже обраної ділянки, ретельно радять найкращу опцію для будівництва. Наприклад, варто зводити економ-житло або величезний хмарочос, яку площу віддати під комерційну нерухомість, а скільки залишити під житлову і так далі. Завдяки таким технологіям компанії потенційно можуть збільшувати власну ефективність на двозначні показники у відсотках, порівнюючи з ретроградами індустрії.

Ще один напрямок – це поєднання інтернету речей та ринку нерухомості. Найбільш яскравим прикладом є американський стартап Opendoor. З його допомогою потенційний покупець може призначити зустріч у будинку, який він прагне оглянути. Приїхавши, для того щоби відкрити замок, треба просто ввести код, який висвітиться на екрані його смартфона. Отже, відпадає необхідність в ріелторі та додаткових витратах від декількох тисяч доларів до декілька десятків тисяч на комісійні.

Потенційно привабливими є безліч нових напрямків, як-то життя у будинках за підпискою. Тобто компанії-власники житла або великі агрегатори будуть брати з людини фіксовану плату в рамках обраного тарифу, натомість дозволяти їй проживати в одному з сотні або тисячі об’єктів нерухомості по всьому світу без додаткових паперових проблем та втрати часу на пошуки житла. Два місяці у Лондоні, чотири на Балі, два в Сінгапурі чи навіть місяць у Полтаві. Багато досліджень кажуть про те, що покоління сучасної двадцятирічної молоді не охоче купують житло. Натомість великою цінністю для них є свобода пересування. Це мають враховувати девелопери. Дійсно, зараз ідея підписки на житло виглядає все ще дуже футуристично. Але до появи Airbnb також ніхто б не повірив, що окремі кімнати у будинках чи "бабусині" квартири зможуть посунути цілу готельну індустрію.

Що стосується України, наші забудовники також використовують деякі цифрові інструменти. Сьогодні популярними стали 3D тури новими об’єктами. Також компанії запускають чат-боти для базового спілкування з клієнтами, щоб фахівцям з продажів надходили вже "гарячі" контакти. Деякі фірми при виборі ділянок для будівництва житлової чи комерційної нерухомості серйозно аналізують не лише автомобільний трафік, але навіть купують данні стільникових операторів та іншу інформацію щодо доступності ділянок, кількості мешканців поруч тощо.

Сьогодні сфера нерухомості активно досліджує можливості використання різноманітних розумних технологій. Коронавірус та прогнозована за ним економічна криза тільки підсилять цей тренд, адже головна мета всіх технологій – це зробити сектор оптимізованим, і ще більше пристосувати його під потреби споживачів.

 

Источник:
obozrevatel
09 апреля 2020 г.
2549
Девелоперам необхідні короткострокові кредити на рік-два під 5%, щоб ринок нерухомості в Україні не ...
08 апреля 2020 г.
1572
Повернення трудових мігрантів додому ставить виклики не лише перед українським бюджетом, а й перед в...
07 апреля 2020 г.
1604
Чи зможуть сьогоднішні нові будинки і забудови впоратися з майбутніми пандеміями? Зараз са...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3647
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3628
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3896
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
4368
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Сегодня
7519
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
20 ноября 2024 г.
1385
Що включає повний покрівельний комплект Ruukki, та чому його варто обрати...
Сегодня
524
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1352
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1267
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
390
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3729
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!