РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.286 EUR: 43.466
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.286
EUR 40.000 41.000 43.466
USD 41.150 41.649 41.286
EUR 43.040 43.800 43.466
Новость

Як змінився попит на заміське житло і що з цінами (ІНФОГРАФІКА)

Пандемія коронавірусу підштовхнула жителів великих міст шукати житло ближче до природи. Як зростаючий попит змінив ціни на нерухомість у передмісті та чи переважають принади заміського життя його недоліки?
8629
12 марта 2021 г.


Ппопит на заміську
нерухомість не падає 


Жорсткий локдаун навесні 2020 року породив страх перед невідомістю та обмежив у виборі місць для відпочинку. Це змусило мешканців багатоквартирних столичних комплексів звернути увагу на заміський ринок нерухомості.

Як наслідок, попит з боку покупців на будинки, котеджі і дачі під Києвом зріс у рази.

Пізніше попит стабілізувався, але досі залишається високим.

За рік життя в умовах пандемії серед жителів столичного регіону з'явився новий сегмент покупців житла: ті, хто зважилися змінити проживання в місті на заміське, і ті, хто вперше задумалися про заміське житло як друге.

Як шалений попит змінив ціни на нерухомість у передмісті, хто будує три чверті заміського житла та чи переважають принади заміського життя його недоліки?


Про що йдеться в статті. Головні висновки

  • Навесні 2020 року відбулося різке зростання попиту на заміську нерухомість – будинки, котеджі, таунхауси.
  • Після послаблення карантинних обмежень попит знизився, але залишився вищим, ніж у 2019 році.
  • Ціни на заміське житло зросли на чверть у гривні, а на деякі типи будинків – на 40%.
  • До 75% заміського житла будують ФОПи та маленькі компанії. Прихід великих гравців може створити другу хвилю зростання попиту.


Епоха new normal: як змінився попит на заміську нерухомість

На початку пандемії орендні ставки на заміські будинки підвищилися в три-п'ять разів, каже Марина, представник консалтингової компанії.

Дачний будинок площею до 100 кв м за 30-50 км від Києва навесні 2020 року можна було орендувати за 8 тис грн на місяць. Вартість оренди повноцінних будинків у цій же зоні площею до 200 кв м становила близько 25 тис грн.

Різке зростання вартості оренди житла за Києвом змусило багатьох жителів міст задуматися про купівлю власного будинку. У другому кварталі 2020 року відгуки на оголошення про продаж заміських будинків на околицях столиці порівняно з першим кварталом збільшилися на 68%.

За словами експерта з нерухомості Анатолія, у квітні-червні 2020 року в сегменті будинків до 120 кв м попит виріс утричі. Порівняно з літом 2019 року в червні 2020 року попит у цьому сегменті був вищим на 220-270%.

Аналітики зазначають, що з початком карантину запити на придбання будинку сягнули рекордних за останні роки показників.

 

Восени попит на заміське житло почав падати. У третьому кварталі після адаптивного карантину популярність такої нерухомості в Київській області порівняно з попереднім кварталом зменшилася на 8%.

Спеціаліст з нерухомості Юлія вважає, що на зменшення попиту на заміські об'єкти вплинули ослаблення карантинних обмежень і можливість виїжджати за кордон. У четвертому кварталі попит на заміську нерухомість теж скорочувався.

Як відзначили аналітики спеціалізованих онлайн-платформ, пошуковий запит "придбати будинок" вперше обігнав запит "придбати квартиру" у травні 2020 року. У січні 2021 року ситуація майже повторилася.

 


Котедж, таунхаус чи будинок

На зростання попиту з боку покупців відреагували забудовники. До початку 2021 року кількість нових проєктів порівняно з початком 2020 року зросла у 2,5 разу – без урахування точкової забудови окремих котеджів, розповідає Анатолій.

На думку експертів, існуючі проєкти заміського житла реалізуються з великими компромісами. Йдеться про вибір місця розташування комплексів, їх концепції, розміри будинків. Девелопер каже, що на ринку заміської нерухомості представлені маленькі гравці, які роблять лише перші кроки в девелопменті.

За оцінками експертів, 65-75% заміського житла будують приватні особи або їх групи. Серед великих забудовників котеджних містечок – Svitlo Development, "Білий шоколад Development Holding", "Євродім", "Екодевелопмент".

На вторинному ринку в прилеглих до Києва адміністративних районах (Вишгородський, Броварський, Бориспільський, Обухівський, Києво-Святошинський) виставлені на продаж 5-7 тис будинків, розповідає Костянтин, представник міжнародної консалтингової компанії.

Аналіз оголошень на спеціалізованій онлайн-платформі показав, що в грудні-січні найбільше відгуків, 9 тис, мали пропозиції з продажу будинків на Київщині. Дачами в передмісті столиці цікавилися 1,9 тис користувачів, котеджами – 1,4 тис, таунхаусами – 1,2 тис.

"Попит на будинки значно перевищує попит на таунхауси. За останній рік основний попит пішов у сегмент окремих будинків і дуплексів. Таунхауси тримаються тільки завдяки нижчим цінам", – розповідає Анатолій.

Ціна на таунхаус розміром 110 кв м з ділянкою 3 сотки на 15-25% нижча, ніж на аналогічний окремий будинок. Сегмент таунхаусів популярний у великих населених пунктах. У приміських селах більш популярні окремі будинки.

 

Кількість оголошень на всі типи об'єктів у Київській області збільшилася, але це не стосується застарілих з точки зору комфорту дач. Дачні будиночки у 2020 році стали гірше продаватися, однак ціни на них все одно зросли на 14%.


Ціни

У 2020 році ціни на нерухомість за містом росли. Поруч з Києвом найбільше подорожчали будинки та зведені за ексклюзивними проєктами в престижних районах клубні будинки – на 45% і 42% відповідно. Середня вартість будинку становила 2 млн грн, клубного будинку – 2,4 млн грн.

Середні ціни на будинки, котеджі та таунхауси за 11 місяців зросли на 15% у Києві та на 35% – у Київській області.

 

Найдорожчими об'єктами залишилися котеджі. Вони подорожчали на 22% до 4 млн грн. На 12% до 1,5 млн грн зросли ціни на таунхауси. Залежно від місця розташування середня ціна на заміську нерухомість збільшилася на 12-15%.

При цьому є сегменти, де ціни не змінилися. Це стосується сегменту старих будинків і дач, зведених у середині 20 століття, розповідає Анатолій. Придбати дачу під Києвом можна в середньому за 450 тис грн.

Як зазначає Марина, середнє зростання вартості всіх типів будинків у передмісті Києва становило 26,6% в гривнях і 5% – у доларовому еквіваленті.


Переваги і недоліки життя за містом

Недоліки життя в заміському будинку – висока вартість експлуатації, крадіжки, нестабільні інженерні мережі, затори. "У закритих котеджних містечках необхідно оплачувати цілодобову охорону, прибирання території від снігу та листя. Чимало часу доводиться витрачати в заторах", – каже Костянтин.

Анатолій додає, що високі витрати часу, коштів і фізичних зусиль гальмують популярність заміського сегменту нерухомості серед широких верств населення, особливо серед громадян середнього і похилого віку.

"Основний недолік котеджів – сніг, а таунхаусів – сусіди. Крім того, дошкуляють малі потужності комунікацій та їх нестабільність, не налагоджена система вивезення сміття. У будинку постійно потрібно щось робити та обслуговувати. Головний недолік – катастрофічна ситуація з трафіком", – говорить експерт.

Марина додає, що користувачам громадського транспорту ще складніше: зупинки розташовані далеко, а шляхи до них часто не обладнані тротуарами.

"Поїздка з передмістя заторами триває на 20 хв довше, ніж із спальних районів Києва, але дисконт в ціні, 30-40% порівняно із спальними новобудовами, змушує багатьох купувати житло за містом", – стверджує експерт.

До переваг проживання за містом слід віднести нижчу вартість нерухомості, більшу площу житла, чисте повітря, спокійну атмосферу, близькість до рекреаційних ресурсів, однорідність сусідів.

"Головні плюси – незалежність, свобода, автономність. Як показала ситуація 2020 року, карантин краще переживати в приватному будинку. Завжди можна добудувати ще кілька кімнат при розширенні сім'ї. Домашнім тваринам теж краще в будинку з ділянкою, ніж у квартирі", – говорить Анатолій.


Перспективи ринку

Опитані експерти вважають, що попит на заміську нерухомість буде рости. Завдяки цьому збільшуватимуться кількість і якість пропонованих проєктів.

"Узимку почалося сезонне затишшя, але навіть тоді попит на заміські будинки був на 70% вищий, ніж узимку 2019-2020 років", – каже Анатолій. За його словами, сезонне зростання попиту почнеться не в квітні, як зазвичай, а в березні.

Почав розвиватися сегмент будівництва котеджів, дач, дуплексів як інструменту отримання пасивного доходу. Інвестори вкладають у заміські будинки для їх здавання в оренду - довгострокову і на весняно-літній період.

Експерти запевняють, що різкого стрибка цін, як навесні 2020 року, уже не буде, оскільки на тлі стійкого попиту зростає пропозиція. До літа 2021 року кількість нових пропозицій може збільшитися на 20%.

 

 Цікаво про архітектуру: раніше и писали про використання сталі Кортен в оформленні елементів міської архітектури 

Источник:
epravda
24 февраля 2021 г.
1076
Як змінилась ситуація на ринку нерухомості із початком глобальна вакцинація проти COVID-19 у світі...
18 февраля 2021 г.
2605
На більшості ринків Центральної та Східної Європи рівень вакантності нижче 5%...
17 февраля 2021 г.
2907
Як пандемія коронавірусу вплинула на ринок готелів - дослідження...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3675
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3652
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3905
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
4403
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Сегодня
7542
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
20 ноября 2024 г.
1396
Що включає повний покрівельний комплект Ruukki, та чому його варто обрати...
Сегодня
552
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1369
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1283
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
393
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3731
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!