РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.253 EUR: 43.563
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.253
EUR 40.000 41.000 43.563
USD 41.150 41.649 41.253
EUR 43.370 44.039 43.563
Новость

Санітарні норми чи здоровий глузд?

Конфедерація будівельників України, за підсумками тематичної дискусії у форматі 5 o'clock, направила пропозиції щодо оновленої редакції санітарних норм та ДБН до Міністерства охорони здоров’я України
2486
01 апреля 2016 г.


Максимальне здешевлення вартості житла для покупців – наріжний камінь будівельної галузі в Україні. Платити чи ні зайві кровно зароблені за сміттєпровід, що одразу заварять, вантажний ліфт, що ніколи не буде використаний, технічні приміщення, що підприємливий сусід закладе цеглою і переобладнає під комору?

Усі ці питання обдумують покупці, які шукають де подешевше, і забудовники, які прагнуть оптимізувати вартість квадратного метра. Актуалізувати цю задачу взялася Конфедерація будівельників України, яка за підсумками тематичної дискусії у форматі 5 o`clock, що традиційно проводиться в Українському домі, направила пропозиції щодо оновленої редакції санітарних норм та ДБН до Міністерства охорони здоров’я України. 

Досягти консенсусу між гравцями будівельного ринку, владою та покупцями житла заважає відсутність врегульованої нормативної бази. Зокрема – застарілі санітарні норми. 


Згідно із приписом МОЗ – не існує іншої альтернативи, окрім облаштування сміттєпроводу у будинках підвищеної поверховості. На противагу документу, що дістався з часів СРСР, об'єктивна реальність стверджує – для того, щоб раз і назавжди позбутися тарганів, щурів і натюрмортів зі смердючими недоїдками у під'їздах, потрібно заварити сміттєпровід, а відходи складувати в контейнерах надворі.

Досвід розвинених країн (зокрема, Німеччини, де сміттєпроводів у будинках давно не існує) вказує, що альтернативи відмові від сміттєпроводу немає. Справа за малим – змінити нарешті застарілу нормативно-правову базу.

Провідні експерти-будівельники взагалі вбачають за доцільне відмовитися від системи вивезення сміття за традиційною схемою. На публічному обговоренні цієї схеми авторитетні експерти будівельної галузі, майже одностайно, проголосили застарілою і неефективною. Спеціалісти вважають – прийшов час впроваджувати сучасні технології та нові підходи!

За старими нормами МОЗ дозволено проектувати та будувати житлові будинки без улаштування сміттєпроводів тільки у разі обладнання всіх квартир подрібнювачами залишків харчових відходів або облаштування окремого технічного ліфту для вивозу сміття. Але від зведення окремого ліфту замовники будівництва категорично відмовляються, оскільки це суттєво збільшує собівартість і позначається на підсумковій вартості житла. А для того, щоб утилізувати подрібнене сміття, потрібно збільшувати діаметр каналізаційних труб, відповідно – змінювати норми. Але в чинних ДБН така можливість наразі не передбачена – виходить замкнуте коло!

Зміни у згаданих ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» не розглядалися протягом значного періоду. Представники влади, присутні на 5 o`clock, причиною назвали тривалу підготовку нової редакції. Проте, ані потенційним покупцям житла, ані забудовникам, від бездіяльності нормотворців не легше. Квартири не дешевшають, а утилізація сміття часто відбувається вкрай архаїчними способами – від «у капцях із відром на двір» до «памперсів через кватирку». Народна прикмета – особливо рясно дерева під вікнами прикрашені відходами за переповнених сміттєпроводів у під’їзді. 

Пропозиція щодо облаштування кожної квартири спеціальним приладом виглядає гарно й сучасно, але слід враховувати, що подрібнювач сміття – побутовий пристрій, який встановлюється на розсуд власника приміщення. Тому говорити можна не про обов’язкове облаштування всіх квартир подрібнювачами сміття, а лише забезпечення умов для їхнього використання! Зокрема, знадобиться спеціальна електрична розетка або інше додаткове обладнання, що тягне за собою зайві витрати. 

У Мінрегіоні вважають, що в будівельних нормах чітко мають бути вказані усі випадки, в яких облаштування сміттєпроводами є обов’язковим. Чиновники наполягають також, що схеми збору та вивезення сміття мають бути передбачені безпосередньо у будівельному проекті. Після жвавої дискусії усі учасники «круглого столу» одностайно погодились, що бажано уникати складних схем, у яких залучені органи державної влади чи місцевого самоврядування. Вже неабиякий прогрес!

Також на засіданні 5 o`clock висловлювалися пропозиції щодо доцільності розгляду процедури сміттєвидалення як сервісу. Думки аудиторії схилялися до необхідності обрання системи сміттєвидалення в залежності від потреб інвесторів будівництва конкретного будинку. Ближче до фіналу, всі експерти погодились із необхідністю, аби процес утилізації побутових відходів був чітко стандартизований з урахуванням новітніх технологій та передового досвіду. Тільки такий підхід дозволить нарешті поставити крапку в довготривалій «війні думок» і питання необхідності проектування сміттєпроводів, нарешті, назавжди зникне.

Загалом, дискусія виявилася плідною, зважаючи на фінальну ініціативу організаторів. Конфедерація Будівельників України не тільки винесла це питання на обговорення та надала майданчик для діалогу, а й доопрацювала, з урахуванням конструктивних пропозицій, попередній проект змін до санітарних норм та ДБН. Оновлену редакцію документів наразі подано до МОЗ. Тепер КБУ очікує на адекватну та швидку реакцію від виконавчої влади.

Джерело: КБУ

01 апреля 2016 г.
1893
Крупнейшая в Европе солнечная электростанция на воде, расположенная на водохранилище имени королевы ...
01 апреля 2016 г.
1964
Киевский городской голова Виталий Кличко приостановил работу конкурсной комиссии по отбору кандидато...
01 апреля 2016 г.
2356
Город Ирпень первым в Киевской области получил новые полномочия в рамках децентрализации системы гос...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3612
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3600
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3894
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
4312
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Сегодня
7494
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
20 ноября 2024 г.
1380
Що включає повний покрівельний комплект Ruukki, та чому його варто обрати...
Сегодня
487
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1345
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1265
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
389
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3728
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!