РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.403 EUR: 45.842
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.403
EUR 40.000 41.000 45.842
USD 41.160 41.660 41.403
EUR 46.400 47.701 45.842
Новость

Два перевірених варіанти утеплення підлоги

Навіщо і як утеплювати підлогу
3497
06 августа 2021 г.

Будівельні норми для житлових приміщень передбачають утеплення підлог у будинках, котеджах і квартирах. Але навіщо? Адже часто фундамент і підвальні приміщення вже утеплені, а в квартирах функцію утеплення виконують опалювальні нижні і верхні поверхи. Комфорт - ось базова причина, на яку варто орієнтуватися в цьому питанні.


Навіщо утеплювати підлогу?

Незалежно від того, чи утеплений цоколь, фундамент або підвал, неутеплена підлога буде холодною через ефект конвекції, при якій холодне повітря опускається вниз, а тепле піднімається вгору. І скільки б приміщення не опалювалось, ногам все одно буде недостатньо тепла. Адже в дерев'яних підлогах утворюються щілини, через які надходить холодне повітря, а бетонні підлоги за рахунок своєї теплопровідності можуть стати джерелом значних тепловтрат, які за статистикою досягають 15%. Ще одна причина - витрати енергоресурсів на опалення. Навіть якщо намагатися досягти оптимальної температури у приміщенні, підлога все одно залишається джерелом холоду, і повітря не прогрівається повністю.

Крім того, спроби нагріти повітря при холодних підлогах приводять до конденсації вологи, яка при тривалому впливі на будь-який будівельний матеріал викликає появу плісняви ​​і грибка. Все це говорить про те, що утеплення підлог - необхідний захід для комфортного життя.


Який матеріал обрати?

Оптимальний матеріал для утеплення підлоги в заміському будинку - плитна теплоізоляція з екструзійного пінополістиролу, такого як . Цей матеріал має малу вагу, не створює додаткового навантаження на конструкції, зручний і простий в монтажі. Висока міцність і стабільна геометрія забезпечують тривалу і надійну службу.

А низька теплопровідність матеріалу захистить від тепловтрат в холодну пору року.

Пропонуємо ознайомитись з двома перевіреними варіантами утеплення підлог, які відмінно підходять не тільки для робіт усередині приміщення, наприклад, в котеджі або в квартирі, але і на балконі або веранді:

• Утеплення за «сухою» технологією;

• Утеплення з використанням нагрівальних елементів.


Інструкція з утеплення підлоги за «сухою» технологією

 

Цей варіант утеплення варто розглядати, якщо під підлогою вашого будинку розташований неутеплений підвал або інше неопалюване приміщення, з якого холод проникає в житлові кімнати.

Головна перевага цього підходу полягає у тому, що на етапі утеплення не потрібно замішувати цементно-піщані або інші розчини. Вам не доведеться чекати, поки стяжка висохне, і ви зможете відразу переходити до наступного етапу робіт з фінішним покриттям.

Етапи:

1. Підготовка основи. Очищаємо підлогу від старого покриття. Вирівнюємо поверхню основи.

2. Ізоляція. Укладаємо геотекстильне полотно, яке виконує не тільки ізолюючу функцію, а й допомагає знизити рівень ударного шуму.

3. Захист. Весь периметр приміщення оклеюємо спеціальною смугою зі спіненого поліетилену товщиною 8-10 мм з заходом від поверхні підлоги на стіну.

4. Укладання тепло- і звукоізолюючого шару. Укладаємо плити XPS зі зміщенням стиків на підготовлену основу.

5. Пароізоляція. При утепленні підлоги за «сухою» технологією над холодним підвалом необхідно укласти поверх плит XPS пароізоляцію.

6. Підготовка основи під фінішне покриття за «сухою» технологією здійснюється з використанням листів ГВЛ, ОСП або ЦСП, які укладаються у 2 шари також зі зміщенням швів, а потім фіксуються між собою саморізами. На відміну від «мокрої» технології, тут не використовується цементно-піщана суміш (ЦПС). Але якщо все ж таки вирішите використовувати ЦПС, перед застосуванням, щоб уникнути потрапляння між плити цементного молочка, необхідно додатково проклеїти клейкою стрічкою всі стики плит XPS або укласти поліетиленову плівку з проклеюванням напусків двосторонньою клейкою стрічкою.

7. Фінішний шар - підсумковий етап, у процесі якого необхідно укласти декоративний фінішний шар (ламінат, паркет, лінолеум).


Інструкція з утеплення підлоги з використанням нагрівальних елементів

Це варіант з укладанням теплої підлоги можна використовувати, якщо приміщенню необхідно додати більше температурного комфорту. Підходить для утеплення кухні, ванної, туалету, спальні, та, крім того, стане відмінним рішенням для утеплення балкона або його поєднання з основною кімнатою. Технологія «мокрого» утеплення з використанням системи нагрівальних елементів - кращий спосіб для підлог зі складною геометрією, оскільки не доведеться вирізати плити з високою точністю, достатньо залити підлогу і зачекати поки вона висохне. Головна перевага такого рішення - комфорт і зручність в експлуатації.

 

Етапи:

1. Повторюємо пункти 1-4 інструкції з утеплення за «сухою» технологією.

2. Поверх плит XPS виконуємо монтаж системи теплої підлоги за інструкцією виробника. Не забувайте, що елементи системи не варто укладати в тих місцях, де передбачається розміщення важких предметів і конструкцій. Це може викликати перегрів системи і вивести її з ладу.

3. Укладаємо цементно-піщану стяжку.

4. Укладаємо фінішний шар з плитки, ламінату, паркету або іншого декоративного матеріалу на вибір. Однак утеплення підлоги з використанням нагрівальних елементів найкраще комбінувати з фінішним шаром з керамограніту або керамічної плитки. Це гарантія того, що тепловіддача буде вищою, а підлога і повітря у приміщенні - теплішим.

Представлені вище технології з утеплення підлоги перевірені часом. При правильному підході до монтажу та укладанні вони гарантують 100% результат - оптимальний мікроклімат у приміщенні, відмінні звукоізоляційні властивості, теплу підлогу в холодну пору року, скорочення витрат на опалення і відсутність надмірної вологи.


Джерело: SWEETONDALE
Інформацію опубліковано на правах реклами 
06 августа 2021 г.
2276
Команда Build Portal вітає з Днем будівельника!...
02 августа 2021 г.
2594
28 липня 2021 Latymer отримав високу оцінку та третій рік поспіль підтвердив сертифікат FPS і відпов...
29 июля 2021 г.
2426
На вул. Лобановського, 120 відкрив свої двері для киян та гостей міста 23-ій магазин мережі&nbs...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
08 апреля 2025 г.
3842
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
5822
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4860
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
Сегодня
3193
Підземний паркінг йде на 13 рівнів униз, а автомобілі розподіляє роботизована система...
Вчера
4402
Головна ідея реновації - зберегти три димоходи, які символізують індустріальне минуле...
08 апреля 2025 г.
4384
Його звели до Міжнародної виставки будівництва 2027 року в Штутгарті...
Сегодня
927
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
04 апреля 2025 г.
1356
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
31 марта 2025 г.
1469
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
493
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
726
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!