РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.431 EUR: 42.845
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.431
EUR 40.000 41.000 42.845
USD 39.300 39.799 39.431
EUR 42.600 43.239 42.845
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Реформа містобудування: новий закон має безліч запобіжників, щоб уникнути зловживань, – заступник міністра відновлення України

У органів місцевого самоврядування з'являється можливість здійснення держреєстрації права на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію об'єктів та здійснення містобудівного контролю незалежно від класу наслідків
7854 23.12.2022 в 07:09



Реформа
містобудування


Без сучасних цифрових інструментів, які стосуються управління проектами та спрощення бюрократичних процесів, повоєнне відновлення України буде неможливо. Про це в ефірі каналу "Рада" сказала заступник міністра громад, територій та інфраструктури ("Міністерство відновлення України") Олександра Азархіна.

За її словами, в Україні раніше ніколи не було такого масштабу руйнувань, які потрібно відновити дуже швидко в максимально прозорий та підзвітний спосіб.

"Цифровізація не є розкішшю, а є базовою умовою майбутньої відбудови", – підкреслила вона.

Запрацював портал про реформу містобудування

Азархіна додала, що за останні роки міста забудовувалися хаотично безконтрольно, без поваги до архітектурної спадщини. При цьому у громадян навіть "немає в кого спитати, хто винен, що наші міста заполонили будинки-монстри".

"Ми повинні рухатися за існуючими у світі правилами та канонами, які попереджають зловживання на всіх рівнях", – вважає чиновниця.

Вона також наголосила, що законопроект розширює можливості контролю за незаконним будівництвом.

"Сьогодні є монополія, ми створюємо конкурентне середовище залучаючи приватні контролюючі організації. У них буде відповідальність на рівні інститутів – нагляду – в Міністерстві відновлення, та контролю – в ДІАМ.

В законі є купа запобіжників, які дають можливість відстежити кожен крок. Чому, хто коли і що підписав. В ідеалі цей процес взагалі має бути автоматизованим. Чи дійсно всі умови алгоритму відповідають дійсності, чи дійсно є всі дозволи з реєстрів і будівництво є легальним. Тобто система буде будуватися на праві, а не на волюнтаристських рішеннях окремих осіб", - наголосила Азархіна.

Що стосується заяв керівників місцевих органів самоврядування про те, що їх позбавляють повноважень контролю за будівництвом, заступниця міністра відзначила наступне.

"Місцеву владу повновжень щодо контролю за будівництвом ніхто не позбавляє, законопроектом розширюється коло осіб, які здійснюють котроль за ходом будівнитцва, що в свою чергу демонополізує цю функцію. Що стоюсується взагалі функцій контролю за ходом будівнитцва обєктів і наглядом за субєктами які приймають рішення (дозвільного характеру), які раніше належали ДІАМ, тепер розділені. Нещодавно реформована Держінспекцієя архітектури та містобудування (ДІАМ) буде здійснювати контроль за певною категорією обєктів, а Міністерство - нагляд за субєктами. Нагляд і контроль мають бути окремо. Міста не мали такої функції. З ухваленням закону у міст з’являється набагато більше повноважень. Це, зокрема, право і обов’язок здійснювати моніторинг забудови. І саме завдяки цьому вони мають можливість напряму впливати на цей процес", - сказала Азархіна.

U-LEAD інформує громади про особливості поводження з відходами від руйнувань

Також, за її словами, у органів місцевого самоврядування з’являється можливість здійснення держреєстрації права на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію об’єктів та здійснення містобудівного контролю незалежно від класу наслідків.

"Містобудівний контроль за об’єктами самочинного будівництва набагато ширший в цьому форматі", – вважає заступниця міністра.

"Якщо озирнутися назад і подивитися, в якому стані наші міста, то, на жаль, нічого хорошого сказати не можу. Нам потрібно, щоб міста могли функціонувати. У нас буде понад 50 постанов Кабміну, які потрібно ухвалити після підписання закону. Сподіваюся, нам вдасться попередити всі ці ризики, про які говорить громадськість. Ми дуже уважно до цього ставимось і наша задача показати, що ці занепокоєння не виправдаються", - Підсумувала Азархіна.

Цікаво дізнатись: необхідність та види спецодягу

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal

Источник: ubr
 
 
Интересные новости:
23.12.2022
3007
Регулятор також передбачив триетапне зростання тарифу «Укренерго» на диспетчеризацію...
23.12.2022
7556
На сайті можна ознайомитися з концепцією документа, його основними положеннями, переглянут...
23.12.2022
2362
Дорога веде КПП "Шепіт - Ізвоарелє Сучевей", який планують відкрити в рамках проєкту з покращення тр...
17.05.2024
1764
Технологія може дозволити виробникам досягти необхідних температур для роботи зі сталлю, склом ...
17.05.2024
2973
У Китаї вже було кілька пілотних програм з ліквідації надлишкового житлового фонду за допомогою бюдж...
17.05.2024
4104
У парламенті зараз активно обговорюють можливість розповсюдження програми компенсацій єВідновлення н...