РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.602 EUR: 42.441
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.602
EUR 40.000 41.000 42.441
USD 39.480 39.830 39.602
EUR 42.300 42.850 42.441
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Підсумки круглого столу “Ліцензування в будівництві: обговорення нововведень” за участі Голови ДІАМ Олександра Новицького

07 лютого 2024 року Голова ДІАМ та представники бізнесу обговорили ключові нововведення ліцензування в будівництві

6397 08.02.2024 в 06:48


Ліцензування в будівництві:
обговорення нововведень

Круглий стіл


07 лютого 2024 року відбувся Круглий стіл: “Ліцензування в будівництві: обговорення нововведень” за участі Голови ДІАМ Олександра Новицького.

Наприкінці року, 19 грудня 2023 року Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) оприлюднила проєкт Постанови Кабміну щодо ліцензування будівництва об’єктів класів наслідків СС2 та СС3.

Головна мета такого оприлюднення — це одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань. Тож, за ініціативою ДІАМ було вирішено провести спільний Круглий стіл з Конфедерацією будівельників України, як найбільшим профільним об'єднанням.

Лев Парцхаладзе, Президент КБУ зазначив, що такого роду відкриті зустрічі - це прояв готовності ДІАМ співпрацювати з бізнесом: “Це прояв відкритості, прозорості та чесності”.

Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України наголосив, що у ДІАМ та будівельного бізнесу спільна задача - аби всі процеси було продумано і передбачено: “Все, що напрацьовує й впроваджує ДІАМ ми хочемо робити з елементом цифровізації, із мінімізацією людського чинника для уникнення корупційних ризиків. Ми хочемо запровадити новий, зручний, якісний сервіс для ринка і таким чином створити максимально “рівні” і прозорі правила для всіх учасників. Максимально просто і зрозуміло”.

Він нагадав, що з березня 2020 року отримання ліцензій на будівництво законодавчо не врегульовано (втратила чинність Постанова КМУ від 30.06.2016 р. № 256). Так, на період воєнного стану запроваджено можливість подання декларації про провадження господарської діяльності (18.03.2022 прийнято постанову КМУ “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану”).

За період дії воєнного стану за таким принципом у ДІАМ зареєстровано майже 3000 декларацій. Однак, згідно з документом, ці декларації діють до кінця воєнного стану та + 1 рік, тобто є тимчасовими і в певний момент потребуватимуть заміни.

Тож, вже зараз ДІАМ було запропоновано для обговорення проєкт Постанови Кабміну щодо ліцензування будівництва об’єктів класів наслідків СС2 та СС3, який передбачає спрощений механізм отримання ліцензій виключно в електронній формі.

Щодо основних засад цієї концепції. Весь механізм, за словами Олександра Новицького, буде організовано між поданням в електронному вигляді, потім дуальний розгляд системою або в окремих випадках посадовою людиною ДІАМ, після чого видача.

Дія Постанови поширюється фактично на всі суб'єкти господарювання у будівельній галузі:

  • які мають намір отримати ліцензію;
  • які отримали ліцензію до набрання чинності постанови;
  • які отримали декларацію про провадження видів господарської діяльності з будівництва.

Водночас для тих, які отримали ліцензії раніше або мали декларацію і наразі  необхідна активізація - передбачений перехідний період 6 місяців.

Окремо Голова ДІАМ детальніше ознайомив учасників Круглого столу з ліцензійними умовами. Він повідомив, що окремо було виділено репутаційні умови, серед яких бездоганна ділова репутація керівника, його заступника, головного інженера, власників істотної участі та кінцевих бенефіціарних власників здобувача ліцензії, ліцензіата.

“Це не абстрактна норма. Це не буде вирішуватись на розсуд посадової особи, а передбачено дуже вичерпний перелік критерій”, - пояснив Олександр Новицький.

До активного обговорення, зокрема, приєднались Віцепрезидент КБУ Анатолій Беркута  і члени Ради директорів КБУ: партнерка Arzinger Анжеліка Лівіцька, керівник юридичної компанії Sempra Law Ольга Сидорчук, адвокат та керуючий партнер Olsten Partners Law Company Олеся Романенко, керуючий власник девелоперської компанії “ОМОКС” Олексій Кулагін, власник ТзОВ "САЛОН "АРХІТЕКТУРА.БУДІВНИЦТВО.ДИЗАЙН" Максим Потюк та інші. Були надані конкретні пропозиції щодо умов проведення ліцензування, залучення нерезидентів, перегляду категорій виду діяльності компаній тощо.

Питання ліцензування є дуже нагальним і викликає у бізнеса жваву дискусію й тому в результаті проведеного Круглого столу було вирішено створити Робочу групу КБУ з питань ліцензування у будівництві для всіх бажаючих, засідання якої планується вже наступного тижня.

“Ми вдячні за ініціативу проведення та особисту участь ДІАМ. Це важливо для будівельного бізнесу та економіки країни в цілому”, - резюмував Лев Парцхаладзе.


Переглянути запис заходу 








ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!



Джерело: КБУ
Фото: Build Portal
 
 
Интересные новости:
01.02.2024
2518
В урочистому відкритті об'єкта взяли участь Посол Республіки Польща в Києві Ярослав Гузи, представни...
26.01.2024
5752
25 січня 2024 року предаствники влади провели роз'яснення щодо реєстрації МОН. Захід організовано&nb...
21.12.2023
3959
Підсумки круглого столу "Цемент: можливості та виклики для виробників і споживачів", який відбувся 1...
24.04.2024
2910
Мета консультацій – зібрати пропозиції щодо ініціатив, запропонованих у законопроєкті «П...
19.04.2024
6472
Команда Build Portal підготувала фотозвіт з Recovery Construction Forum Ukraine, який відбувся ...
17.04.2024
3955
Мета консультацій – зібрати пропозиції щодо ініціатив, запропонованих у законопроєкті «П...