РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.215 EUR: 47.004
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.215
EUR 40.000 41.000 47.004
USD 41.090 41.490 41.215
EUR 46.650 47.351 47.004
Аналитика

В Мінекономіки повідомили про ріст ВВП України

Позитивні тенденції у травні спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі
2071
24 июня 2024 г.

Ріст ВВП у травні

У травні поточного року ВВП України зріс на 3.7% у порівнянні із травнем 2023-го. Таку оцінку оприлюднили у Мінекономіки.

За підсумками січня-травня зростання ВВП оцінюється на рівні 4,3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як зауважила перший віцепрем’єр – міністр економіки України Юлія Свириденко, зростання економіки минулого місяця стримували збільшення інтенсивності бойових дій, обстріли інфраструктурних об’єктів та дефіцит електроенергії.

«Проте бізнес впорався з цими викликами завдяки високому рівню адаптивності. Зростання ВВП продовжилось завдяки високим темпам експорту в умовах стабільної роботи українського морського коридору, а також завдяки високому попиту на будівельні послуги, який підтримується фінансуванням відновлення інфраструктури», – зазначила вона.

Позитивні тенденції у травні спостерігались у транспортній галузі, промисловості, будівництві, сільському господарстві та внутрішній торгівлі. Серед негативних факторів Свириденко називає значний дефіцит кваліфікованих кадрів, а також системні намагання РФ знищити українську енергоінфраструктуру.

За словами першого віцепрем’єра, у травні промпідприємства продовжували відновлювати економічну активність – як завдяки експортоорієнтованим виробництвам, так і через збільшення попиту на інвестиційну продукцію в галузях машинобудування (ВПК) та будівельні матеріали. Водночас металургійна галузь, як зазначають в Мінекономіки, досягла максимальних показників виробництва за весь період з початку війни. Також зростало виробництво соняшникової олії. Все це сформувало попит на продукцію суміжних видів діяльності

Нагадаємо, що за попередніми даними Державної служби статистики, реальний ВВП України у 2023 році зріс на 5,3% порівняно з попереднім роком, коли падіння показника становило 28,8% р./р.

 Цікаво про будівництво: WATERBIT - сучасний доступний бітумний покрівельний та гідроізоляційний матеріал для котеджного будівництва та ремонту від провідного українського виробника

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
gmk
24 июня 2024 г.
3639
З  десятки найдорожчих міст половина розташовані у Західній Європі. Однак лідирує у рейтин...
24 июня 2024 г.
2387
У профільному агенстві уточнили вимоги до проектів...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
08 апреля 2025 г.
3880
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
5964
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4888
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
Сегодня
5534
Церкву було збудовано сто років тому, а з 2023-го вона не працює, бо відвідування храмів у Нідерланд...
Вчера
5538
Потяг, розроблений у 1950 році, символізує епоху золотого італійського модернізму...
16 апреля 2025 г.
4442
Він складатиметься з двох модулів, що дозволяє легко розширювати простір в майбутньому...
11 апреля 2025 г.
1558
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
04 апреля 2025 г.
1449
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
520
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
744
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!