Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.925 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.917 |
USD | 41.800 | 42.330 | 41.925 |
EUR | 43.700 | 44.399 | 43.917 |
Build Portal: Як за третій рік війни змінилась ситуація у Вашому сегменті ринку, і які Ваші прогнози на подальше?
Третій рік війни ознаменувався невпинним прагненням росії паралізувати Україну шляхом знищення нашої енергетичної системи. Підвищувати енергоефективність та екологічність кожного житлового будинку, дбати про власну енергонезалежність стало життєвою необхідністю. Тому діяльність Фонду енергоефективності, перш за все, була спрямована, на розвиток енергоефективності та впровадження альтернативних джерел енергії у житловому фонді.
Командою Фонду енергоефективності було багато зроблено, аби максимально адаптувати діючу Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» до умов воєнного часу.
Сьогодні ми пропонуємо співвласникам багатоповерхівок рухатись до комплексної енергомодернізації будинків покроково — брати участь у Програмі «Енергодім» за спрощеним пакетом «А» (Суперлегкий), а потім реалізувати енергоефективні заходи за спрощеною процедурою по пакету «Б».
Прийом заявок за спрощеним пакетом «А» Фонд енергоефективності розпочав у липні 2023 року. Цей пакет включає в себе один обов'язковий захід — встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту (ІТП) та за необхідності можна впровадити інші заходи з модернізації внутрішньої системи опалення, заміну вікон, дверей тощо. Це перші важливі кроки до комплексної енергомодернізації будинку, які дозволяють суттєво зменшити споживання енергоресурсів — до 30%.
З 29 липня 2024 року Фонд розпочав прийом заявок за спрощеною процедурою по пакету «Б» Програми «Енергодім». Тепер ОСББ, які вже реалізували обов’язкові заходи Пакету «А», можуть подавати заявки та отримувати до 70% гранту на утеплення фасаду та даху. Це дасть їм змогу отримати до 50% економії енергії після реалізації проєкту.
До нової версії пакету «Б» входять такі заходи, як утеплення стін та утеплення дахів — обов’язкові заходи. ОСББ може вибрати один із цих заходів або реалізувати обидва. Також, за потреби у рамках цього пакету можна виконати такі заходи, як заміна віконних та балконних блоків у місцях загального користування та заміна зовнішніх дверей або облаштування тамбуру зовнішнього входу.
Важливим нововведенням є те, що ОСББ, які беруть участь у Програмі «Енергодім» за спрощеною процедурою по пакету «Б» можуть отримати часткове авансування будівельних робіт на рівні 30% від вартості проєкту — до 4,2 млн грн.
Варто додати, що за спрощеним варіантом пакету «Б» ОСББ можуть розраховувати на часткову компенсацію витрат за проєктні роботи, технічний та авторський нагляд, професійний супровід проєкту тощо.
Також, з 19 липня 2024 року було збільшено розмір гранту для ОСББ — всі ОСББ, які беруть участь у Програмі «Енергодім» та не завершили проєкт, отримають додаткові +20% до суми гранту на будівельні роботи.
З метою стимулювання використання альтернативних джерел енергії у багатоквартирних житлових будинках Фонд енергоефективності запустив нову Програму «ГрінДІМ». Пілотний етап цієї Програми почав діяти на початку травня поточного року.
Учасниками Програми «ГрінДІМ» можуть стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи.
За цією Програмою Фонд енергоефективності надає фінансування на часткове відшкодування вартості:
1. Обладнання та матеріалів:
2. Сертифікації енергетичної ефективності будинку.
Фінансування надається учасникам Програми у формі гранту на безоплатній та безповоротній основі. Сума гранту — 70% вартості обладнання, аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку.
В частині відновлення будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії росії, наша діяльність залишається незмінною — Фонд енергоефективності надає грантову підтримку співвласникам багатоповерхівок за Програмою «ВідновиДІМ» у розмірі 100% вартості робіт.
Щодо прогнозів на майбутнє — за нинішніх умов важко щось прогнозувати, але однозначно Фонд енергоефективності і надалі наполегливо працюватиме аби розвивати діючі Програми Фонду та створювати нові дієві інструменти для забезпечення сталого розвитку нашої країни та розбудови нової безвуглецевої економіки.
Варто зауважити, що за нинішніх умов проблемних питань, які перешкоджають цим процесам, залишається ще дуже багато. Ключові проблеми пов'язані з фінансами — брак коштів у державному бюджеті для поповнення статутного капіталу Фонду енергоефективності, відсутність пільгового кредитування ОСББ для впровадження енергоефективних заходів, суттєве подорожчання матеріалів та робіт, нестача виконавців будівельних робіт тощо.
Тож працювати є над чим, не зупиняємось, продовжуємо відновлювати пошкоджені війною будинки і впевнено тримаємо європейський курс на радикальне підвищення енергоефективності та розвиток відновлюваних джерел енергії.
Build Portal: Як нестача виконавців будівельних робіт впливає на роботу Вашого відомства?
Дійсно, за нинішніх умов, нестача виконавців будівельних робіт — одна з ключових проблем у процесі реалізації заходів за Програмами Фонду енергоефективності. Перш за все, це дуже гальмує реалізацію проєктів, які необхідно втілювати у життя якісно та швидко, адже багато будівельних робіт, як, наприклад, утеплення фасадів, є сезонними.
Загалом, важливо, реалізовувати енергоефективні заходи до настання холодів, адже це можливість створити комфортні умови проживання та економити на комунальних платежах взимку, яка за прогнозами може бути надзвичайно складною.
Build Portal: Розкажіть про ініціативи Вашого відомства, які сприяють підтримці будівельного сектору України
У цей надзвичайно складний час Фонд енергоефективності залучає іноземні інвестиції та забезпечує реалізацію програм за трьома стратегічно важливими для країни напрямками:
Реалізація цих програм — це, у тому числі, великий внесок у розвиток економіки нашої країни та підтримка будівельного сектору, адже це робочі місця, можливість працювати та розвиватися.
ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«Велика перекличка до Дня будівельника»:
Лев Парцхаладзе, президент КонфедераціЇ будівельників України
У період відбудови Україна зіткнеться з потребою в десятикратному збільшенні обсягів будівництва
Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України
Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд»
За час повномасштабного вторгнення ми добудували близько 400 тис. квадратних метрів нерухомості
Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"
Ми продуктивні в часи випробувань і здатні швидко адаптуватися до нових викликів і умов
Андрій Озейчук, директор Rauta
Юрій Обух, директор «Рууккі Україна»
Інвестиції в безпеку та майбутнє України
Олег Ходаківський, генеральний директор SWEETONDALE
Команда експертів та технологів SWEETONDALE провела дослідження та удосконалила продукти та системи
Анжеліка Удалова, директор ТОВ "ЗАВОД ХАРКІВСЬКІ БУДМАТЕРІАЛИ"
Олександр Капилов, Комерційний директор ТОВ Пенетрон Україна
Віктор Кондратюк, директор "Екотехнік Україна"
Олена Грабельнікова, CEO бізнес-премії «Вибір року»
Відбудова України потребує сильних гравців ринку, які серйозно ставляться до репутації
Олексій Дніпров, ректор КНУБА
Віталій Грусевич, Голова правління The Wall-Ukraine
The Wall оптимістично оцінює інвестиційний ринок України у 2024 році
Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»
Микола Марчук, Голова правління Держмолодьжитла
Продовжуємо працювати для забезпечення українських родин постійним житлом
Анна Гонтаренко, ТВО виконавчого директора Асоціації Український Центр Сталевого Будівництва (УЦСБ)
Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів
Подолання кризи робочих рук у галузі виробництва будматеріалів
Світлана Берзіна, президент ВГО "Жива планета"
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.