РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.348 EUR: 46.149
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.348
EUR 40.000 41.000 46.149
USD 41.200 41.649 41.348
EUR 46.000 46.701 46.149
Колонка

Законопроєкт №11416 про збільшення податків: бізнес закликає розглянути альтернативні рішення для збільшення надходжень до бюджету

Бізнес закликає владу переглянути кроки, які було запропоновано в урядовому законопроєкті №11416, зареєстрованому наприкінці липня
1770
21 августа 2024 г.

Невиважені додаткові навантаження на бізнес можуть мати катастрофічні наслідки для економіки

Бізнес закликає знайти альтернативні шляхи збільшення податкових надходжень до бюджету, замість тих, що прописані в урядовому законопроєкті №11416. Додаткові 145 млрд гривень надходжень, які його ініціатори вважають метою запропонованого рішення, можна отримати іншим шляхом. Зокрема, замість збільшення податку з обороту бізнес пропонує підвищити на 3% ПДВ, оптимізувати деякі бюджетні витрати, залучаючи інші джерела фінансування зарплат держслужбовців, і дозволити ОМС самостійно адмініструвати місцеві податки.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, посилаючись на пропозиції, озвучені українським бізнесом на зустрічі між представниками влади та Української Ради бізнесу.

І підкреслила – бізнес на сьогодні закликає владу переглянути кроки, які було запропоновано в урядовому законопроєкті №11416, зареєстрованому наприкінці липня. Серед таких кроків, зокрема, підвищення ставки військового збору до 5% і обов’язок сплати військового збору юридичними особами – 1% доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку ІІІ та ІV групи і 5% в розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць ФОПами платниками єдиного податку І, ІІ та ІV групи і 1% для ФОПів ІІІ групи.

«Бізнес, який працює «в білу», розуміє важливість збільшення податкових надходжень до бюджету, оскільки це означає додаткові кошти для військових. Водночас – якщо здійснювати заходи щодо цього невиважено, такий бізнес буде змушений конкурувати з сірим бізнесом. І ця конкуренція не буде на користь першим», – зазначила Шуляк.

Бізнес, за її словами, по-перше, називає завищеними і помилковими розрахунки щодо потенційних надходжень, які надали автори урядового законопроєкту. По-друге, запровадження змін, які мають на меті досягти 145 млрд гривень надходжень до бюджету, можуть не збільшити надходження, а суттєво нашкодити самому бізнесу.

«Найбільш шкідливими змінами бізнес вважає збільшення військового збору з 1,5% до 5%, а також введення сплати військового збору юрособами у розмірі 1% від обороту. Шкодитимуть бізнесу також зміни, направлені на навантаження особистих доходів – доходи ФОП, які є платниками єдиного податку. Це ФОП 1,2 і 4 групи у розмірі 5% з розрахунку двох мінімальних зарплат на місяць, і ФОП 3 групи з розрахунку 1% від розміру доходів», – повідомила парламентарка.

Не менш катастрофічними можуть бути додаткові галузеві навантаження. Зокрема, йдеться про введення військового збору для тих, хто торгує ювелірними виробами із золота, платини і дорогоцінного каміння – 30% від вартості реалізованих виробів, з продажу нерухомого майна – 5% від доходу, постачальниками мобільного зв’язку – 5%.

«Йдеться, наприклад, про додаткове оподаткування мобільного зв’язку, ювелірки тощо. На мою думку, не є правильним, що одна галузь підпадає під додаткове податкове навантаження, інша – ні. Бізнес тут зі мною повністю солідарний», – зауважила Олена Шуляк.

Серед можливих альтернатив бізнес пропонує замість збільшення податку з обороту збільшення на 3% ставки ПДВ – такий досвід у України вже був і він показує, що це реальна і менш шкідлива для бізнесу альтернатива. Це дасть змогу збільшити податкові надходження на 45 млрд гривень.

Крім цього, можливо скасувати кешбек, що дасть збільшення надходжень на 20 млрд гривень. Також серед можливих варіантів додаткові фінансові запозичення України, реструктуризація її боргу перед МВФ, оптимізація бюджетних витрат.

Депутати також зазначають, що потрібна детінізація бізнесу – неоподатковані доходи фізичних осіб, які вони отримують внаслідок незареєстрованої підприємницької діяльності. Крім цього, потрібна детінізація таких галузей як тютюнова, нелегальних АЗС, торгівля спиртними напоями. Це ефективно, але для цього потрібне політичне рішення.

Шуляк наголосила – одним з найбільш ефективних заходів може бути передача повноважень по адмініструванню місцевих податків. ОМС, за її словами, неодноразово говорили про актуальність цього кроку. Йдеться, зокрема, про адміністрування майнових податків, податку на землю тощо.

«Податкова на сьогодні адмініструє ці податки не завжди ефективно, але потенціал збору там набагато вищий. Але з ДПС ми поки не можемо дійти згоди у цьому питанні. Якщо нам це вдасться ми зможемо залучити до бюджету додаткові 25 млрд гривень», – резюмувала Шуляк.

 Цікаво про будівництво і ремонти: Мікробіологічна корозія бетону як фактор деструкції біогазових комплексів 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
21 августа 2024 г.
3033
Як стати учасником програми Національний кешбек, який розмір компенсації та коли запрацює ...
21 августа 2024 г.
5612
Також громадяни зможуть зробити перший внесок на придбання житла коштом житлового сертифіката єВідно...
20 августа 2024 г.
1637
Польща і Чехія – єдині два виробники кам'яного вугілля, що залишилися в ЄС, і тільки Польща ви...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 августа 2024 г.
2916
Законопроєкт винесуть до Верховної Ради на голосування за основу вже наступного тижня...
29 августа 2024 г.
3082
Законопроєкт про підвищення податків знову переглянули. Він зменшився зі 125 млрд грн до 30 млрд...
28 августа 2024 г.
3217
Починаючи з 24 серпня українські виробники можуть подавати заявки на участь в програмі «Націон...
01 января 2000 г.
14
Кто поможет при покупке недвижимости в Великобритании?...
Вчера
6466
«Кого хвилює, якщо ви підсмажите когось у Лас-Вегасі», - коментував один із архітекторів...
19 сентября 2024 г.
344
Большое разнообразие отопительной техники позволит найти оптимальные решения под свои цели и задачи....
18 сентября 2024 г.
1345
1 жовтня, в рамках розширеного засідання Ради директорів КБУ пройде Business Day, під час якого буду...
03 сентября 2024 г.
1629
В конкурсі можуть брати участь студенти архітектори та конструктори 3-6 курсів українських профільни...
08 августа 2024 г.
1835
RECOVERY CONSTRUCTION FORUM 3.0 пройде в рамках виставки REBUILD UKRAINE, та об'єднає представників ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
263
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3576
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!