Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.089 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.335 |
USD | 42.050 | 42.550 | 42.089 |
EUR | 43.150 | 43.850 | 43.335 |
Під час виступів і дискусій ішлося насамперед про результати реалізації унікальної для України іпотечної програми пільгового кредитування «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Також учасники заходу говорили про перспективи вирішення житлового питання ВПО у більш широкому контексті та про наступні проєкти цього спрямування.
Проєкт «Житло для ВПО» реалізують Держмолодьжитло і Мінреінтеграції за кошти гранту, наданого Урядом Німеччини через Німецький Банк Розвитку KfW. Внутрішньо переміщені особи мають змогу придбати житло в кредит за найнижчою в Україні ставкою в 3% річних на строк до 30 років із початковим внеском 6% від вартості житла.
Виступаючи в межах панелі «Колективні зусилля для забезпечення ВПО житлом: роль міжнародного співробітництва у досягненні сталих результатів», заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська наголосила, що потреба у житлі є однією з найгостріших для українців у час війни. Потрібні швидкі, ефективні рішення для підтримки соціально вразливих категорій українців.
Беручи до уваги, що фінансове становище ВПО є дуже різним, потрібен диференційований підхід у забезпеченні їх житлом – від житла тимчасового і соціального до пільгового кредитування для сімей, які можуть сплачувати за кредитом (а таких, економічно активних, внутрішніх переселенців, за даними органів влади, наразі налічується близько чверті їх загальної кількості).
Ефективною моделлю є пільгове кредитування для ВПО. Завдяки проєкту, реалізованому за підтримки уряду Німеччини через KfW, понад 880 родин уже придбали власне житло. Унікальні умови програми забезпечують не лише доступ до житла, але й фундамент для інтеграції, економічної активності та відновлення нормального життя вимушених переселенців, наголосила заступник міністра.
Проєкт з KfW, повідомила Наталія Козловська, став основою для домовленостей із Банком розвитку Ради Європи щодо фінансування аналогічної програми на 50 млн євро вже 2025 року. Це крок до створення стійких рішень у сфері житла для ВПО.
Очільниця штабу по Україні Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини (BMZ) Ульріке Хопп-Нішанка відзначила ефективність україно-німецького проєкту забезпечення ВПО житлом і наголосила на послідовності й незмінності підтримки соціальних потреб українських громадян з боку Німеччини.
Ключові аспекти програми «Житло для ВПО» і в більш широкому контексті – тактику і стратегію дій української влади для задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб проаналізували у своїх виступах заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Михайло Латинський, державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав внутрішньо переміщених осіб Павло Фролов.
Оцінками ефективності і баченням подальшого розвитку проєкту поділився заступник голови представництва KfW в Україні Віталій Шмеріга, який стояв біля витоків зазначеної програми.
Емоційною кульмінацією заходу став відеосюжет про одну з родин отримувачів кредиту для ВПО – сім’ю переселенців із Херсона, та живі виступи сімей ВПО, які придбали житло завдяки згаданому проєкту. Родини Волошиних, Сухорудченків і Корсунських разом зі своїми дітьми щиро ділилися особистими історіями і досвідом участі у житловій програмі.
Про практичні аспекти програми «Житло для ВПО» і ключові показники його реалізації розповіли у форматі презентації очільник Держмолодьжитла Микола Марчук і керівник групи проєкту від Імплементаційного консультанта IPC Стівен Орлескі.
Під час експертної панельної дискусії «Майбутнє фінансування: можливості для подальшої підтримки та надання доступу до доступного та безпечного житла для ВПО» своїми думками та ідеями поділилися директорка департаменту захисту прав осіб, постраждалих внаслідок агресії проти України Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ірина Калупаха, старша радниця з житлових питань і проєктної локалізації Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Тері Сміт, керівник проекту Ради Європи «Сприяння розвитку житлових рішень для людей, які постраждали від війни в Україні» Сергій Марущенко, очільниця Інституту житла Аліна Москаленко, координаторка програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко і заступниця координатора БФ "Право на захист" Анастасія Бурау.
У заключному слові, вітаючи учасників заходу і партнерів проєкту, Микола Марчук побажав усім перемог і нашої головної Перемоги.
Джерело і фото: Держмолодьжитло
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.