Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.155 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.500 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.155 |
EUR | 43.500 | 44.240 | 43.500 |
Дайджест року, що минає
Цього року в умовах війни український бізнес продемонстрував надзвичайний розвиток. Це підтверджує Глобальний інноваційний індекс 2024, за оцінками якого Україна зберігає інноваційний потенціал. У цьому контексті спостерігається позитивна робота як урядових програм, так і програм міжнародних фінансових інституцій, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна агенція з гарантування інвестицій (MIGA).
Водночас 2024 рік підкреслив кадровий голод, змусив стратегії малого і середнього бізнесу думати про способи виходу на нові ринки та утримувати свої позиції в Україні на достатньому рівні. В середньому, 8 з 10 компаній стикалися з труднощами. Головними перешкодами у цьому році для ведення бізнесу були:
У вересні ділова активність частково стабілізувалася. Зокрема покращилася ситуація в торгівлі та промисловості, не спостерігалося критичних ліній в будівництві та сфері послуг. Але до кінця року знову зросла інфляція та обмінний курс.
Зрештою деякі українські компанії змогли запуститися на іншому континенті, зокрема в Канаді та США. Хоча експорт вирівнявся, фінансова проблема залишилася, особливо для малого бізнесу.
The WALL Ukraine у 2024 році
У 2024 році спільнота The WALL Ukraine орієнтувалася на рекомендації та вимоги міжнародних економічних організацій, насамперед МВФ, Єврокомісії, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також на порядок денний національного бізнесу. Експерти The Wall впевнені, що зараз Україні потрібно навчитися залучати кошти міжнародних партнерів та підготувати компанії для внутрішніх інвестицій. Тому ключовими подіями нашого об'єднання стали три BIM-форуми, наскрізною темою яких були не тільки розвиток цифровізації та інформаційних технологій в Україні, а й вимоги використання інвестиційних умов іноземних партнерів. Загалом форуми відвідали більше 500 учасників та понад 40 вітчизняних та закордонних спікерів.
Також наша команда була зосереджена на проведенні креативних аналітичних івентів The Wall - E-Wallution, освітніх самітів, експертних обговорень, підтримці фахових конференцій та діалогових майданчиків. Ми започаткували серію корисних відео-інтерв'ю з експертами галузі, зокрема, які працюють над автоматизацією будівельних компаній.
У майбутньому The WALL Ukraine продовжить фокусувалися на чотирьох своїх напрямках: глобальні економічні тренди та їхній вплив на Україну, міжнародна співпраця, інвестиційний клімат та невідкладні рішення з боку влади.
Перспективи майбутнього
Наступного року на бізнес-процеси та інвестиційний клімат в Україні безпосередньо впливатимуть ситуація на фронті та геополітичні зміни. Тому є підстави вважати, що 2025-й теж буде непередбачуваним. Але на відміну від попередніх років війни сьогодні значна частина резидентів The Wall виносить на стратегічні сесії питання масштабування та розширення діяльності, передбачаючи гіпотетичні виклики. Єдине, що залишається незмінним - це віра в Україну та ЗСУ!
ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«ДУМКИ ПЕРШИХ: Як будівельному бізнесу працювати у 2025 році»:
Олена Шуляк, народний депутат, голова профільного комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Саме комплексний підхід до відновлення – це те, чого потребуватиме країна у 2025 році
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України
Ми провели більше 200 різних заходів, спрямованих на відбудову України
Петро Шилюк, Герой України, президент Будівельної палати України
Олександр Новицький, голова Державної інспекції архітектури та містобудування України
Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"
Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд»
Андрій Озейчук, директор Rauta
Юрій Обух, директор Рууккі Україна
Рууккі Україна 1997–2024: незмінний курс на досягнення попри все
Олег Ходаківський, генеральний директор SWEETONDALE
Ольга Ворона, директор ТОВ «Пенетрон Україна»
2024 став роком вибудови в усіх нас нових звичок, нових паттернів виживання
Віктор Кондратюк, директор "Екотехнік Україна"
Юрій Шевага, Директор БІГ-СІТІ
Олексій Дніпров, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури
КНУБА залишається лідером серед освітніх закладів у сфері будівництва та архітектури
Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»
Незважаючи на труднощі, ми продовжуємо робити своє «домашнє завдання» для подальшого розвитку
Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності
Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла
За більш ніж 30 років за всіма програмами Фонду житлом забезпечені близько 42,6 тисяч родин
Анна Гонтаренко, ТВО виконавчого директора Асоціації Український Центр Сталевого Будівництва (УЦСБ)
Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.