Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.155 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.500 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.155 |
EUR | 43.500 | 44.240 | 43.500 |
Міністерство розвитку громад та територій України розпочинає новий етап "Програми відновлення України", що реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку. На цей етап виділено 100 мільйонів євро, які будуть спрямовані на відновлення критично важливих об’єктів інфраструктури та розвиток громад.
Про запуск програми оголосив заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябікін під час брифінгу.
"Вперше в історії України починається програма, проєкти в якій будуть реалізовуватися на виконання стратегій громад, стратегій регіонального розвитку і державної стратегії регіонального розвитку.
Ця програма - це новий рівень планування та розвитку, коли ресурси спрямовуються на реалізацію стратегій розвитку громад та регіонів. Ми формуємо візію, плануємо, а потім отримуємо ресурси для втілення проектів, які цю візію втілюють у життя", - підкреслив заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябікін.
Ознайомитись з умовами програми можна в оголошенні за посиланням.
Проєкти будуть реалізовуватися за допомогою інноваційної платформи DREAM, яка дозволяє автоматизувати процеси відбору та моніторингу проєктів. Платформа забезпечить прозорість та ефективність у управлінні фінансами та дозволить оперативно оцінювати прогрес реалізації проєктів, контролювати використання коштів та їхнє цільове спрямування.
“Платформа DREAM – це електронне рішення, яке повністю покриває весь цикл управління публічними інвестиціями від ініціації проєкту та підготовки проєктно-кошторисної документації, до виділення фінансування та його реалізації. Міністерством прийняте рішення про проведення відбору таких проєктів через екосистему. Це означає, що всі вимоги будуть структуровані в єдиному зрозумілому для всіх форматі.
Сьогодні в DREAM працює вже 1260 громад і 23 обласні адміністрації. Вони автоматично отримують інформацію про те, що з'явилося нове джерело фінансування і розуміють, які проєкти вони можуть подавати на це фінансування. Головне - сформувати заявку можна в кілька кліків та подати її на розгляд обласній адміністрації та Міністерству”, - зауважив керівник Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля.
У рамках реалізації Програми буде утворена група доброчесності, до складу якої увійдуть фахівці з відповідною репутацією та досвідом. Її основною задачею стане оцінка проєктів на відповідність вартості, термінів реалізації та інших репутаційних ризиків.
Відбір проєктів здійснюватиметься за наступними напрямами:
1. Енергетична стійкість громад.
Особлива увага приділяється диверсифікації теплопостачання та розвитку розподіленої генерації для забезпечення енергоефективності.
2. Будівництво житла.
У рамках програми буде створено житловий фонд у комунальній власності для розміщення внутрішньо переміщених осіб, працівників громад та інших категорій громадян, які потребують житла.
3. Модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення.
Враховуючи технічну зношеність мереж, у громадах будуть реалізовані проєкти з їх оновлення.
4. Реконструкція медичних закладів.
Особлива увага буде приділена кластерним лікарням та перинатальним центрам.
Умови участі у відборі:
Подавати заявки можуть органи місцевого самоврядування, виконавчі органи сільських, селищних та міських рад. Реалізація проєктів не передбачена на тимчасово окупованих територіях або у зонах активних бойових дій.
Пріоритетність надаватиметься проєктам із готовою проєктною документацією, розробленою відповідно до чинних стандартів та норм, а також тим, що відповідають інтересам громади, зокрема потребам вразливих груп населення.
У рамках цього етапу планується реалізувати близько проєктів. Програма передбачає активну участь громад, які зможуть подавати свої пропозиції на конкурсній основі.
Детальніше про умови програми - в оголошенні за посиланням.
Довідка:
Програма відновлення України є частиною реформи публічних інвестицій, яка спрямована на відновлення критично важливої інфраструктури та покращення якості життя в громадах, що постраждали від війни.
У червні 2024 року між Україною та ЄІБ було укладено Фінансову угоду, яка передбачає залучення 100 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об’єктів та забезпечення муніципальним житлом у регіонах, що постраждали від військової агресії рф, а також у тих областях, які прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Субвенція надаватиметься громадам через державний бюджет місцевим бюджетам.
У рамках попередніх двох етапів програми вже реалізовано 225 проєктів на суму понад 500 мільйонів євро. За словами Олексія Рябікіна, цього року очікується введення в експлуатацію ще кількох важливих об’єктів, що отримали фінансування раніше.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.