РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.319 EUR: 42.993
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.319
EUR 40.000 41.000 42.993
USD 41.150 41.649 41.319
EUR 42.900 43.600 42.993
Новость

Як захистити себе і сусідів від потопу в квартирі

Передусім фахівці радять, у приміщеннях, де плануються мокрі точки, робити гідроізоляцію
3096
31 октября 2016 г.



Потоп у власній квартирі є небезпечним насамперед тому, що від нього можуть постраждати сусіди знизу. А тому доведеться оплачувати не тільки власний, а й ремонт сусідів. Існує кілька основних способів захистити від затоплення свою та сусідську квартири, повідомляє портал Dom2000.

Передусім фахівці радять, у приміщеннях, де плануються мокрі точки, робити гідроізоляцію. Це зони санвузлів, кухня, пральня. Гідроізоляцію роблять ще на стадії чорнової обробки, і вона буває двох типів – обмазувальна і рулонна.

Обмазувальна гідроізоляція виготовляється на основі бітуму з додаванням різних полімерів. Залежно від консистенції така суміш наноситься на поверхню в один-два шари шпателем, малярським пензлем з жорсткою короткою щетиною або коротковорсовим валиком. Для спрощення роботи можна використовувати спеціальний механізований розпилювач.

Рулонна гідроізоляція значно дешевша, проте цей вид гідроізоляції має схильність схильність гниття і розшарування під впливом води. Найдовговічніше полотно – з поліефірного волокна. Склотканина і склополотно вимагають більш дбайливого ставлення. Наносити рулонну гідроізоляцію також необхідно на чисту рівну поверхню. Для зчеплення з поверхнею попередньо наносять шар мастики і тільки потім наклеюють рулон в кілька шарів.

У ванній необхідно здійснювати монолітне укладання гідроізоляції не тільки на підлозі, але і на стінах із заходом на 20 см. Якщо ванна примикає до стіни, і, тим більше, якщо дизайном передбачено душову кабіну, гідроізоляцію роблять до самої стелі. Також стіни обробляються біля змішувачів, душових лійок, умивальників.

Блокуємо воду

Покладена за всіма правилами гідроізоляція допоможе уникнути неприємностей із сусідами при незначному підтопленні. Однак для того, щоб цього підтоплення зовсім не трапилося, можна скористатися системами блокування води.

Найпростіший і дешевий механізм – невеликий клапан «Аквастоп». Він встановлюється між краном і шлангом пральної, посудомийної або кавомашини. Також його можна використовувати для підключення змішувачів і унітазних бачків.

За словами спеціалістів, принцип роботи цього пристрою ґрунтується на різниці тисків між краном і шлангом, як тільки тиск на одній з ділянок падає, клапан моментально закривається і перешкоджає подальшому витоку води. Та має такий клапан і свій недолік: неможливість відстежити невеликі витоки води.

Для повного захисту навіть від самих дрібних підтоплень фахівці радять використовувати спеціальні системи контролю води з датчиками, встановленими у всіх місцях можливого протікання води, і електронним пультом управління.

Захист від затоплення зверху 

Як би ви не намагалися убезпечити свою квартиру від затоплення, біда може прийти від сусідів, які затоплять вас. У цьому випадку порятунком може стати тільки натяжна стеля.

Міцна плівка, з якої виготовляють натяжні стелі, може витримати до 100 кг на 1 метр поверхні, тому можете бути впевнені, що ваші меблі будуть в безпеці.

Звичайно, доведеться викликати майстра, щоб злити воду і привести полотно в початковий вигляд, але, погодьтеся, це цілком прийнятна ціна за збереження інтер'єру. Зараз натяжні стелі коштують у рази дешевше, ніж кілька років тому. 

Як усунути наслідки

Якщо неприємність трапилася, і сусіди вас все-таки затопили, то ваш інтер'єр вже не врятувати. Але незначні підтоплення добре зроблений ремонт може перенести без серйозних наслідків. Наприклад, якісно нанесені шари фарби і штукатурки, вінілові шпалери цілком переживуть невелику кількість води.

Особливо в цій справі допоможе якісна грунтовка стін глибокого проникнення, яка не дозволить розтріскуватися і відвалитися шпаклювальному шару. Однак при сильному затопленні нічого допомогти не зможе і потрібно буде грамотно усунути наслідки.

Дуже важливо оперативно обробити намоклу поверхню антипліснявою або мідним купоросом, щоб на мокрих ділянках не утворилася цвіль. Для того щоб позбутися від патьоків доведеться почекати, поки затоплені ділянки не висохнуть повністю. Причому чекати доведеться близько півроку, щоб просохли не тільки декоративні покриття, але і сама ґрунтовку. Тільки тоді можна наносити нові шари штукатурки, фарби, клеїти шпалери.

Як бачите, убезпечити сусідів від затоплення ми зі свого боку можемо, а ось повністю ізолювати свою квартиру від проникнення води ззовні неможливо. Ще можна застрахувати квартиру і обстановку від подібних неприємностей або ж порадити сусідам заздалегідь зробити гідроізоляцію.

Джерело: dom2000.com

31 октября 2016 г.
2605
Единый электронный билет свяжет все виды городского транспорта в одну систему...
28 октября 2016 г.
2936
Поставщики услуг намерены жестко бороться с должниками...
28 октября 2016 г.
1781
Общественная организация «Публичный аудит» проанализировала корректировки и вы...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3873
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3703
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3908
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Сегодня
429
Современные реалии строительной отрасли требуют высокой квалификации, опыта работы с инновационными ...
Вчера
582
Разновидности, материал изготовлений и особенности шармов...
Вчера
4439
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
22 ноября 2024 г.
743
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1419
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1312
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
396
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3736
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!