РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.286 EUR: 43.466
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.286
EUR 40.000 41.000 43.466
USD 41.150 41.649 41.286
EUR 43.040 43.800 43.466
Новость

Львів долучається до світової ініціативи «нуль відходів»

Щорічно в місті продукують орієнтовно 240 тис. тонн сміття, тобто на кожного мешканця в середньому припадає близько 280 кг ТПВ на рік
2044
17 января 2017 г.



Львів долучається до світової ініціативи «нуль відходів» (Zero waste): у місті стартує розробка стратегії поводження з ТПВ на 2017-2022 роки.

До процесу залучають міжнародних експертів, а також фахівців із міст-партнерів. Долучитись до розробки стратегії запрошують і громадських активістів та всіх охочих, передає Дивись.Інфо.

Щорічно в місті продукують орієнтовно 240 тис. тонн сміття, тобто на кожного мешканця в середньому припадає близько 280 кг ТПВ на рік. Аби зменшити обсяг відходів, Львів долучається до європейських міст, які задекларували рух у напрямі Zero Waste. Йдеться про перехід від управління відходами до управління ресурсами, що сприяє економічному та соціальному розвитку. Для цього пріоритет надають заходам із запобігання утворення відходів, роздільному збору сміття та повторному використанню товарів. Ця концепція і буде основою Стратегії поводження з відходами на 2017-2022 роки. Відтак, Львів повинен стати першим містом України, що приєднається до спільноти прогресивних міст світу.

«Це не означає, що відходи будуть скорочені до нуля – тут йдеться про максимально ефективне їхнє використання, – зазначає заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. – Сьогодні ми даємо публічний старт розробці цієї стратегії, до якої хочемо залучити громадськість із різних середовищ. Ми ставимо перед собою 2 пріоритети. З одного боку – це максимальна партисипативність та інтегрованість стратегії. З іншого – ми звернулись до наших міст-партнерів у Польщі, до «Зеленої столиці» Любляни, до одного з найбільш зелених міст Європи – міста Фрайбурга, які допомагатимуть нам у роботі над нашою візією. Окрім того, ми сьогодні також звернулися до німецьких колег, які працюють над національною стратегією поводження з ТПВ. Загалом, ми б хотіли, щоб через 5 років хоча б 30 % відходів не йшли на захоронення, а перероблялись, сортувались тощо».

«Zero waste –  це переосмислення нашого ставлення до ресурсів у місті, – переконана консультант з питань сталого розвитку Ірина Миронова. – Власне, у стратегії буде закладено нове бачення того, що ми викидаємо: що можна замінити, зремонтувати, переналаштувати у місті, щоби сміття не було. Адже сміття – це не лише щось непотрібне, яке займає величезні площі в Україні, а ресурс, який, фактично, занедбується. І, налагодивши систему попередження утворення відходів, їх перевикористання, ремонту і переробки, ми зможемо економити ресурси».

Передбачається, що план дій, згідно зі стратегією, охоплюватиме декілька пріоритетних напрямів: попередження, перевикористання, сортування, перетворення в енергію, захоронення.

План дій базуватиметься на європейській ієрархії поводження з відходами, де основну увагу зосереджують на перших трьох позиціях. «Ми хочемо наповнити кожен з цих блоків дуже конкретними діями, які можемо робити на міському рівні», – підкреслює Андрій Москаленко.

За проміжними результатами напрацювань, стратегія охоплюватиме:

- промоцію зменшення кількості відходів, їх сортування та переробки;
- створення умов для ефективного сортування сміття;
- освіту для різних груп населення;
- роботу з бізнесом та економічні стимули.

«Упродовж минулого року ми проводили дуже багато екологічних заходів у Львові. Серед них – різноманітні навчання, табори, майстер-класи та дискусійні зустрічі. Під час однієї з таких зустрічей присутні зголосилися до створення робочої групи, у рамках якої, зокрема, напрацьовували б відповідні пропозиції щодо змін у Програму поводження з відходами у Львові на 2014-2018 роки. Зараз же основним нашим завданням є спільне залучення максимальної кількості людей із різних середовищ до формування нової стратегії та програми на найближчі роки», – відзначає координатор соціальної ініціативи «Хтось не зробить» Олег Котис.

Також у розробці власної стратегії потрібно максимально використовувати закордонний досвід, переконана керівник міського управління інвестицій та проектів Ольга Сивак. «У нас є досвід співпраці з європейськими містами. Зокрема, нещодавно ми були в Кракові, де вже розроблено глибоку стратегію поводження з ТПВ, тож ми можемо максимально використати польський досвід у Львові. Також у розробці стратегії допоможуть німецькі міста-партнери. Дуже важливо, що долучається й громадськість. Спільними зусиллями нам вдасться це зробити, і ми будемо першим містом в Україні, яке матиме правильну європейську стратегію поводження з відходами», – додає вона.

«Спільними зусиллями активістів та міжнародних експертів ми прагнемо розробити найкращу стратегію поводження з ТПВ в Україні», – підкреслює Андрій Москаленко.

Джерело: dyvys.info

17 января 2017 г.
1702
В этом отопительном сезоне снизились социальные нормы потребления газа с 7 куб. м на 1 кв....
17 января 2017 г.
2110
Практика размещения кемпингов применяется во всех цивилизованных странах...
17 января 2017 г.
1609
У 2016 році 5856 сімей отримали від держави допомогу на загальну суму 122,16 млн. грн. при спла...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3714
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3666
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3906
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
Вчера
4412
Особлива увага приділялася середньовічним технікам, зокрема, відновленню даху, відомого як «лі...
Вчера
7549
Хмарочос Puzzle Tirana стане сучасним символом Тирани, поєднавши елементи сільської архітектури з жи...
20 ноября 2024 г.
1399
Що включає повний покрівельний комплект Ruukki, та чому його варто обрати...
Вчера
595
26 листопада 2024 року в Києві відбудеться конференція-діалог "Забезпечення доступу до фінансування ...
11 ноября 2024 г.
1381
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1294
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
394
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3733
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!