Прийняття Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» на 1/4 зменшить споживання енергії у будинках та дозволить Україні отримати черговий транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 млн євро. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ
Лев Парцхаладзепід час засідання робочої групи з розробки проектів нормативно-правових актів для імплементації Директиви ЄС 31.
«Це один із першочергових кроків на шляху до енергонезалежності нашої країни. Ми зможемо на чверть скоротити енергоспоживання. Це надважливо для України і саме на це виділяє кошти ЄС. Наразі законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді та рекомендований профільним Комітетом до розгляду у першому читанні. Очікуємо на схвалення і вже почали роботу над відповідними 12 підзаконними актами», – зазначив Лев Парцхаладзе.
Для реалізації цього завдання Мінрегіон заручився підтримкою Європейського банку реконструкції та розвитку та залучив до співпраці представників Офісу ефективного регулювання (BRDO), Конфедерації будівельників України, профільних експертів і громадськість.
У руслі заходів з енергоефективності вже прийняті нові будівельні норми щодо теплоізоляції будівель, згідно з якими економія енергії для населення складатиме 15 % порівняно із попередньою редакцією ДБН, а при реконструкції будинків, побудованих за радянськими нормами – в 2,5-3 рази.
Довідково: Україна як учасник Енергетичного Співтовариства має зобов’язання щодо імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель» відповідно до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. На її виконання розроблено проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», першочерговою метою якого є створення умов для скорочення споживання енергії у будівлях.
Джерело: Мінрегіон
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.