РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.381 EUR: 48.730
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.381
EUR 40.000 41.000 48.730
USD 41.200 41.649 41.381
EUR 48.500 49.249 48.730
Новость

Програму єОселя розширено: відтепер можна придбати будинок чи таунхаус

Також була збільшена гранична норма надання кредита за програмою єОселя при купівлі будинків
9623
31 января 2024 г.

Купівля будинку чи таунхаусу
за програмою єОселя

Вступили в силу зміни до умов отримання пільгових іпотечних кредитів за програмою єОселя, завдяки чому позичальники вже можуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки чи таунхауси.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що від початку дії програми кредити вже отримали 6 916 родин. У планах Уряду на 2024 рік видати 12 тисяч житлових кредитів, у 2025 році – 23 тисячі на загальну суму 56,6 млрд грн.

«Задля цього Мінекономіки разом з «Укрфінжитлом» та банками-партнерами працюють над тим, щоб зробити програму єОселя максимально доступною для широкого кола громадян, розширивши можливості для кредитування об’єктів нерухомості. Відсьогодні, позичальники вже можуть купувати не тільки квартири в багатоквартирних будинках, а й приватні будинки або таунхауси», - наголосила перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко.

При купівлі житлових будинків виключенням будуть дачні та садові будинки, або будинки, збудовані на ділянках відмінних від земель житлової та громадської забудови.

Також була збільшена гранична норма надання кредита за програмою єОселя при купівлі будинків. Нормативна площа житлового будинку, що надається для сім’ї з однієї особи (одинока особа), становитиме не більш як 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім’ї. Тобто родина із трьох людей може отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 кв. метрів.

Вимоги по даті введення в експлуатацію будинків такі ж, як і для квартир: представникам окремих професій (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, вчителі, медики та науковці), які можуть взяти кредит під 3%, та ветеранам - під 7% – доступні приватні будинки до 10 років в Києві та обласних центрах, без обмежень в інших населених пунктах. ВПО та інші українці, можуть взяти кредит під 7%, – доступні приватні будинки до 3 років, незалежно від населеного пункту.

Крім того, було приведено до реалій ринку граничну вартість квадратного метру у тому чи іншому населеному пункті. Так, зменшено граничну вартість житла для міст Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків. Коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метру змінено з 2,5 до 2. В той же час було збільшено з 1 до 1,75 коефіцієнт для населених пунктів, що мають населення менше 100 тисяч. Це підвищує соціальну спрямованість програми.

Як повідомлялося, програма "єОселя" запрацювала в жовтні 2022 року; її реалізовують Мінекономіки, Мінцифри, Укрфінжитло та "Дія".


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
ukrinform
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Доступная ипотека "Єоселя"
24 января 2024 г.
5416
Минулого року за усіма програмами, які обслуговує Держмолодьжитло, укладено 415 договорів з громадян...
22 января 2024 г.
2050
З початку роботи єОселі обсяг виданих кредитів перевищив 10 млрд грн. Майже 6700 українських сімей з...
18 января 2024 г.
4765
У 2023 році завдяки суттєвому зниженню облікової ставки з 25% до 15% та резапуску державної іпотечно...
22 декабря 2023 г.
2937
За минулий тиждень було видано 208 кредитів на суму 331,5 млн грн. Зокрема, найбільше кредитів під 3...
06 ноября 2023 г.
3215
У будівництво житла у рамках програми буде інвестовано понад 1 млрд гривень...
17 октября 2023 г.
2448
В серпні обсяг наданих населенню кредитів порівняно з липнем зріс на 2,6%, кількість – на 3,6%...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
10 марта 2025 г.
1026
Сертифікат єВідновлення можна використовувати для оплати першого внеску єОселя...
24 января 2025 г.
4018
У період, коли оновлювали реєстри, "єОселя" не  могла приймати заявки, адже при подачі в "...
07 ноября 2024 г.
4707
Це стимулюватиме молодь залишатися в країні, а розвиток програми посилить позитивний ефект для будів...
16 сентября 2025 г.
1575
Найбільше кредитів було видано в Київській області (53) та Києві (47), а також у Вінницькій, Львівсь...
11 сентября 2025 г.
2694
Право на участь у програмі мають внутрішньо переміщені особи та люди, зареєстровані у прифронтовому ...
09 сентября 2025 г.
2357
Головна перешкода для того, щоб українські переселенці користувалися програмою, - непідйомні умови у...
09 сентября 2025 г.
1987
Державна програма "єОселя" продовжує активно допомагати українцям у придбанні житла...
04 сентября 2025 г.
3307
Держава компенсуватиме перший рік платежів за відсотками. І буде компенсувати 40 тис. грн на но...
03 сентября 2025 г.
1983
Найбільше позик видано у Київській області, місті Києві, Львівській, Івано-Франківській та Вінн...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!