РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.027 EUR: 51.120
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 43.027
EUR 40.000 41.000 51.120
USD 42.860 43.281 43.027
EUR 51.030 51.749 51.120
Новость

Обмеження програми «єОселя» призвело до скорочення іпотечного кредитування на чверть

Майже всі іпотечні кредити надаються за програмою "єОселя", тому зміни в її умовах безпосередньо вплинули на весь ринок
2007
18 июня 2025 г.

Іпотечне кредитування скоротилося на чверть 

Видача іпотечних кредитів в Україні зменшилася на 25% порівняно з показниками другого півріччя 2024 року через обмеження програми "єОселя" та брак коштів.

Про це йдеться у звіті Національного банку про фінансову стабільність за червень 2025 року.

У регуляторі наголосили, що майже всі іпотечні кредити надаються за програмою "єОселя", тому зміни в її умовах безпосередньо вплинули на весь ринок.

Зокрема, сповільнення відбулося через впровадження у минулому році норми про фінансування програмою лише нового житла, що зменшило кількість доступних для покупки об'єктів, а також через брак коштів у Укрфінжитла для видачі більшої кількості кредитів.

Крім того, частка іпотечних угод становить лише 2-3% від загальної кількості угод з купівлі житла, що нижче рівня 2021 року. Винятком є Київська область, де цей показник сягає 10%. Більше житла в іпотеку беруть у західних регіонах та в столиці.

При цьому змінилася структура видачі кредитів: частка позик на поліпшення житлових умов за рік зросла із 25% до майже 40% нових видач.

Для розвитку іпотеки регулятор пропонує комплексну стратегію, що включає кілька ключових змін. Зокрема, запровадження європейських стандартів оцінки майна та створення відкритої бази даних цін на нерухомість; забезпечення доступності страхування іпотеки від воєнних ризиків, а також зміну моделі державної підтримки. Йдеться про те, що замість прямого фінансування банки отримуватимуть компенсацію частини процентів, що сплачують позичальники.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
ukrinform
Фото:
Фото иллюстративное
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Доступная ипотека "Єоселя"
12 июня 2025 г.
3204
В «Укрфінжитло» відреагували на розслідування журналістів BIHUS.Info, де йдеть...
10 июня 2025 г.
3082
Для успішного функціонування програми необхідно збільшити фінансування за рахунок неефективних прогр...
04 июня 2025 г.
2140
Понад 2,3 тис. українців отримали кредити на житло з початку року...
01 мая 2025 г.
3382
Станом на кінець квітня 2025 року пільгові кредити отримали 1,7 тисячі сімей. Для порівнян...
23 апреля 2025 г.
2851
У другому кварталі 2025 року банки очікують подальшого збільшення попиту на кредити...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
10 марта 2025 г.
1328
Сертифікат єВідновлення можна використовувати для оплати першого внеску єОселя...
24 января 2025 г.
4312
У період, коли оновлювали реєстри, "єОселя" не  могла приймати заявки, адже при подачі в "...
07 ноября 2024 г.
4980
Це стимулюватиме молодь залишатися в країні, а розвиток програми посилить позитивний ефект для будів...
25 ноября 2025 г.
1247
Alliance Novobud розширює свої проєкти в Броварах, відкриваючи нові перспективи для покупців: страте...
Сегодня
1306
За минулий тиждень у межах програми пільгової іпотеки «єОселя» українці оформили 275 кре...
Сегодня
1730
Парламентський комітет готує пропозиції щодо врегулювання оренди та рієлторських послуг, зокрема зі ...
Сегодня
4178
Аналіз ринку оренди житла в Україні наочно показує, як змінюється орендна плата між обласними центра...
02 февраля 2026 г.
1198
У 2025 році інвестиційна нерухомість в Україні остаточно відійшла від логіки швидкого прибутку та сф...
28 января 2026 г.
2997
Кабінет міністрів ухвалив зміни в програму «єОселя», що дозволяють мобілізованим військо...
27 января 2026 г.
2423
Мінрозвитку та Habitat for Humanity оголосили про запуск проєкту, що передбачає відбір нерухомості д...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!