РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.813 EUR: 48.520
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.813
EUR 40.000 41.000 48.520
USD 41.560 42.010 41.813
EUR 48.300 49.010 48.520
Новость

Будівництво метро на Виноградар: запущено в роботу ще одну дільницю (ФОТО)

Триває перенесення комунікацій, влаштування обв’язувального залізобетонного пояса на стіні в грунті
9435
11 февраля 2025 г.

Будівництво метро на виноградар

У Києві триває будівництво метро на Виноградар. Сотні будівельників працюють на кількох майданчиках, що розташовані і на землі, і під землею.

Про  хід робіт розповіли у компанії “Автострада”.

Як зазначається, наразі завершено буріння січних паль оправи 42-метрової демонтажної шахти над тунелем глибокого закладення між діючою станцією “Сирець” та майбутньою “Мостицькою”.

Також фахівці почали спорудження устя шахти – обв’язувального залізобетонного поясу – та розпочинають буріння у внутрішньому контурі шахти водознижувальних свердловин – для відкачки води з водонасичених грунтів та спостереження. Після чого приступлять до розробки грунту. Демонтажна шахта потрібна для того, аби вилучити на поверхню тунелепрохідний щит після проходки.

Запущено в роботу ще одну дільницю – котлован станції “Мостицька”. Тут триває перенесення комунікацій, влаштування обв’язувального залізобетонного пояса на стіні в грунті – це залізобетонні балки, забетоновані зверху стін котловану. Обв’язувальна балка розподіляє навантаження від грунту на всю стіну. Як пояснюють фахівці, це необхідно, щоб котлован був міцним і безпечним для проведення робіт. Невдовзі продовжать влаштування стіни в грунті, яка була частково зведена попереднім підрядником.

Двоярусні монолітні тунелі між станціями “Мостицька” та “Проспект Правди” будують відкритим способом – у котловані, без застосування тунелепрохідного щита. У цих тунелях поїзди метро рухатимуться один над одним, але на станції прибуватимуть традиційно – в одній площині. Нині тут продовжується бетонування стін та перекриття тунелів. Працюють захватками – бетонують не увесь тунель одразу, а ділянками до 20 метрів, що дозволяє виконувати роботи швидше та ефективніше. Паралельно продовжують розробляти котлован для подальшого будівництва тунелів.

Станція “Проспект Правди” буде кінцевою “зеленої” гілки. Тут також передбачено оборотні тупики з оглядовою канавою, службовими приміщеннями та службовою платформою. У оборотних тупиках поїзди метро змінюватимуть напрям руху та відстоюватимуться вночі. На цій ділянці триває стабілізація грунтів у котловані за технологією Jet grouting. Цей спосіб зміцнення фундаменту активно використовується для створення підземних тунелів, зокрема, метро. Завдяки джетуванню можна будувати надійні споруди в обводнених грунтах. Паралельно влаштовуємо систему кріплення котловану, переносимо інженерні мережі. 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
bigkyiv
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Метро на Виноградарь *
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
13 января 2025 г.
7999
У підрядника розповіли, що наразі відбувається на кожному із майданчиків, де триває будівництво метр...
27 декабря 2024 г.
8477
Будівництво на майданчиках ведеться цілодобово у злагодженій співпраці всіх міських служб...
16 декабря 2024 г.
5077
Директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА назвав терміни будівництва метро на Винограда...
25 ноября 2024 г.
5990
На якому етапі знаходиться будівництво метро на Виноградар...
11 ноября 2024 г.
5088
У Києві відновлено будівництво метро на Виноградар...
27 августа 2024 г.
5973
Власник Автостради заявив, що доля нових станцій метро залежить від наявності 14 млрд грн у Києва...
14 мая 2025 г.
386
Метою законопроєкту є звільнення власників пошкодженого або зруйнованого житла від сплати за послуги...
19 марта 2025 г.
6533
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
29 июня 2022 г.
10070
Украинцев смогут привлекать к разным видам общественных работ по желанию местных властей. Какими они...
24 июня 2025 г.
2423
Також для відповідних вразливих категорій підвищено граничний рівень заборгованості з оплати за ЖКП,...
27 мая 2025 г.
3805
У січні 2023 року згідно з розпорядженням КМВА комунальна корпорація "Київавтодор" офіційно віддала ...
20 мая 2025 г.
2433
Номінальна напруга в енергомережі становитиме 230/400 вольт замість звичних 220/380 вольт...
З них трохи більше 3 млрд грн спрямують на капітальні ремонти, майже 4,3 млрд грн направлять на прод...
Під час робіт застосовували струменево-ін’єкційний метод. Орієнтовно одна машина за день усува...
14 мая 2025 г.
3577
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!