Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.286 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.466 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.286 |
EUR | 43.040 | 43.800 | 43.466 |
Продовжуємо серію статей з утеплення приватного будинку і котеджу. Ми вже розглянули, як і навіщо утеплити фундамент, цоколь і відмостку. Тепер поговоримо про підвал.
Підвал - функціональне приміщення, яке при правильному підході до проектування і будівництва може стати додатковим простором для зберігання продуктових запасів. А якщо цокольний поверх облаштований у житловому будинку, то тут можна розташувати кімнату відпочинку, сауну або спортивний зал. Важливо лише створити герметичну оболонку, яка запобігатиме витоку тепла зсередини і проникненню вологи ззовні. Як це зробити, розберемося в даній статті.
Утеплюємо підвал на етапі будівництва
Найбільш правильно з точки зору витрат, а також технології будівництва утеплювати підвальне приміщення на етапі зведення. Якщо є можливість утеплити конструкцію з боку вулиці, то шар теплоізоляції розташовується із зовнішнього боку підвалу, надійно захищаючи конструкцію від промерзання і тепловтрат, а гідроізоляційний шар від пошкоджень.
Вертикальні стіни фундаменту повинні бути рівними. Переконатися в цьому допоможе двометрове правило. Всі нерівності, виступаючі елементи слід видалити. Поверхня очищується від пилу і бруду і обробляється бітумним праймером. Це допоможе покращити зчеплення гідроізоляції і бетонної поверхні.
Перший крок – гідроізоляція
Вогкість - один з найсерйозніших ворогів для всіх без винятку конструкцій, що стикаються з грунтом. При облаштуванні підвалу шар гідроізоляції є обов'язковою умовою для створення комфортного мікроклімату. В якості гідроізоляції однаково добре впораються з завданням гідроізоляційна бітумна мастика або рулонні матеріали.
Найкраще, коли гідроізоляція змонтована по зовнішніх стінах. При цьому алгоритм робіт включає кілька етапів: підготовку поверхні, обробку ґрунтувальними складами, гідроізоляцію за допомогою мастики або рулонних матеріалів. Стежте за тим, щоб гідроізоляційний шар був суцільним.
Утеплення ззовні
Поверх змонтованого гідроізоляційного шару кріпиться утеплювач. Оптимальним варіантом є гладкі плити екструзійного пінополістиролу (XPS), такі як SWEETONDALE CARBON ECO. Цей матеріал стійкий до механічних впливів, має високу міцність і довговічність, а також хороші теплоізоляційні властивості.
Але є ще один важливий факт на користь гладкого екструзійного пінополістиролу. Структура матеріалу закритопориста навіть на поверхні утеплювача. Гладка поверхня має «запечатані вічка», які перешкоджають проникненню вологи в утеплювач. Екструзійний пінополістирол SWEETONDALE CARBON ECO чудово підходить для утеплення заглиблених частин будівлі, у тому числі підвалів і підлог по грунту.
Крім того, теплоізоляційні плити XPS додатково захищають гідроізоляцію від пошкоджень під час зворотної засипки.
Герметичність ізоляційних шарів практично на 100% забезпечує захист підвального приміщення. З цієї причини кріплення плит XPS до вертикальних стін проводиться за допомогою клей-піни, мастики без розчинників для приклеювання екструзійного пінополістиролу або спеціальних кріплень для фіксації плит XPS. Такі способи кріплення дозволяють зберегти шар гідроізоляції не пошкодженим.
При фіксації матеріалу на клей-піну або мастику пам'ятайте про те, що перед початком монтажу робочу сторону XPS важливо очистити від глянцю. Зробити це можна за допомогою ножівки або металевої щітки.
Якщо ви стали власником вже готового будинку з неутепленим підвалом, то краще за все виконати роботи за алгоритмом, описаним вище. Для цього доведеться провести виїмку ґрунту по периметру фундаменту на всю його глибину і зробити спочатку гідроізоляцію, до якої потім прикріпити шар утеплювача.
Однак часто реальність диктує свої умови. Якщо утеплення ззовні вже побудованого фундаменту з певних причин неможливе, то роботи можна зробити зсередини.
Читайте також: 6 кроків до утепленої відмостки
Утеплюємо стіни зсередини
Схема утеплення зсередини залежить від типу обраного фінішного шару. У разі, коли обробку внутрішніх стін планується виконати за допомогою штукатурки, при цьому стіни підвалу гідроізольовані зовні, то плити утеплювача приклеюються до стіни за допомогою клей-піни для екструзійного пінополістиролу або полімерцементних сумішей, а також фіксуються фасадними дюбелями.
Якщо перед утепленням заплановані роботи з гідроізоляції внутрішніх стін, то гідроізоляційний шар необхідно додатково захистити. Для цього стіни спочатку обробляють бітумною мастикою або обклеюють рулонними матеріалами, після чого зводять армовану захисну стіну і стяжку підлоги з бетону. Тільки після цього можна переходити до утеплення. Захист необхідний, щоб у процесі облаштування теплоізоляції не порушити шар гідроізоляції. Тільки після цього до захисної стіни з бетону кріпляться плити теплоізоляції. При цьому алгоритм робіт також буде залежати від типу фінішного покриття (штукатурка або обробка листовими матеріалами).
Для надійної фіксації теплоізоляційного матеріалу з поверхні XPS ножівкою потрібно видалити глянцевий шар і створити шорстку поверхню для кращої адгезії.
Або скористатися фрезерованими в заводських умовах плитами XPS CARBON ECO FAS
Фіксація утеплювача проводиться на рівну, суху поверхню. Монтаж починається з кутів приміщення, при цьому важливо стежити за зміщенням стиків в сусідніх рядах.
Через добу після приклеювання плит можна переходити до дюбелювання.
ВАЖЛИВО! Застосування дюбелів для фіксації теплоізоляційних плит при невеликій товщині захисного шару бетону несе дуже великі ризики пошкодження гідроізоляції, а значить, порушення її герметичності.
Через 1-3 дні від моменту фіксації утеплювача можна наносити базовий армуючий шар. Спочтаку наносимо штукатурно-клейову суміш, потім укладаємо армуючу сітку (вона втоплюється у складі товщиною 3 мм), після чого наноситься другий шар бази.
Джерело: SWEETONDALE
Інформацію опубліковано на правах реклами
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.