Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.319 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 42.993 |
USD | 41.150 | 41.649 | 41.319 |
EUR | 42.900 | 43.600 | 42.993 |
Ціни на енергоносії для населення продовжують зростати, і тема збереження енергоресурсів для багатьох українців стала нагальною. Як заощадити на опаленні будинку? Сьогодні розповімо про це на прикладі використання теплового насоса Hitachi.
Які аргументи при виборі теплового насоса у якості основного джерела опалення?
Зниження витрат. У порівнянні зі спалюванням газу, який дорожчає щороку, тепловий насос, що використовує електроенергію, набагато економніший.
Багатофункціональність. Тепловий насос може використовуватися для кондиціонування, опалення та гарячого водопостачання з високим COP (ефективністю використання електричної енергії). В умовах української зими з 6-ма місяцями опалювального періоду — це найкраще рішення з максимально високим COP.
Пристрій працює цілий рік: взимку — на опалення, влітку — на кондиціонування. Цілий рік — на підготовку гарячої води.
Відсутність блоків. Важливий аргумент для вибору системи тепловий насос-кондиціонування — відсутність внутрішніх та зовнішніх блоків. Блоки не псують фасад, зі стін не капає конденсат.
Як реалізувати систему опалення тепловим насосом у будинку?
Система опалення реалізована бочкою-акумулятором, яка заправляється гарячою водою на опалення, холодною водою на охолодження. Також є бойлер непрямого нагріву для ГВП, на який подається вода прямо з насоса.
Вода через змішувальні вузли подається на радіатори, теплу підлогу та вентиляційну установку.
Таким чином, завдяки оптимізації всіх приміщень по температурі, можна централізовано керувати цим процесом, економити під час експлуатації будинку, наприклад, коли ви йдете на роботу або їдете у відпустку.
Чи можна за допомогою теплового насоса підтримувати потрібний рівень вологості?
Так, можна встановити у вентиляційну систему централізований адіабатичний зволожувач. Це поверхневий зволожувач, на який подається очищена вода зі свердловини.
В такій системі ключову роль відіграє тепловий насос. Теплообмінник-водяний нагрівач, встановлений у вентиляційну систему, підігріває повітря, для того, щоб адіабатичний зволожувач міг працювати.
В такому випадку це ще одна можливість заощадити. Зволоження — енерговитратна частина, і якщо витрати перенести на тепловий насос, ви отримаєте значну економію.
Як реалізовується система кондиціонування через тепловий насос?
Для кондиціонування використовується вентиляційна система з рекуперацією, система з теплообмінником, який бере холодну воду з теплового насоса. Вода — основне джерело холоду, і він використовує максимальну потужність теплового насоса.
Підтримується температура радіаторами, на які подається вже змішана вода з бочки-акумулятора для того, щоб уникнути конденсації.
При наявності великих радіаторів, розрахованих на роботу з тепловим насосом, можна застосовувати фактично їх цілорічно, у тому числі для кондиціонування.
Яким чином уникнути конденсації на радіаторах?
Температура води, яка подається на радіаторах, підтримується автоматично.
Досягається така температура, що запобігає конденсації у контурі змішування для радіаторів.
У будинку для кондиціонування використовуються дві температури води.
“Гостра вода” — холодна, працює у вентиляційній системі, там, де є можливість збору конденсату.
Там, де нема такої можливості — використовується вода температурою +16°C. Це дає можливість запобігти конденсату.
Скільки коштує експлуатація будинку 200 кв.м?
Ці дані ми отримали від клієнта компанії “Вент-Сервіс”, офіційного дистриб’ютора Hitachi.
Клієнт шість років тому встановив тепловий насос Hitachi у приватному будинку площею 195 кв.м., де проживає постійно шість осіб. Тепловий насос крім обігріву, використовується для кондиціонування, вентиляції та зволоження.
Витрати на електроенергію впродовж року — близько 2000 гривень на місяць, і це всі експлуатаційні витрати теплового насоса.
На що звернути увагу при виборі теплового насоса?
Підбір теплового насоса без спеціальних знань — справа ризикована. До цього процесу рекомендується залучити проєктувальників і провести розрахунки.
При цьому враховується конструктив будинку — стін, підлоги, стелі.
Проводиться інженерний прорахунок: теплові втрати, потужності приладів, які використовуватимуться для приміщень. Радіатори, теплі підлоги, вентиляція, адіабатичне зволоження — все прораховується під конкретні температурні режими теплового насоса.
Врешті ви отримаєте експертний висновок, про те, що вам потрібен насос певної потужності.
Як швидко окупається тепловий насос?
У прикладі, який ми використовували вище, мова йшла про тепловий насос повітря-вода.
Його розрахунковий термін окупності — 4 років, за умови, що обладнання використовується лише для опалення.
Проте ми враховуємо, що насос використовується на підготовку гарячої води, кондиціонування та зволоження, так що фактично термін скорочується вдвічі, й складає 2-3 роки.
Купуйте теплові насоси від офіційного дистриб'ютора Hitachi в Україні на https://hitachi.in.ua/
Джерело: “Вент-Сервіс”
Інформацію опубліковано на правах реклами
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.