Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.867 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 48.453 |
USD | 41.500 | 42.010 | 41.867 |
EUR | 48.250 | 48.969 | 48.453 |
Довговічність і надійність плоскої покрівлі напряму залежать від якості матеріалів та дотримання технології її монтажу. Компанія SWEETONDALE розробила системне рішення для влаштування покрівлі, в якому важливу роль відіграє сучасний продукт для покращення адгезії — бітумно-полімерний праймер Sweetondale. Це готовий для застосування матеріал для ґрунтування будівельних конструкцій, що покращує зчеплення гідроізоляційних матеріалів з основою. Бітумно-полімерний праймер Sweetondale має високу проникаючу здатність і невеликий час висихання, він застосовується для підготовки (ґрунтування) ізольованих поверхонь (бетонна плита, цементно-піщана стяжка) перед укладанням покрівельних і гідроізоляційних матеріалів, що наплавляються і самоклеяться, а також перед нанесенням бітумних мастик.
“Виключення етапу праймування під час підготовки основи дозволяє заощадити не більше ніж 1,5% вартості матеріалів, проте суттєво знижує якість робіт, скорочує термін служби покриття й суперечить вимогам будівельних норм і технології монтажу бітумної гідроізоляції”, — зазначають в компанії.
Технічні спеціалісти SWEETONDALE підготували покрокову інструкцію монтажу, яка допоможе уникнути типових помилок при монтажі плоскої покрівлі.
При роботі з бітумно-полімерним праймером важливо дотримуватися техніки безпеки:
Температурний діапазон проведення робіт з використанням бітумно-полімерного праймера SWEETONDALE коливається від -15°С до +40°С.
Не рекомендується наносити праймер під прямим сонячним промінням, щоб уникнути нерівномірного висихання.
Також варто призупинити роботи під час атмосферних опадів та при надмірній вологості повітря.
Не можна наносити праймер на обмерзлу і мокру основу.
Задля мінімізації ризиків, пов'язаних з неправильним приготуванням суміші, бітумно-полімерний праймер SWEETONDALE постачається вже готовим до використання. Матеріал не потребує додаткового прогрівання, достатньо лише ретельно перемішати його. Для перемішування праймера можна використовувати низькообертовий дриль зі спеціальною насадкою.
При температурі нижче +5°С праймер попередньо потрібно витримати при кімнатній температурі близько доби.
Якісна підготовка основи — необхідна умова для максимальної адгезії гідроізоляції. Основа під покрівлю має бути рівною, чистою та міцною. Перед нанесенням праймера необхідно:
Після підготовки основи можна починати ґрунтування поверхні. Роботи виконуються за допомогою хутряного валика або пензля.
Фахівці SWEETONDALE звертають увагу, що використання хутряного валика істотно підвищує швидкість виконання робіт і забезпечує рівномірне нанесення.
Спеціалісти рекомендують кути та інші важкодоступні місця в обов’язковому порядку промазувати пензлем з жорсткою щетиною.
Не рекомендується використовувати механічні способи нанесення — повітряне або безповітряне розпилення.
Витрата матеріалу становить: 0,20-0,40 л/м² (1 л праймера в середньому на 3 м² поверхні).
Час висихання праймера близько 10-24 годин залежно від температури навколишнього повітря і вологості. Праймер вважається висохлим, якщо при перевірці його поверхня не є липкою (можна прикласти паперову серветку, якщо на серветці не лишається слідів бітуму — праймер просох).
Після нанесення й висихання праймера виконують укладання гідроізоляційного килима HYDROBASE.
Якщо роботи виконуються при температурі нижче +5°С, бітумно-полімерні рулонні матеріали потрібно відігріти по всьому об’єму матеріалу. Для цього потрібно витримати матеріали при температурі не нижче +15 °С протягом 24 годин до початку монтажних робіт.
Перед наплавленням рулонного бітумно-полімерного матеріалу (РБМ) рулон потрібно розгорнути на підготовленій основі, вирівняти, орієнтуючись відносно вже укладених смуг. Обов’язково потрібно забезпечити потрібний напуск по поздовжніх і поперечних кромках.
Фахівці рекомендують залишити матеріал у розгорнутому вигляді на певний час, щоб зменшити ризик появи дефектів у мембрані під час монтажу.
Перед наплавленням потрібно обов’язково перевірити зміщення торцевих швів: воно повинно становити не менше 500 мм.
Зверніть увагу, що важливою умовою запобігання первинним деформаціям рулонних бітумно-полімерних матеріалів є їхнє правильне зберігання: рулони мають зберігатися у вертикальному положенні, бути захищеними від прямих сонячних променів (особливо якщо відсутня захисна плівка на палеті).
Суміжні рулони укладають із торцевим напуском щонайменше 150 мм та крайовим не менше 100 мм (для одношарових матеріалів — від 120 мм).
У місцях Т-подібних стиків рекомендується підрізати кут рулону для кращої герметизації та уникнення непроплавів.
Після цього можна починати роботи з наплавлення. Матеріал потрібно скатати до центру з обох боків, бажано на трубу чи шпулю. Наплавлення виконують, рівномірно прогріваючи пальником нижню поверхню матеріалу й основу, приділяючи особливу увагу зонам напусків. Рулон розгортають на себе, щоб уникнути пошкодження гідроізоляції.
Невеликий валик бітумної маси в місці зіткнення рулону з основою свідчить про правильний температурний режим наплавлення.
Поліетиленова плівка на звороті повинна бути повністю розплавлена, а індикаторний малюнок — деформований.
Наплавлені полотна не повинні мати складок або хвиль. Після укладання зону напусків потрібно ретельно прокачати силиконовим роликом. Однією з ознак герметичності зварного шва є витікання бітумної маси з-під бічної кромки матеріалу суцільним валиком, приблизно на 5-25 мм.
Другий шар наплавляється з розбіжністю швів не менше 300 мм, зазвичай 500 мм (по середині нижнього полотна). Напуски рулонів верхнього шару витримувати такі ж, як і для нижнього шару: 100 мм крайовий, 150 мм торцевий.
Зверніть увагу, що недостатнє прогрівання рулонного матеріалу або нерівномірний прогрів призводять до здуття й відшарувань. Під час наплавлення не допускайте надмірний перегрів матеріалу
Використовуючи бітумно-полімерний праймер та дотримуючись чітких рекомендацій спеціалістів, ви отримаєте довговічне й надійне покриття. Інвестиції в правильну технологію монтажу швидко окупаються через відсутність витрат на передчасні ремонти покрівельного покриття.
Бітумно-полімерний праймер SWEETONDALE є ключовим елементом у створенні надійної та довговічної покрівлі. Його використання сприяє високій адгезії рулонних матеріалів HYDROBASE до основи, пришвидшує монтаж та знижує ймовірність відшарувань і протікань.
Продукт виготовляється відповідно до Технічних Умов, що відповідають всім вимогам ДСТУ Б В.2.7-108-2001 «Будівельні матеріали. Мастики покрівельні та гідроізоляційні. Загальні технічні умови (ГОСТ 30693-2000)». Виробництво розташоване в Україні й враховує сучасні стандарти якості та потреби вітчизняного ринку.
Додаткову інформацію про продукт, його застосування, логістику та вартість можна отримати у регіональних представників SWEETONDALE або на сайті www.sweetondale.cz. Телефон для довідок: 0 800 50 07 05.
Джерело: SWEETONDALE
Інформацію опубліковано на правах реклами
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.