РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.734 EUR: 49.121
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.734
EUR 40.000 41.000 49.121
USD 41.500 41.999 41.734
EUR 48.800 49.500 49.121
Новость

В Україні будуватимуть траси, що служитимуть на третину довше

З 1 вересня в Україні діють ДБН, що дозволяють використовувати геосинтетичні матеріали при будівництві трас

2036
12 ноября 2019 г.


Геосинтетики значно продовжують строк служби дорожного покриття

З осені українські дороги можуть проектуватися ще якіснішими: рекомендовано використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві

«Геосинтетичні матеріали мають використовуватися більш широко, адже це якість, а отже, більший строк служби наших доріг. Крім того, вони дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг. Це також екологічно - зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт. Тому ми вкотре акцентуємо увагу на цій темі і вже внесли відповідні зміни у ДБН, де рекомендуємо використовувати геосинтетики при будівництві трас. Норми діють з 1 вересня цього року», - розповів президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Він підкреслив, що такі матеріали особливо важливо застосовувати на слабких грунтах та грунтах з підвищеною вологістю для покращення міцності дорожнього покриття.

В цілому, за підрахунками експертів, використання геосинтетиків у дорожньому будівництві дозволяє до 20% укріплювати дорожнє покриття, до 30% підвищувати строк його служби та загалом знижувати утворення можливих дефектів на дорогах.

Крім того, геосинтетики прості у використанні та укладанні, а також компактні при транспортуванні. «Впевнений, майбутнє якісних доріг саме за геосинтетиками!» - підсумував Парцхаладзе.

Сьогодні у світі випускається близько 400 видів геосинтетиків. Це геотекстиль, геосинтетичні гратки та сітки, геомембрани та геокомпозити. Вони можуть бути у вигляді рулонів, стрічок чи об'ємних матеріалів, один із компонентів яких виконаний із синтетичного або натурального полімеру.

Раніше ми розповідали, що з цієї осені траси повинні будувати з обов‘язковими розривами дорожнього огородження. А також про те, що на дорогах почнуть з’являтися протизасліплювальні екрани.


Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 


Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Обновление ДБН
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Читать полностью
08 ноября 2019 г.
2137
В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах...
06 ноября 2019 г.
1956
З вересня цього року траси повинні будуватись з обов‘язковими розривами дорожнього огородження...
05 ноября 2019 г.
2272
У Конфедерації будівельників України вважають, що потрібно збільшувати кількість електрозаправок, зм...
16 июня 2025 г.
2798
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2562
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3034
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 июля 2025 г.
1707
Роль праймера у створенні надійної адгезії та технічні переваги бітумного праймера SWEETON...
30 июня 2025 г.
7163
Через зростання цін і нестачу доступного житла Барселона стикається з серйозною житловою кризою. Том...
19 июня 2025 г.
3084
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
481
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3105
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!