РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.629 EUR: 47.903
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.629
EUR 40.000 41.000 47.903
USD 41.370 41.831 41.629
EUR 47.420 48.221 47.903
Новость официальная

В Україні набрали чинності вимоги до енергоефективності будівель за європейськими стандартами

Прийняття вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії (НЗЕБ) є важливим кроком на шляху до енергетичної незалежності України
2082
03 апреля 2025 г.

Набрали чинності вимоги до будівель за стандартом НЗЕБ

В Україні почали діяти вимоги щодо сертифікації будівель за стандартом НЗЕБ. Відповідний наказ Мінрозвитку від 06 лютого 2025 року №168 «Деякі питання запровадження вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії» набрав чинності 1 квітня.

Прийняття вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії (НЗЕБ) є важливим кроком на шляху до енергетичної незалежності України та її інтеграції до Європейського Союзу.

“Будівлі з близьким до нульового рівнем споживання енергії - це сучасні, комфортні та екологічно чисті будівлі, які дозволяють заощаджувати кошти на комунальних послугах. Завдяки високій енергоефективності, такі будівлі потребують менше енергії для опалення та охолодження, що робить їх більш економічними та екологічно стійкими. Наразі ми затвердили вимоги, які дозволяють сертифікувати будівлі за стандартом НЗЕБ. Але важливо підкреслити, це поки що не обов'язок, а можливість. Ми пропонуємо варіанти, а не встановлюємо жорсткі правила. Я щиро вірю, що в недалекому майбутньому ми зможемо повністю перейти на такий тип будівництва. А поки що це чудова нагода для нас усіх пробувати, вчитися та набиратися необхідного досвіду”, - зазначила Перша заступниця Міністра Альона Шкрум.

Будівлі НЗЕБ - це будівлі з дуже високою енергетичною ефективністю, де майже нульова або дуже незначна кількість необхідної енергії повинна надходити переважно з відновлюваних джерел енергії, вироблених на місці або поблизу.

Вимоги до будівель НЗЕБ в Україні включають:

- вимоги до класу енергоефективності будівлі;

- вимоги до показника споживання первинної енергії з невідновлюваних джерел енергії будівлею;

- вимоги до частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;

- вимоги до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій будівлі;

- вимоги до повітропроникності будівлі;

- вимоги до інженерних систем будівлі.

Чому це важливо?

  • Енергетична незалежність: Будівлі НЗЕБ споживають менше енергії, що зменшує залежність України від імпорту енергоносіїв.
  • Екологічна стійкість: Будівлі НЗЕБ викидають менше парникових газів, що сприяє боротьбі зі зміною клімату.
  • Економічна вигода: Будівлі НЗЕБ мають нижчі експлуатаційні витрати, що дозволяє заощаджувати кошти.
  • Європейська інтеграція: Вимоги до будівель НЗЕБ відповідають європейським стандартам, що сприяє інтеграції України до ЄС.

 Гарантія Ruukki Україна: відповідальність, перевірена часом 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
mindev
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 апреля 2025 г.
2729
Діяльність ЦЗО координуватиме Агентство відновлення. Закупівлі, які охоплюватиме діяльність орг...
02 апреля 2025 г.
2466
В Україні загострився дефіцит працівників. Компанії активно пропонують вакансії чоловікам старше 60 ...
02 апреля 2025 г.
3099
Безпрецедентно велика частка підприємців нейтрально оцінює економічну політики уряду у питаннях...
16 июня 2025 г.
2738
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2528
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
2990
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
Сегодня
6354
Район стане прикладом того, як місто може адаптуватися до змін клімату та ефективно використовувати ...
Вчера
4595
Будівля центру є прикладом передової архітектури з домінуванням бетону й скла. Центр частково &ldquo...
Вчера
6465
Натхненням для проєкту стали природа та світло Австралії. Низький горизонтальний обрис терміналу від...
Сегодня
2732
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
408
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
2979
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: Business Day КБУ відбудеться вже в середу 18 червня! (ЗАХІД ВЖЕ ВІДБУВСЯ)
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
18
июня
необходима регистрация