РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.041 EUR: 48.427
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.041
EUR 40.000 41.000 48.427
USD 41.780 42.185 42.041
EUR 48.120 48.740 48.427
Новость

Перша в Україні плавуча сонячна електростанція може з'явитися у Житомирі

Для розробки технічного рішення та дорожньої карти комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради залучила грантове фінансування в рамках проєкту Ukraine towards Carbon Neutrality
3410
16 апреля 2025 г.

Перша в Україні плавуча сонячна електростанція

У Житомирі в 2026-2027 роках можуть побудувати першу в Україні плавучу електростанцію. Про це розповів Директор комунальної установи «Агенцій розвитку міста» Житомирської міської ради Борис Пахолюк.

За його словами, впродовж 2025-2026 років в рамках проєкту Ukraine towards Carbon Neutrality (U_CAN) комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради планує розробити проєктно-кошторисну документацію на будівництво плавучої сонячної електростанції на річці Тетерів у місті Житомирі потужністю до 10 кВт, а також дорожню карту (алгоритму дій) щодо її будівництва.

Водночас у коментарі Property Times Борис Пахолюк зауважив, що розроблені та впроваджені інженерні рішення та дорожня карта мають стати основою для подальшого масштабування проєкту упродовж 2027-2030 років.

Для розробки технічного рішення (проєктно-кошторисної документації на будівництво плавучої сонячної електростанції та дорожньої карти (алгоритму дій) щодо її будівництва) комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради залучила грантове фінансування в рамках проєкту Ukraine towards Carbon Neutrality (U_CAN), який фінансує Європейське виконавче агентство з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA), що діє від імені Європейського Союзу.

Уперше публічно ідея плавучої сонячної електростанції на річці Тетерів була представлена на міжнародній виставці-конференції REBUILD UKRAINE 2023, яка відбулася в лютому 2023 року у Варшаві (Польща).

За словами Бориса Пахолюка, ця ідея є не лише енергетичним проєктом, а й має надважливий екологічний компонент, що спрямований на покращення екологічного стану річки через зменшення випаровування, скорочення розмноження інвазивної водної флори (цвітіння) та стабілізації температури води у водосховищах на річці Тетерів.

Також експерт зауважує, що за поточною оцінкою проєкт не призведе до суттєвих змін у тарифах на електроенергію для населення. Утім це може зменшити навантаження на загальну електромережу та знизити чи стримати зростання тарифів на послуги з централізованого водопостачання/водовідведення та теплопостачання.

Основним викликом у реалізації вбачається визначення оптимального технічного рішення та отримання документів дозвільного характеру.

Нині в Україні активно запроваджують використання відновлювальних джерел електроенергії, але експерти зазначають, що українське законодавство, яке регулює «зелену» енергетику, недосконале. До прикладу, в Україні відсутня законодавча база, яка б регулювала такі проєкти, як плавуча сонячна електростанція.

Юрист Сергій Даців, пояснив що зараз українське законодавство прямо не вказує на можливість реалізації таких проєктів, тож для реалізації подібних ініціатив потрібно внести зміни в законодавство і дозволити використання водних об’єктів для потреб розміщення плавучих СЕС.

Голова профільної асоціації також вказує на відсутність потрібного законодавства. За його словами, через це реалізувати проєкт плавучої сонячної електростанції буде важко. «Можливо побудувати невелику станцію на штучній водоймі. Умовно кажучи, на власній земельній ділянці, викопати котлован та залити його водою, поставивши туди плавучі сонячні панелі», - додає він.

Однак говорити про реалізацію великих проєктів без внесення законодавчих змін наразі складно.

 Оптимізація витрат на інженерні системи: що варто знати забудовникам? 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Автор: Ганна Нагребельна

Источник:
propertytimes
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
16 апреля 2025 г.
2421
Це залишки коштів, які надійшли в попередні роки від ЄС...
15 апреля 2025 г.
3448
Допомога виплачується щомісяця на кожного члена родини ВПО з уразливих категорій українців або тим, ...
22 сентября 2025 г.
3540
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
13 августа 2025 г.
3758
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
12 сентября 2025 г.
190065
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
1759
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання т...
24 октября 2025 г.
3107
Цього року InterBuildExpo відбудеться з 22 по 24 жовтня. Розділи виставки та повна ділова прогр...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: V Український Будівельний Конгрес 2025: еволюція девелопера та рушійні фактори
21 листопада 2025 року у Києві, у просторі КВЦ «Парковий» (вул. Паркова дорога, 16А, 3-й поверх), відбудеться V Український Будівельний Конгрес — ключова подія будівельної та девелоперської індустрії України.
КВЦ Парковий
21
ноября
09:00 – 22:00
необходима регистрация