Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.836 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 48.897 |
USD | 41.550 | 42.010 | 41.836 |
EUR | 48.550 | 49.249 | 48.897 |
Захід організовано FIEC EU, її італійським членом Ance, Конфедерацією будівельників України (КБУ) та EIC – European International Contractors, у співпраці з Neo-Eco Ukraine. Ця практична та змістовна подія зібрала разом лідерів #ЄС, українських та італійських урядовців і представників компаній, а також лідерів зелених інновацій, щоб обговорити виклики, можливості та реальні приклади сталого відновлення України.
Гвідо КАСТЕЛЛІ (Guido CASTELLI), Сенатор Італійської Республіки - Надзвичайний комісар з відновлення після землетрусу 2016 року.
«Сьогодні ми маємо честь проводити цю подію у Римі — в самому центрі Італії. Це важливо не лише з географічної точки зору, а й з точки зору солідарності: ми хочемо чітко продемонструвати, що питання відбудови України перебуває в центрі уваги європейської спільноти. Відновлення України — це завдання величезного масштабу, яке потребує не лише інфраструктурних рішень, а й глибокого розуміння соціоекономічних процесів. Ми маємо враховувати усі аспекти — від економіки до якості життя громадян. Італія має власний досвід подолання наслідків катастрофічних подій — зокрема, землетрусу 2016 року — і ми готові поділитися цим досвідом, щоб допомогти українському народу. Ми вже обговорювали ці питання у Лондоні, Лугано, а сьогодні — у Римі — ми робимо ще один крок до зміцнення нашої співпраці. Я переконаний, що об’єднавши зусилля, ми зможемо забезпечити ефективну, стійку та справедливу відбудову України».
Алессандро Каттанео (Alessandro Cattaneo), Член Палати депутатів Італії
«В Італії ми приділяємо велику увагу відбудові України, розуміючи як гуманітарну, так і стратегічну важливість цього процесу. Нещодавно в Італійському парламенті було оголошено про створення спеціального фонду у розмірі 300 мільйонів євро, який буде спрямовано на підтримку українського відновлення. Ми розглядаємо це як унікальну можливість для поглиблення двосторонньої співпраці та активного залучення італійського бізнесу до реалізації проєктів в Україні. Багато наших компаній вже висловили зацікавленість, адже Італія має глибокий досвід у сфері будівництва, інфраструктури та урбаністики. Ми віримо у перспективність цієї співпраці — як з точки зору економіки, так і з огляду на європейську солідарність. Наші дипломатичні представництва у різних країнах не лише підтримують цей процес, а й стають платформами для встановлення ділових зв’язків між українськими та італійськими компаніями. Особливу подяку хочу висловити ANCE за ініціативу та постійну підтримку цього напрямку. Перед нами — великий шлях, і ми готові пройти його разом».
Ізабелла де Монте (Isabella de Monte),Членкиня Палати депутатів Італії
«Тема відбудови України — це не просто політичне чи економічне питання, це справа збереження ідентичності цілого народу. Як членкиня Європейського парламенту та учасниця Центральноєвропейської ініціативи, я беру участь у формуванні підходів ЄС до підтримки країн, що прагнуть стати його частиною. В рамках транспортних і енергетичних ініціатив ми вже сьогодні розробляємо плани, які інтегрують інфраструктурне відновлення України в ширші європейські проєкти. Усі ми добре усвідомлюємо, що російська агресія має на меті знищити українську культуру, мову, самобутність — і саме тому відновлення України є водночас і процесом фізичної відбудови, і актом захисту її національної цілісності. У нас в Італії є чітке бачення: ми хочемо бути партнерами в цьому процесі. І це партнерство не обмежується великим бізнесом — ми відкриваємо можливості й для малих та середніх італійських компаній, які можуть запропонувати високі професійні стандарти, інновації та європейські цінності. Вірю, що попереду в нас спільний шлях, на якому ми будемо працювати пліч-о-пліч заради сильнішої, вільної та відновленої України».
Кетіл Тоннінг, Голова Task Force “Ukraine”, Почесний Президент FIEC
«Сьогодні я маю честь представляти робочу групу з відбудови України. Але коли ми говоримо про відбудову, ми маємо на увазі не лише фізичне відновлення інфраструктури — ми говоримо про відновлення цінностей: гідності, законності, прозорості та сталого розвитку, які лежать в основі Європейського Союзу. Відбудова України — це також можливість для всієї Європи зміцнити єдність, довіру та екологічну відповідальність. Ми повинні впроваджувати високі стандарти якості, використовувати місцеві матеріали, дотримуватися принципів сталого будівництва. Це також означає боротьбу з корупцією, прозорість тендерів і контрактів, а також повну відповідність міжнародним нормам. Успіх цієї відбудови залежить не лише від наявності фінансів чи ресурсів — він залежить від здатності побудувати довіру. Довіру з боку інвесторів, громад, партнерів. Україна має величезний потенціал, але реалізувати його можливо лише за умов функціонуючих інституцій, справедливих процедур і законності. Спільно з Конфедерацією будівельників України ми вже працюємо над тим, аби європейські стандарти стали основою української відбудови. Це не лише про відновлення будівель — це про формування безпечного, сучасного і справедливого простору життя.
Пані та панове, відбудова України — це не лише обов’язок, це історична можливість. Можливість для України, для Європи, для всього демократичного світу. Об’єднаймо зусилля — і відбудуємо не просто Україну, а її майбутнє».
Gaetano Vecchio, Віцепрезидент Італійської асоціації міжнародних підрядників, Президент Групи МСП при ANCE
«Війна, яка триває в Україні, має чітке розмежування: є агресор і є той, хто змушений захищатися. І ми, як представники італійського будівельного сектору, чітко усвідомлюємо, на чиєму боці правда. Для нас Україна — це Європа. Ми прагнемо, щоб Україна не лише перемогла, а й інтегрувалася у європейську спільноту, спираючись на моделі ЄС у відбудові, розвитку та модернізації.
ANCE об’єднує як великі, так і малі будівельні компанії, і ми впевнені, що саме малий і середній бізнес може стати рушієм ефективної та гнучкої відбудови. Ми бачимо великі можливості для італійських компаній — не лише як виконавців, а як справжніх партнерів України у створенні нової, сильної інфраструктури. Співпраця з Конфедерацією будівельників України — це для нас не просто технічне чи ділове партнерство. Це партнерство цінностей, бачення й спільної відповідальності. Ми маємо досвід роботи в десятках країн світу, і впевнені, що можемо зробити реальний внесок у відбудову України. Бо, зрештою, ваш дім — це і наш дім. І ми готові його будувати разом».
Лев Парцхаладзе, Президент Конфедерації будівельників України
«Сьогоднішній спеціальний захід, що відбувається напередодні Ukraine Recovery Conference 2025, став яскравим прикладом того, як зелена трансформація вже інтегрується в реальний процес відбудови України. Ми не просто говоримо про сталий розвиток — ми демонструємо його через конкретні проєкти, повторне використання матеріалів, екотехнології та сучасні підходи до будівництва, які вже реалізуються на місцях. Зелена відбудова — це не стратегія майбутнього, а поточна реальність, яка отримує широку підтримку серед українських і міжнародних партнерів. Вона є точкою перетину економічної ефективності, екологічної відповідальності та міжнародної солідарності. Дякуємо нашим партнерам — FIEC, ANCE, EIC, Neo-Eco Ukraine — за цю ініціативу, змістовну дискусію та спільне бачення сталого відновлення. Це лише початок — попереду ще багато роботи, але саме такий діалог формує якісні рішення і партнерства. Україна має шанс відбудуватися краще, екологічніше й відповідальніше. Ми готові до цього виклику».
Giorgio Lupoi, президент Італійської асоціації інжинірингових та архітектурних організацій (OICE)
«Партнерство та співпраця — це фундаментальні елементи для налагодження стійких відносин між нашими інженерно-архітектурними організаціями та Україною. OICE об’єднує понад 1500 компаній із більш ніж 80 країн світу, і ми вже третій рік активно працюємо з українськими колегами, щоб спільно відновлювати інфраструктуру та модернізувати Україну. Наша робота охоплює як професійні спільноти, так і співпрацю з Міністерством закордонних справ Італії у сфері відбудови. Ми впевнені, що відновлення України має базуватися на міжнародних та європейських стандартах, що забезпечить її якість, прозорість і довготривалу ефективність. Але ми не просто відбудовуємо — ми створюємо нову, кращу реальність. Ми проєктуємо майбутнє, яке буде більш стійким, екологічним і гнучким. І це майбутнє ми будуємо разом з Україною».
Fabien Porcher, Спеціаліст з питань кліматичної дипломатії, Європейська Комісія
«Зелена відбудова України — це не просто один із напрямів нашої роботи, це фундаментальний пріоритет Європейського Союзу. Ми розглядаємо цей процес як історичну можливість, що трапляється раз у покоління: відновити країну, яка вже три роки живе в умовах війни, і водночас закласти основи для кліматично стійкого майбутнього. Водночас ми розуміємо, що відновлення в умовах триваючого конфлікту є надзвичайно складним завданням. І хоча наразі бракує повної координації, чітких стандартів і достатнього фінансування — це не применшує важливості вже зроблених кроків. Ми бачимо рішучість української влади, перші урядові ініціативи, проєкти законів щодо зеленої відбудови та залучення громадянського суспільства. Йдеться не лише про житло, енергоефективність чи екологічне будівництво — йдеться про системну трансформацію, здатну змінити українську економіку, зробити її більш стійкою до кліматичних викликів і інтегрованою в європейський простір. Україна вже заявила про свою мету досягти кліматичної нейтральності до 2050 року — і це збігається з Європейським зеленим курсом. Ми, зі свого боку, залишаємося відданими підтримці цього шляху і віримо, що зелена відбудова має стати спільною відповідальністю та спільним успіхом».
Зелена відбудова: ситуація в Україні
Ольга Юхимчук, Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції
«Метою відбудови України має стати не просто повернення до передвоєнного стану, а повноцінна розбудова та інтеграція до ЄС на засадах сталого розвитку й цілей Європейського зеленого курсу. Це забезпечить зростання економіки, відкриє нові ринки експорту та розвиток галузей із доданою вартістю.
Європейський зелений курс спрямований на трансформацію економіки у низьковуглецеву та сталу систему, а до 2050 року країни ЄС мають досягти кліматичної нейтральності. Україна — одна з перших, хто підтримав цей курс.
Попри значні руйнування через російську агресію, відбудова триває: реалізуються проєкти з розвитку інфраструктури, систем тепло-, водо- та електропостачання, соціальної і транспортної мережі. Досягнення сталого розвитку неможливе без законодавчих засад для інвестицій у зелений розвиток. Наразі проходить обговорення проєкту закону «Про засади зеленого відновлення України», що створить прозорі умови для залучення фінансування. Стала відбудова передбачає комплексну трансформацію будівель за європейськими стандартами — підвищення енергоефективності, впровадження NZEB, циркулярної економіки, екологічної сертифікації та використання відновлюваних джерел енергії. Зелене будівництво — необхідність, що формує нові стандарти якості життя, створює робочі місця, особливо важливі на фоні кадрового дефіциту. Пріоритет — професійна освіта у зеленому будівництві.
Міндовкілля підтримує проєкти екологізації і декарбонізації будівельної сфери, які посилять потенціал зеленої відбудови, розвиток ринку праці, реінтеграцію ветеранів та реформування законодавства для досягнення цілей зеленого курсу.»
Доменіко Кампогранде, Генеральний директор FIEC
«У нас відбувся чудовий обмін досвідом, і я хочу зазначити: ми щиро запрошуємо наших партнерів з України. Це надзвичайно важливо. Ми розуміємо, що сьогодні їм непросто подорожувати за межі країни, тож особливо цінуємо їхню сьогоднішню присутність та участь.»
Зелена відбудова: погляд Молдови
Володимир Болеа (Vladimir Bolea), Віцепрем'єр-міністр, Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови
«Республіка Молдова твердо підтримує Україну, засуджує російське вторгнення та стоїть пліч-о-пліч із українським народом. Молдова перебуває на шляху до інтеграції в Європейський Союз, і ці зміни є важливими також для України. Ми плануємо побудувати міст, який з’єднає наші країни, а також розвивати залізничне сполучення між Молдовою і Україною. Залізниця «Бербаркса» стане ключовим проєктом на найближчі 25 років, що зв’яже Молдову з українськими містами та Європою загалом. Молдова має великий логістичний потенціал із понад тисячею кілометрів залізничних колій, що є стратегічною перевагою для підтримки відбудови України. Ми працюємо над трьома залізничними вузлами, які сприятимуть євроінтеграції і розвитку регіонального транспорту. Наші проєкти є енергоефективними, стійкими та спрямовані на оптимізацію перевезень. Молдова розглядає ЄС не лише як партнера, а й як економічного і соціального союзника, зокрема у сфері сталого розвитку, прозорості та гнучкості. Народ Молдови у 2022 році чітко висловив підтримку Україні та її відбудові, і ми зараз наполегливо працюємо над втіленням цієї підтримки у конкретні результати. Для нас Україна — не просто країна, яку треба підтримати, а стратегічний партнер у процесі відновлення і розвитку. Ми переконані, що спільні зусилля принесуть плідну співпрацю і створять міцну основу для сталого майбутнього обох країн.»
Дойна Ністор (Doina Nistor), Заступник Міністра економічного розвитку Молдови
«Ми працюємо над розвитком інфраструктури та цифровізації, адже Україна — наш сусід і партнер із понад тисячею кілометрів спільного кордону. Солідарність — наш головний принцип. Українські біженці в Молдові — частина нашого народу, і ми дбаємо про їхній захист та безпеку. Відбудова України має бути безпечною, екологічною та відповідати європейським стандартам. Ми реалізуємо проєкти енергетичного зв’язку, розвиваємо інфраструктуру охорони здоров’я та прагнемо до сталих результатів. Молдова добре знає проблему міграції: десятки тисяч наших громадян працюють за кордоном, тому ми шукаємо безпечні рішення цієї проблеми, яка є важливою для нашого регіону.»
У першій дискусійній панелі, модератором якої виступив Олександр Червак, виконавчий директор КБУ, учасники презентували конкретні приклади реалізованих і перспективних проєктів зеленої відбудови в Україні. Серед них — екологічний житловий квартал у місті Тетіїв, ініціативи з повторного використання матеріалів, проєкти за підтримки ЄС, а також конкурсне проєктування нового житла у Харкові в межах програми Фостера.
Участники панелі:
Під час другої панелі, яку модерувала Kate Le Moignic, директор з міжнародних зв’язків Neo-Eco Ukraine, обговорювалися сучасні рішення в галузі екоматеріалів. Представники провідних компаній з України, Бельгії, Естонії, Норвегії та інших країн поділилися досвідом використання дерев'яних модулів, бетону з переробки, конопляних матеріалів, "зеленого" цементу й інноваційних підходів до управління будівельними відходами.
Участники панелі:
З завершальним словом виступили:
«На нашій зустрічі відбувся не просто обмін ідеями — я сподіваюся, ми почали вибудовувати справжні мости між країнами, а головне — між людьми. У нас є спільна мета: підтримати Україну та допомогти їй інтегруватися в європейське майбутнє. Сьогоднішні учасники переконливо продемонстрували, що зелена відбудова — це не далека мрія, а цілком реальний і практичний проєкт: від вибору відповідних матеріалів, про які ви почули, до сталих підходів, що формують нашу спільну подальшу роботу. Коли ми говоримо про координацію, довгострокову налаштованість та довіру — важливо пам’ятати, що відбудова стосується не лише інфраструктури. Йдеться про відновлення довіри до інституцій та про віру в краще майбутнє для наступних поколінь. Ця відбудова можлива лише в партнерстві з Україною, за участі основних європейських донорів і всіх зацікавлених сторін.»
«Ми вважаємо, що такі сайд-івенти мають усі шанси стати гарною традицією — якісною та корисною складовою, яка постійно супроводжуватиме майбутні конференції #URC. Кажуть, наступна #URC може відбутися в Польщі — сподіваємося, незабаром це стане відомо, і ми будемо раді підтримати. Зі свого боку КБУ готова підтримати італійські та європейські компанії — допомогти реалізувати в Україні ті проєкти, які сприятимуть її швидшій відбудові. І ми віримо, що такий діалог з бізнесом — це ключ до успіху.»
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.