РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.646 EUR: 43.724
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.646
EUR 40.000 41.000 43.724
USD 41.440 41.839 41.646
EUR 43.470 44.179 43.724
Новость

Ринок заміської нерухомості під Києвом продовжує зростати

Житло за містом не втрачає попит. Ба більше - ринок активно переформатовується, з’являються нові концепти та нішеві продукти, які мають всі шанси урвати левову частку попиту
14176
07 февраля 2022 г.


Заміська нерухомість: тренд
на зростання продовжуюється


У 2021 році попит на заміські формати продовжував зростати, хоча дещо меншими темпами, ніж у 2020 році. У середньому він збільшився за рік в межах 10-15%, що доволі непогано, а в окремих форматах і сегментах (зокрема таунхауси поблизу Києва, житлові комплекси з мікс-форматом житла, комплексні ЖК з розвинутою інфраструктурою, низькою поверховістю та варіативною лінійкою квартирографії) це зростання було ще більшим - ще плюс 8-10%.

На тлі зростання попиту на заміське житло зросла зацікавленість девелоперів до цього сегменту. Причому, йдеться не про застарілі формати, а комплексні проекти розвитку територій, де, окрім житла, створюється певна інфраструктура.

Формати, в яких є щонайменше 5 важливих функцій у складі (житлова, комерційна, розважальна, рекреаційна, соціально-побутова), помітно виграють боротьбу за покупця. Власне, саме вони зосереджують на собі до 45% загального попиту.

Частина потенційного попиту з суто заміського формату котеджних містечок перемістилась у сегмент заміських багатоквартирних проєктів низької поверховості ще й за рахунок вибухового зростання цін на будинки через зростання собівартості будівництва.

Нагадаємо, що у першій половині року спостерігалось експонентне зростання цін на сировинних ринках, що тягнули вартість будівельних матеріалів до зростання. Собівартість будівництва зросла в середньому на 45-60% залежно від технології та використовуваних матеріалів, що безперечно позначилось і на кінцевій ціні.

А з урахуванням вартості земельної ділянки, прокладання комунікацій, витрат на догляд за прибудинковою територією це виливається в копійчину.

Щоправда, про масовий відтік покупців говорити не варто: є істинні фанати заміського будівництва, які надають перевагу саме будинкам і готові витрачати кошти. Серед них ще намітилась тенденція купівлі земельних ділянок «про запас», коли будівництво не починалось прямо тут і зараз, а власник займав вичікувальну позицію, поки на ринку будматеріалів відбудеться корекція цін.

Ще одна тенденція 2021 року - навала нової пропозиції суто заміських форматів. Сегмент коттеджних містечок, зокрема формат таунхаусів, переживає справжнє піднесення ось уже другий рік поспіль. Загальний обсяг пропозиції за останній рік в Київській області зріс на 25%, що чимало, зважаючи на попередні роки стагнації.

Серед багатоквартирного сегменту заміської нерухомості покупець надає перевагу проєктам комплексної забудови в кількох форматах, а саме: екопроєкт з рекреаційною складовою (водойма, парк на території, обов’язково з активними видами відпочинку та спорту, ліс по сусідству тощо), нішеві низькоповерхові комплекси представницького класу з персоналізацією пропозиції (наприклад, комплекси, де є нестандартні формати планувань із заскленими терасами збільшеної площі, лофти, можливість об’єднати перший і другий поверх будинку і отримати замість двох квартир - повноцінний сітіхаус, квартири з двориками тощо), ЖК, де в межах однієї концепції зібрані кілька форматів житла (наприклад, низькоповерхова забудова, таунхауси і клубний будинок в складі одного комплексу із усією необхідною інфраструктурою).

Відбулося помітне зростання цін в цих сегментах, спричинене збільшенням собівартсоті, помітним зосередженням уваги платоспроможного попиту і вищими темпами будівництва, ніж в інших багатоквартирних проєктах за містом. Як правило, описані комплекси є представниками комфорт+ і бізнес-сегменту, а середня вилка зростання цін протягом 2021 року склала 25-35%.

Що стосується класичних форматів, на ціну також впливали використовувані технології будівництва, матеріали та площа будинків. В сегменті таунхаусів, який найбільш активно розвивався як за рахунок зростання пропозиції, так і за рахунок попиту, середнє зростання цін склало 30%.

Під завершення 2021 року середнє зростання вартості земельної ділянки в передмісті Києва сягнуло 15-20% залежно від віддаленості від столиці та розміру лота.

Найбільш затребуваними були ділянки від 6 до 12 соток із підведеними комунікаціями в радіусі до 30 км від столиці. Діапазон до 15 км від столиці практично вичерпав себе, а вільні лоти, як правило, мають цінник, помножений у два-три рази.

У 2022 потенціал зростання прогнозовано буде меншим за рахунок скорочення платоспроможного попиту. Частина покупців вже придбали ділянки під забудову і зайняли вичікувальну позицію. Є вірогідність, звичайно, що зростання попиту відновиться за умови стабілізації економічної та геополітичної ситуації, проте станеться це не раніше середини-кінця весни.

Діапазон зростання цін на землю під забудову в Києві у 2022 році, може бути на рівні 12-15% у річному вимірі.

  Цікаво про ремонти і будівництво: читайте як обрати алюмінієві решітки для вентиляції .
Источник:
thepage
03 февраля 2022 г.
27801
Динаміка цін на квартири в новобудовах, залежно від району столиці та класу житла...
21 января 2022 г.
5358
Середня вартість житла у новобудовах Києва зросла до 34,7 тисячі гривень за квадратний метр...
19 января 2022 г.
1294
Эксперт рассказал, какой недвижимостью будет интересоваться инвестор в 2022 году...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
29 ноября 2024 г.
2068
Які податки і на скільки зростають для бізнесу та найманих працівників...
26 ноября 2024 г.
5104
Уряд перезапускає процедуру бронювання військовозобов'язаних з 1 грудня. Постанова 1332 ка...
26 ноября 2024 г.
2966
Вже відбулися перші реєстрації прав власності за новим функціоналом...
Сегодня
5247
На відновлення собору від різних донаторів було зібрано 846 мільйонів євро, а найбільші внески зроби...
Вчера
8516
Станцію відкрили 1 грудня 2024 року й вона стала частиною найдовшої у світі системи безпілотного тра...
Вчера
14430
Автомобільний рух перенесуть під землю на -1 рівень, що дозволить максимально використовувати терито...
27 ноября 2024 г.
1673
Станьте частиною події, де зберуться провідні гравці будівельної, девелоперської та інвестиційної сф...
27 ноября 2024 г.
1720
10 кращих команд цього року захищатимуть свої проєкти перед членами журі, які і визначать переможця....
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
424
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3762
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!