Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.155 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.500 |
USD | 42.050 | 42.600 | 42.155 |
EUR | 43.500 | 44.240 | 43.500 |
Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України підвів підсумки роботи ДІАМ у 2024 році та розповів про плани відомства на 2025 рік
Build Portal: Розкажіть, яким був для вашого відомства 2024 рік. Яких основних здобутків ви досягли, з якими труднощами зіштовхнулися, і як їх вдалося подолати?
2024 рік став черговим викликом для українців та будівельної галузі зокрема. Ми не лише змогли вистояти, але й створили нові можливості для розвитку.
ДІАМ залишилась непохитною у своїх принципах і підходах до роботи. Сервіс орієнтованість, відкритість, нульова толерантність до корупції – наша константа, не залежно від умов роботи та викликів.
Цьогоріч ми зосередили значну увагу на зменшенні кількості відмов у видачі документів, провели велику роз’яснювальну кампанію з підготовки об’єкта до прийняття в експлуатацію, запровадили чат-бот з послугою «PreCheck» для замовників-новачків, провели більше півтисячі консультацій та низку офлайн зустрічей з локальними будівельними компаніями. Нам вдалось звести кількість відмов до мінімуму, в порівнянні з попередньою інспекцією він зменшився у 2-3 рази.
За цей рік ми опрацювали близько 110 000 заявок щодо початку будівельних робіт та прийняття об’єктів в експлуатацію, що майже на 30% більше в порівнянні з минулим роком. Будівельна галузь росте і продовжує розвивати економіку у найскладніших умовах. Цим не можна не пишатись.
Серед іншого, ми продовжили вдосконалювати ЄДЕССБ, зупинили будівництво низки скандальних об’єктів, виступили з ініціативою законодавчих змін, розробили нормативно-правові акти та багато іншого.
Дякуємо нашим партнерам з Міністерства розвитку громад і територій, Міністерства цифрової трансформації, Проєкту “Підтримка цифрової трансформації”, будівельній спільноті, громадськості за спільну роботу і підтримку.
Build Portal: З якими викликами може зіштовхнутись галузь у 2025 році та що планує держава аби допомогти будівничим?
Основним викликом для всієї України залишається загроза з боку ворога. Ми віримо у якнайшвидшу перемогу та масштабну відбудову, але маємо бути готовими продовжити роботу в умовах воєнного стану. Підтримка, сприяння, доступність – те, що повинна забезпечити держава для розвитку галузі.
Build Portal: Які плани вашого відомства на 2025 рік? Як вони сприятимуть відбудові та покращенню бізнес-клімату в будівельній галузі?
Попри значні виклики, які стоять перед нашою країною, ми наполегливо працюємо, бо розуміємо: зараз у нас є унікальна можливість. Це час, коли ми можемо не тільки відбудовувати стару інфраструктуру, а й створювати нове — міцніше, сучасніше, краще. Вже сьогодні ми закладаємо основу для відбудови міст, з урахуванням найновіших технологій, енергоефективності, безпеки та інклюзивності. І саме зараз ми маємо запроваджувати кращі світові практики та розробляти інноваційні рішення, адаптуючи їх до нашої реальності.
Зі свого боку ДІАМ продовжить будувати прозору та доступну платформу для співпраці держави та будівельної спільноти. Важливо створити сприятливі умови для залучення інвестицій, можливості для швидкої та ефективної відбудови. Продовжимо роботу над цифровізацією та вдосконаленням ЄДЕССБ, безповоротним усуненням корупційних ризиків, спрощенням процедур. Маємо в розробці кілька нових сервісних послуг та нормативно-правових актів, реалізацію яких плануємо в 2025 році. Зокрема, це постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо спрощення здійснення деяких процедур у сфері будівництва», яка передбачає забезпечення отримання замовниками будівництва послуг в автоматичному режимі.
ЧИТАЙТЕ ІНШІ СТАТТІ ЦИКЛУ
«ДУМКИ ПЕРШИХ: Як будівельному бізнесу працювати у 2025 році»:
Олена Шуляк, народний депутат, голова профільного комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Саме комплексний підхід до відновлення – це те, чого потребуватиме країна у 2025 році
Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України
Ми провели більше 200 різних заходів, спрямованих на відбудову України
Петро Шилюк, Герой України, президент Будівельної палати України
Олексій Кулагін, керуючий власник девелоперської компанії "Омокс"
Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд»
Андрій Озейчук, директор Rauta
Юрій Обух, директор Рууккі Україна
Рууккі Україна 1997–2024: незмінний курс на досягнення попри все
Олег Ходаківський, генеральний директор SWEETONDALE
Ольга Ворона, директор ТОВ «Пенетрон Україна»
2024 став роком вибудови в усіх нас нових звичок, нових паттернів виживання
Віктор Кондратюк, директор "Екотехнік Україна"
Юрій Шевага, Директор БІГ-СІТ
Олексій Дніпров, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури
КНУБА залишається лідером серед освітніх закладів у сфері будівництва та архітектури
Віталій Грусевич, голова правління The Wall-Ukraine
Павло Качур, голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»
Незважаючи на труднощі, ми продовжуємо робити своє «домашнє завдання» для подальшого розвитку
Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності
Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла
За більш ніж 30 років за всіма програмами Фонду житлом забезпечені близько 42,6 тисяч родин
Анна Гонтаренко, ТВО виконавчого директора Асоціації Український Центр Сталевого Будівництва (УЦСБ)
Костянтин Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.